سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی http://sitrin.ir مجله ای متفاوت شامل مطالب سلامت زناشویی، روانشناسی ، انرژی مثبت، آرایش و زیبایی ، دنیای مد Mon, 05 Feb 2018 14:31:13 +0330 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.5 انواع رنگ پوست صورت http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa/ http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa/#respond Mon, 05 Feb 2018 14:31:13 +0000 http://sitrin.ir/?p=1718 انواع رنگ پوست صورت و تحلیل رنگ پوست مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقالات قبلی سیترین به راههایی برای تشخیص نوع پوست اشاره کردیم و توضیح دادیم که آرایش زمانی جذاب و زیبا به نظر خواهد رسید که بر طبق رنگ پوست و نوع پوست و فرم صورت باشد. برای تشخیص فرم صورت […]

نوشته انواع رنگ پوست صورت اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
انواع رنگ پوست صورت و تحلیل رنگ پوست

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقالات قبلی سیترین به راههایی برای تشخیص نوع پوست اشاره کردیم و توضیح دادیم که آرایش زمانی جذاب و زیبا به نظر خواهد رسید که بر طبق رنگ پوست و نوع پوست و فرم صورت باشد. برای تشخیص فرم صورت نیز می توانید این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه باشید تا انواع رنگ پوست صورت را توضیح بدهیم.

برای اینکه مطمئن شوید کرم پودر شما طبیعی است نیازاست زمینه رنگی را انتخاب کنید که دقیقاً شبیه رنگ طبیعی پوست خودتان است. هرچند که ما همگی رنگ موی خودمان را می‌دانیم اما تعجب آور است که ما گاهی اوقات رنگ پوست خود را نمی‌دانیم و تنها به این دلیل یک کرم پودر را انتخاب می‌کنیم که از ظاهر آن خوشمان می‌آید. پوست هیچ دو نفری دقیقا عین هم نمی باشد ولی ما همگی در طبقه‌بندی رنگی مشخص تقسیم بندی می‌شویم مانند زرد مایل به عاجی عاری از ته رنگ قرمز، نارنجی که ترکیبی از قرمز و زرد و قرمز مایل به صورتی بدون ته رنگ زرد.

انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

پوست خود را موقعیکه کاملا تمیز است با مثال های که در زیر آورده شده است مقایسه کنید و بررسی کنید شما در کدام یک از گروه های رنگی جای دارید و آیا دارای پوستی روشن متوسط و یا تیره هستید.

هیچگاه کرم پودری را که خارج از رنگ پوستتان باشد انتخاب نکنید هر چند که شاید در موقعی از سال بخواهید رنگ پوستتان را روشن تر و یا تیره تر کنید و به رنگ دلخواه تان دست یابید.

رنگ پوست با تن زرد

 • برای پوستهایی در زمینه زرد بسیار کمرنگ عاری از ته رنگ قرمز می توانید از کرم پودرهای عاجی رنگ استفاده کنید که برقی طبیعی به پوست می دهد.
 • پوست هایی در زمینه زرد پررنگ می توانند از کرم پودر های بژ روشن استفاده کنند که پوشش بسیار طبیعی را برای پوست ایجاد می کند.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

رنگ پوست با تن نارنجی

 • برای پوستهایی در زمینه نارنجی روشن که دارای کک و مک های طلایی هستند می توان از کرم پودرهای نارنجی مایل به بژ که بیشتر رنگ زرد دارند تا قرمز استفاده کنید که بهترین نتیجه را برای آنها در بر خواهد داشت.
 • برای پوستهایی در زمینه نارنجی متوسط با کمی قرمزی بر روی گونه می توانید از کرم پودرهایی که ترکیبی متعادل از قرمز و زرد دارند استفاده کنید.
 •  این گروه از پوستهای تیره دارای ته رنگ طلایی مشخصی هستند برای اینکه یک پوشانندگی طبیعی داشته باشند نیاز به کرم پودری است که انعکاسی از تیرگی و شمه ای از تن نارنجی را به پوست ببخشد.
 • برای پوستهایی در زمینه طلایی تیره که مقداری کک و مک دارند بهتر است از کرم پودرهایی استفاده کنند که رنگ دانه های قرمز بیشتری از زرد داشته باشند.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

رنگ پوست با تن قرمز

 • پوست هایی در زمینه رنگ های صورتی پر رنگ بر روی گونه برقی خاصی دارند، میتوانند کرم پودرهایی به رنگ صورتی مایل به بژ استفاده کنند که با سایه تیره تر پوستشان هماهنگ است.
 •  پوست هایی در زمینه صورتی کمرنگ که در روی گونه ها قرمز می‌باشد می‌توانند از کرم‌پودرهایی به رنگ صورتی ملایم استفاده کنند که به پوست گرمی و لطافت خاصی می‌بخشد.
انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

