مشکلات پاها و راه حل آنها

در پست قبل مجله ی آرایش و زیبایی سیترین در مورد ورزش های پا و دستوراتی برای زیبایی پاها صحبت کردیم. در اینجا مشکلات پاها و راه حل آنها را بررسی می کنیم.

تورم

در طول روز گاهی کفش های خود را از پا خارج کنید و به پاهای خسته و متورم خود اجازه ی استراحت دهید. زمانی که می خوابید پاهای خود را بالاتر از سطح بدن قرار دهید. از خوردن غذاهای پرنمک پرهیز کنید زیرا می توانند عامل احتباس آب در بدن شوند.

تاول

کفش هایی خریداری کنید که از چرم طبیعی کنید که از چرم طبیعی ساخته شده باشند. در این نوع کفش ها ، پاها قادرند تنفس کنند در حالی که پلاستیک ساخته ی دست انسان فاقد چنین ویژگی است. کفش های پلاستیکی پاها را بسیار گرم می کنند و موجب اصطکاک زیاد بین پوست پا و لایه ی داخلی کفش می شوند. در چنین موقعیتی خطر ایجاد تاول نیز افزایش می یابد.

برای درمان تاول هایی که روی پاهایتان وجود دارند  از انتی بیوتیک های موضعی بهره بگیرید. پماد را با کمک گلوله ای از پنبه به روی تاول ها بمالید و آن را با پوشش نازکی از باند استیل پانسمان کنید.

ناخن های فرو رفته در گوشت

کفش ها یا جوراب شلواری های خود را خوب بررسی کنید تا اطمینان یابید خیلی تنگ نیستند و موجب فشردگی گوشت اطراف ناخن نمی شوند.

اطراف ناخن های پایتان را مرتب کنید تا ناخن دوباره به درستی رشد کند. برای کنار کشیدن پوست از یک خلال پوست پرتقال استفاده کنید. به ارامی یک تکه از گلوله ی پنبه ای یا گاز استریل را بین ناخن و پوست قرار دهید.

مشکلات پاها و راه حل آنها

مشکلات پاها و راه حل آنها

پینه و میخچه

در مناطقی رخ می دهد که پوست در معرض فشار و اصطکاک مستقیم قرار داشته باشد. از ایجاد این جراحات با حذف فشار درون کفش هایتان جلوگیری کنید. اگر مبتلا به میخچه یا پینه هستید از رشد آن با قرار دادن لایه ای از باند اسید سالیسیلین که لایه ای از پوست را بر می دارد، خلاص شوید. میخچه ها و پینه های روی پوست خود را به خوبی با سنگ پای طبی بمالید.

زیبایی واقعی از خانه آغار خواهد شد!!  ( درمان با حمام )  برای مطالعه کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.