هفت عامل موفقیت

هر چیزی که شما بیش تر از همه خواهان آن هستید، یا هر عاملی که فکر می کنید برای شادی شما اهمیت دارد میتواند به جای یکی از این هفت عامل قرار بگیرد این هفت عامل موفقیت ، با هر چیزی که تا به حال در زمینه موفقیت نوشته شده است، موافق است.زندگی ایده آل شما امیخته ای از این هفت عامل در ترکیب صحیحی است که شما را خوشحال ترین فرد در تمام لحظات به خصوص می سازد.

هفت عامل موفقیت

هفت عامل موفقیت

 

آرامش ذهنی :

اولین جزء این هفت عامل موفقیت و البته مهم ترین آنها، ارامش ذهنی می باشد.این عامل بزرگترین حس انسان است.بدون داشتن این عامل هیچ چیزی ارزش ندارد و به دلیل این عامل است که در تمام طول زندگی خود برای ان تلاش می کنید شما معمولا میزان ارائه ی یک کار خوب در یک زمان معین را با مقدار آرامش درونی که از ان لذت میبرید ارزیابی می کنید، آرامش ذهنی گردش نمای درونی شماست. زمانی که شما هماهنگ با ارزش های بزرگتان و اعتقاد راسخ درونی تان زندگی می کنید، یعنی زمانی که کاملا در زندگی تعادل برقرار است، آن موقع است که از آرامش ذهنی لذت می برید. اگر به هر دلیلی ارزش هایتان را به مخاطره بیاندازید یا برخلاف هدایت درونی تان حرکت کنید، آرامش ذهنی شما اولین چیزی است که به مخاطره می افتد.

سلامتی و انرژی:

دومین عامل موفقیت، سلامتی و انرژی می باشد. درست همان طور که آرامش ذهنی ، حالت فکری طبیعی و نرمال شما می باشد، سلامتی و انرژی نیز حالت جسمی طبیعی و نرمال شما است. بدن شما تمایلی طبیعی به سمت سلامتی دارد و انرژی را در غیاب تداخل جسمی و ذهنی فراوان و به راحتی تولید می کند و نیز در غیاب هر درد و مرض و بیماری ،سلامتی حاکی از امیدواری وجود دارد. اگر در دنیای مادی ، هر چیزی را بدست آورید اما سلامتی یا ارامش ذهنی خود را از دست داده اید از موفقیت های دیگرتان کمتر لذت خواهید برد.

روابط عاشقانه:

سومین عامل موفقیت، روابط عاشقانه است. این ها روابطی هستند که شما با افرادی که دوستشان داریدو برای شما مهم هستند و نیز افرادی که شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند برقرار می کنید آنها محاسبه حقیقی از اینکه چقدر وظیفه تان را به عنوان یک انسان خوب انجام می دهید هستند. اکثر خوشی ها و ناخوشی های شما در زندگی، از روابط شما با دیگران سرچشمه میگیرد و آن هم روابط شما با کسانی است که به خوبی میتوانند از شما یک انسان بسازند. تقریبا در هر زمانی میتوانید این که چقدر در روابطتان قوی هستید را با یک آزمایش ساده بررسی کنید. خنده ، هر چقدر خندیدن باهم میان دونفر یا خانواده بیشتر باشد،نشان دهنده این است که تا چه حد اوضاع آنها روبه راه است.زمانی که یک رابطه به معنای واقعی خوب باشد افراد زمانی که با یکدیگر هستند بسیار می خندند و از ان لذت می برندو زمانی که رابطه ای خراب می شود اولین چیزی که از میان برداشته می شود خنده می باشد

استقلال مالی:

چهارمین عامل موفقیت در استقلال مالی می باشد. از لحاظ مالی مستقل بودن یعنی این که به قدر کافی پول دارید که دائما مانند اکثر مردم نگران این موضوع نباشید.این پول نیست که سرچشمه ی تمام بدی ها می باشد بلکه نداشتن پول است که مسبب تمام مشکلات است. به دست آوردن استقلال مالی ، یکی از اهداف و مسئولیت های مهم، در زندگی شما می باشد این امر ، آنقدر مهم است که نباید به شانس واگذار شود.برای دست یابی به سه عامل اول ، ضروری است که به استقلال مالی دست یابید زیرا بسیاری از نگرانی ها، استرس ها ،از دست دادن ارامش ذهنی ، اکثر مشکلات جسمی و و هم چنین بسیاری از مشکلات موجود در روابط به خاطر نگرانی های مالی به وجود می آید.

آرمان ها و اهداف با ارزش:

پنجمین عامل موفقیت، آرمان ها و اهداف با ارزش می باشند.هدایت ذهن نیمه هشیار شما ، نیازمند به معنی و هدف در زندگی می باشد.برای خوشحال بودن شما نیازمند یک احساس شفاهی از هدایت هستید. شما احتیاج به تعهد به چیزی بزرگ تر و مهم تر از خودتان دارید. شادی به عنوان “یک درک تدریجی از ارمانی با ارزش”تعریف شده است. شما تنها زمانی میتوانید شاد باشید که قدم به قدم به سمت چیزی که واقعا برای شما اهمیت دارد گام بردارید.

خود آگاهی و خود هشیاری:

ششمین عامل موفقیت، خود آگاهی و خود هشیاری می باشد.سراسر تاریخ، خودآگاهی با شادی درونی و موفقیت بیرونی همراه بوده است. عبارت “انسان خودش را می شناسد” به یونان باستان بر می گردد. به منظور ارائه ی بهترین ها شما لازم است بدانید چه کسی هستیدو چرا این گونه فکر و احساس می کنید؟ شما لازم است نیروها و تاثیراتی که شخصیت شما از اوایل کودکی شکل می دهند را بشناسید. لازم است که بدانید چرا به افراد موقعیت های اطرافتان واکنش نشان می دهید. تنها زمانی میفهمید و خودتان را می پذیرید که بتوانید حرکت به جلو در نقاط دیگر زندگی تان را آغاز کنید.

رضایت شخصی(خودشکوفایی):

هفتمین عامل رسیدن به موفقیت ، رضایت شخصی می باشد.این یک احساسی است که شما به چیزی تبدیل می شوید که توانایی انجامش را دارید.این یک دانش مسلم است که شما به سمت درک استعداد کامل خود به عنوان یک انسان حرکت می کنید. ابراهام مازلو این عامل را “خودشکوفایی” می نامد

با مشخص شدن این عوامل موفقیت ، مجموعه ای از اهداف برای شما مشخص می شود تا انها را هدف قرار دهید. هنگامی که این شجاعت را دارید تا دقیقا آنچه را می خواهید انتخاب کنید ، می توانید روند باز کردن قفل استعداد های درونی تان را به روی موفقیت آغاز کنید . و زمانی که تصمیم گرفتید تا تصویر موفقیت مورد نظرتان را در ذهنتان مجسم کنید، قادر خواهید بود تا از این سیستم “قانون جذب “ برای رسیدن به اهداف تان حتی زودتر از آنچه تصور می کردید، استفاده کنید.

شما شایسته رسیدن به خوبی ها هستید !!

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.