تطبیق کرم پودر با رنگ پوست

زمانی که یک کرم پودر را انتخاب می کنید همیشه رنگ آن را به وسیله مالیدن مقدار کمی از کرم بر روی تکه ای از پوست تمیز، در راستای استخوان فک (بر روی مچ گردن و یا گونه ها تست نکنید زیرا پوست این نواحی دارای بافت و ته رنگ متفاوت می‌باشد) بمالید؛ تست کردن کرم پودر بر روی استخوان فک باعث می‌شود که شما بتوانید آن کرم را با رنگ پوست طبیعی گردنتان نیز هماهنگ کنید. اگر برای شما این امکان وجود دارد که از یک محیط سربسته به بیرون بروید، در زیر نور طبیعی روز به کمک یک آینه دستی رنگ نمونه کرم را بررسی کنید زیرا چراغ های مصنوعی مغازه ها می توانند رنگ ها را کاملا تغییر دهند، بهتر است به کرم فرصت دهید که کاملا بر روی پوست بخوابد ( ترجیحا مدت چند دقیقه) زیرا در بعضی از پوست ها تغییر رنگ مشاهده می‌شود مخصوصا پوستهای چرب.

انواع رنگ پوست صورت

انواع رنگ پوست صورت

زمانی کرم پودر به طور کامل بر روی پوست می خوابد که ته رنگ های غیر هماهنگ به خوبی و به طور یکنواخت در یکدیگر محو شده باشد. اگر که می خواهید زمینه رنگ پوستتان را روشن ترکنید، بهتر است از کرم پودری استفاده کنید که از رنگ طبیعی خودتان کمی صورتی تر باشد.

نوشته انواع رنگ پوست صورت اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa/feed/ 0
چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%85-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/ http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%85-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/#respond Sun, 04 Feb 2018 14:31:11 +0000 http://sitrin.ir/?p=1717 چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟ مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله ی قبلی به نکاتی برای شناخت انواع پوست اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله به چگونگی تشخیص فرم صورت و سوال چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟ پاسخ دهیم. اگر که می خواهید […]

نوشته چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله ی قبلی به نکاتی برای شناخت انواع پوست اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله به چگونگی تشخیص فرم صورت و سوال چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟ پاسخ دهیم. اگر که می خواهید آرایشتان جلوه داشته باشد لازم است که فرم دقیقه صورت خود را بدانید، متاسفانه معدود افراد خوش اقبالی هستند که فرم صورت آنها بیضی شکل باشد، درعوض بیشتر افراد در فرم های صورت مربعی، قلبی، گرد و کشیده مانند دوکی و یا مثلثی طبقه‌بندی می‌شود حال آنکه ممکن است فرم صورت بعضی افراد ترکیبی از این فرم ها باشد. همچنین نکات کاربردی برای داشتن چهره ای زیبا را مطالعه کنید.

برای تحلیل فرم صورت خود موهای تان را از پیشانی به سمت عقب بکشید که بتوانید یک عکس از تمام رخ خود بگیرید یا ساختار استخوان صورت خود را در آینه ملاحظه کنید، به استخوان گونه، فک و پیشانی و برآمدگی گونه نگاه کنید، خط فرضی چهره را بکشید و آن را با ۶ فرم مختلف صورت که در ادامه آمده مقایسه کنید.

اگر که شما دقیقا فرم چهره ی خود را بدانید به خوبی می توانید یاد بگیرید که چگونه کرم پودر و رژگونه خود را به کار ببرید که صورتتان بیشتر به فرم بیضی نزدیک شود، اگر فکر می کنید که فرم صورت شما ترکیبی از فرم های مختلف است خط های فرضی مورد نظر را بکشید و آن را برطبق موارد زیر اصلاح کنید.

فرم های اصلی صورت

فرم صورت مربعی : این مدل به راحتی توسط ساختار مکعبی استخوان و فک مربعی شکل قابل تشخیص است. پیشانی پهن و زاویه دار است در حالی که استخوان گونه صاف می باشد، گونه‌ها گوشتی و برآمده است.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت مربعی : (پیشانی: مربعی و زاویه دار/ گونه: گوشتی و پر/خط گونه: صاف/ فک:پر)

فرم صورت قلبی : مشخصه این فرم صورت این است که در بالا و پایین باریک می‌شود، این نوع صورت همچنین ممکن است که کشیده به نظر آید، چانه تیز و برجسته است، استخوان گونه ممکن است بلند باشد ولی معمولا به دلیل عریض بودن صورت به چشم نمی آید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت قلبی : (پیشانی: پهن و صاف/ فک: مخروطی شکل به سمت چانه باریک و نوک دار/ استخوان گونه: ممکن است بلند باشد و به دلیل عریض بودن صورت به چشم نمی‌آید)

فرم چهره ی گرد : در این فرم پیشانی گونه‌ها و مخصوصاً چانه به شکل دایره می باشد که این میتواند سبب شود چهره صاف و بدون جذابیت به نظر آید، گونه های گوشتی و پر باعث می‌شود که استخوان گونه دیده نشود.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت گرد : ( فک: هلالی شکل/ پیشانی: پهن و خمیده /گونه‌ها: پر و بدون زاویه)

