تشخیص نوع پوست صورت

می خواهید هر چه سریع تر جذاب و خوش چهره به نظر برسید؟ پس به مراقبت از پوست خود بپردازید. برای داشتن پوستی شفاف و با طراوت باید از محصولات بهداشتی استفاده کنید که مناسب پوست شماست . پس شناخت انواع پوست و تشخیص نوع پوست صورت ضروری است . اغلب ما زندگی خود را با پوستی طبیعی آغاز می کنیم اما به مرور زمان ، آب و هوا، آن چه می خوریم و مینوشیم ، هورمون ها و سایر عوامل موجب تغییر پوست خواهند شد. به طور کلی سه نوع پوست وجود دارد: خشک ، چرب و ترکیبی 

آشنایی با انواع پوست صورت

پوست خشک :

پوست خشک ظاهری خوب با منافذی ریز دارد. کسانی که پوست خشک دارند اغلب در پوست خود احساس کشیدگی می کنند و پوستشان برای چروک مستعد است . اگر پوست شما خشک است آن را از عوامل آسیب زای آب و هوا ، به ویژه بادهای تند محافظت کنید.

هیچگاه پوست خود را با صابون پاک نکنید. برای پوست های خشک کافی است که هر روز صبح برای پاک کردن چربی های اضافی مقداری آب به روی چهره بپاشید. از تونر های حاوی الکل استفاده نکنید. بهترین تونر برای پوست خشک فراورده های حاصل از گیاه هاماملیس است. اغلب برای مرطوب ساختن پوست از یک مرطوب کننده ی غلیظ بهره گیرید و شب ها برای پاک ساختن پوست و برداشتن مواد آرایشی از روی چهره با پنبه مخصوص آرایش مقداری کلد کرم ملایم روی پوست بمالید.

پوست چرب :

درپوست چرب منافذ پوست بزرگ و قابل مشاهده اند. بیشترین میزان چربی در مناطقی چون بینی ، پیشانی و چانه متمرکز شده است. این نوع پوست مستعد لک و جوش سر سیاه است. گرچه پاک کردن چربی های اضافی با مواد پاک کننده قوی و خشن منطقی به نظر می رسد اما این کار چربی پوست را بیشتر می سازد.برای پوست چرب هیچ پاک کننده ای بهتر از شیر خشک با آب نیست.این محلول دارای اسید لاکتیک است. آب انواع لیمو نیز بهترین تونر برای پوست چرب می باشد و ph پوست را در حد تعادل نگه می دارد، همواره برنامه ی مراقبت از پوست خود را با یک مرطوب کننده ی بدون روغن به پایان ببرید. گرچه استفاده از مرطوب کننده برای پوست چرب ضروری به نظر نمیرسد اما حتی اگر پوست بسیار چربی نیز دارید باید همواره از مرطوب کننده های دور چشم استفاده کنید ، بهتر است به جای کرم از ژل دور چشم بهره ببرید.

پوست ترکیبی:

در چنین پوست هایی دو نوع قبلی پوست در چهره دیده می شوند. اغلب نقاط پوست به شکل طرحی شبیه T (پیشانی ، بینی، چانه) بر روی صورت وجود دارند و باقی نقاط خشک اند.اگر دارای پوست ترکیبی هستید به خاطر داشته باشید هیچگاه برای پاک کردن چربی پوست از مواد بهداشتی قوی استفاده نکنید و مراقبت از قسمت های خشک پوست را از نظر دور ندارید. برای پاک ساختن پوست ، از محلول شیر خشک در آب استفاده کنید، اب لیمو را به عنوان تونر به روی طرح T بر روی صورتتان بمالید و در مناطق خشک نیز از مرطوب کننده بهره ببرید.

تشخیص نوع پوست صورت

تشخیص نوع پوست صورت

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.