انواع رنگ پوست صورت و تحلیل رنگ پوست

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقالات قبلی سیترین به راههایی برای تشخیص نوع پوست اشاره کردیم و توضیح دادیم که آرایش زمانی جذاب و زیبا به نظر خواهد رسید که بر طبق رنگ پوست و نوع پوست و فرم صورت باشد. برای تشخیص فرم صورت نیز می توانید این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه باشید تا انواع رنگ پوست صورت را توضیح بدهیم.

برای اینکه مطمئن شوید کرم پودر شما طبیعی است نیازاست زمینه رنگی را انتخاب کنید که دقیقاً شبیه رنگ طبیعی پوست خودتان است. هرچند که ما همگی رنگ موی خودمان را می‌دانیم اما تعجب آور است که ما گاهی اوقات رنگ پوست خود را نمی‌دانیم و تنها به این دلیل یک کرم پودر را انتخاب می‌کنیم که از ظاهر آن خوشمان می‌آید. پوست هیچ دو نفری دقیقا عین هم نمی باشد ولی ما همگی در طبقه‌بندی رنگی مشخص تقسیم بندی می‌شویم مانند زرد مایل به عاجی عاری از ته رنگ قرمز، نارنجی که ترکیبی از قرمز و زرد و قرمز مایل به صورتی بدون ته رنگ زرد.

انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

پوست خود را موقعیکه کاملا تمیز است با مثال های که در زیر آورده شده است مقایسه کنید و بررسی کنید شما در کدام یک از گروه های رنگی جای دارید و آیا دارای پوستی روشن متوسط و یا تیره هستید.

هیچگاه کرم پودری را که خارج از رنگ پوستتان باشد انتخاب نکنید هر چند که شاید در موقعی از سال بخواهید رنگ پوستتان را روشن تر و یا تیره تر کنید و به رنگ دلخواه تان دست یابید.

رنگ پوست با تن زرد

  • برای پوستهایی در زمینه زرد بسیار کمرنگ عاری از ته رنگ قرمز می توانید از کرم پودرهای عاجی رنگ استفاده کنید که برقی طبیعی به پوست می دهد.
  • پوست هایی در زمینه زرد پررنگ می توانند از کرم پودر های بژ روشن استفاده کنند که پوشش بسیار طبیعی را برای پوست ایجاد می کند.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

رنگ پوست با تن نارنجی

  • برای پوستهایی در زمینه نارنجی روشن که دارای کک و مک های طلایی هستند می توان از کرم پودرهای نارنجی مایل به بژ که بیشتر رنگ زرد دارند تا قرمز استفاده کنید که بهترین نتیجه را برای آنها در بر خواهد داشت.
  • برای پوستهایی در زمینه نارنجی متوسط با کمی قرمزی بر روی گونه می توانید از کرم پودرهایی که ترکیبی متعادل از قرمز و زرد دارند استفاده کنید.
  •  این گروه از پوستهای تیره دارای ته رنگ طلایی مشخصی هستند برای اینکه یک پوشانندگی طبیعی داشته باشند نیاز به کرم پودری است که انعکاسی از تیرگی و شمه ای از تن نارنجی را به پوست ببخشد.
  • برای پوستهایی در زمینه طلایی تیره که مقداری کک و مک دارند بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنند که رنگ دانه های قرمز بیشتری از زرد داشته باشند.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

رنگ پوست با تن قرمز

  • پوست هایی در زمینه رنگ های صورتی پر رنگ بر روی گونه برقی خاصی دارند، میتوانند کرم پودرهایی به رنگ صورتی مایل به بژ استفاده کنند که با سایه تیره تر پوستشان هماهنگ است.
  •  پوست هایی در زمینه صورتی کمرنگ که در روی گونه ها قرمز می‌باشد می‌توانند از کرم‌پودرهایی به رنگ صورتی ملایم استفاده کنند که به پوست گرمی و لطافت خاصی می‌بخشد.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

تطبیق کرم پودر با رنگ پوست

زمانی که یک کرم پودر را انتخاب می کنید همیشه رنگ آن را به وسیله مالیدن مقدار کمی از کرم بر روی تکه ای از پوست تمیز، در راستای استخوان فک (بر روی مچ گردن و یا گونه ها تست نکنید زیرا پوست این نواحی دارای بافت و ته رنگ متفاوت می‌باشد) بمالید؛ تست کردن کرم پودر بر روی استخوان فک باعث می‌شود که شما بتوانید آن کرم را با رنگ پوست طبیعی گردنتان نیز هماهنگ کنید. اگر برای شما این امکان وجود دارد که از یک محیط سربسته به بیرون بروید، در زیر نور طبیعی روز به کمک یک آینه دستی رنگ نمونه کرم را بررسی کنید زیرا چراغ های مصنوعی مغازه ها می توانند رنگ ها را کاملا تغییر دهند، بهتر است به کرم فرصت دهید که کاملا بر روی پوست بخوابد ( ترجیحا مدت چند دقیقه) زیرا در بعضی از پوست ها تغییر رنگ مشاهده می‌شود مخصوصا پوستهای چرب.

انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

زمانی کرم پودر به طور کامل بر روی پوست می خوابد که ته رنگ های غیر هماهنگ به خوبی و به طور یکنواخت در یکدیگر محو شده باشد. اگر که می خواهید زمینه رنگ پوستتان را روشن ترکنید، بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که از رنگ طبیعی خودتان کمی صورتی تر باشد.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.