مدل صورت کشیده یا مستطیل :  پیشانی بلند وچانه بلند هر دو در این گروه جای می گیرند، در این فرم، صورت ممکن است خسته و استخوانی به نظر آید، استخوان گونه به دلیل کشیدگی صورت کوتاه است.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت کشیده : ( فک: کشیده و معمولا مربعی شکل/ پیشانی: دراز و پهن/ استخوان گونه: کوتاه و صاف)

فرم صورت بیضی : در فرم بیضی صورت، استخوان های گونه بلند وحالت دار به نظر می‌آید؛ فک انحنای ملایمی دارد که به یک چانه ی ظریف ختم می شود، طول پیشانی با قسمت پایین صورت هماهنگ است این هماهنگی باعث شده است که چهره کامل موزون به نظر آید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت بیضی : (خط گونه: بلند و فرم دار/ پیشانی: مخروطی، ملایم و هماهنگ با فرم پایین صورت/ گونه ها: برجسته/ فک: انحنای ملایم و به سمت چانه ظریف می شود.)

صورت گلابی و یا مثلث : فرم گلابی به صورت هایی اطلاق می شود که پبشانی باریکی دارند ولی چانه و اطراف دهانشان پهن و بزرگ است. بهترین مدل مو برای این افراد مدل هایی است که حجم موها را در قسمت بالای گوش افزایش دهند.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیمچگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت گلابی یا مثلث : ( پیشانی : کوتاه و باریک / گونه: گوشتی و پهن / فک: پهن)

نوشته چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%81%d8%b1%d9%85-%d8%b5%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%aa%d8%b4%d8%ae%db%8c%d8%b5-%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/feed/ 0
انواع مختلف پوست http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa/ http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa/#respond Sat, 03 Feb 2018 14:31:08 +0000 http://sitrin.ir/?p=1716 انواع مختلف پوست را بشناسید مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی آرایش ضد آب در تابستان را توضیح دادیم. با ما همراه باشید تا انواع مختلف پوست را معرفی کنیم. دانستن نوع و رنگ واقعی پوست خود، اولین و مهمترین گام در جهت استفاده صحیح از لوازم آرایش هر فرد، […]

نوشته انواع مختلف پوست اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
انواع مختلف پوست را بشناسید

مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی آرایش ضد آب در تابستان را توضیح دادیم. با ما همراه باشید تا انواع مختلف پوست را معرفی کنیم. دانستن نوع و رنگ واقعی پوست خود، اولین و مهمترین گام در جهت استفاده صحیح از لوازم آرایش هر فرد، به بهترین نحو می باشد. در این مقاله ، چارتهای آسان، دیاگرام ها و مجموعه رنگهای قابل فهم برای انواع چهره ها فراهم شده است و به شما این امکان را می دهد که آگاه شوید چه نوع آرایشی مناسب شما است و چرا این نوع آرایش برای شما مناسب است. اگر که شما پایه و اساس کار را به خوبی بیاموزید، می‌توانید در هر زمان و موقعیت به بهترین ها دست یابید.

چگونه نوع پوست خود را بشناسیم؟

اولین و مهمترین گام در جهت مراقبت صحیح از پوست، انتخاب صحیح محصولات پاک کننده مناسب نوع پوستتان است؛ پوست صورت شما دائما در معرض آسیب های داخلی و خارجی است، عوامل باد و خورشید سبب ایجاد چین و چروک و پیری زود هنگام می گردند، در حالی که رژیم های ناصحیح موجب بروز آکنه و چربی پوست می‌شود؛ عواملی مانند استرس، آلودگی هوا و تغییر فصول باعث می شود که پوست مرده، پوسته پوسته و کدر به نظر آید.

برای مبارزه با دشمن های پوست نیاز است که در تمام عمر به خوبی از پوست خود مراقبت کنید.    از آنجایی که پاک کننده ها، تونیک ها و مرطوب کننده ها سیستم پیچیده ای دارند لازم است بدانید کدام نوع آنها مناسب پوست شما است. اولین کار درصبح این است که پوست خود را بررسی کنید و آگاهی یابید از چه نوع محصولاتی باید استفاده کنید و از کدام نوع برحذر باشید.

نوع پوست صورت من چیست؟

انواع مختلف پوست

انواع مختلف پوست

مشخصات انواع مختلف پوست

پوست نرمال

در نگاه: شفاف و یکدست

در لمس: صاف و لطیف

 مشکلات پوستی پوست نرمال: جوش ها ممکن است ناگهان پدیدار شود و به خصوص در ناحیه چانه و بینی. همچنین اگر که صورت تمیز و مرطوب نشود ممکن است تکه های خشکی بر روی پوست پایدار شود و گسترش یابد.

 طریقه تمیز کردن پوست نرمال: از پاک کننده های مایع کرم دار، شیر پاک کن محلول در آب و یا صابون ملایم صورت استفاده کنید.

تونیک زدن پوست نرمال: از تونیک الکل دار و یا بدون الکل گلاب و یا اسپری آب معدنی استفاده کنید.

مرطوب کردن پوست نرمال؛از کرم سبک ویا لوسیون که ترجیحا ضد آفتاب نیز داشته باشد استفاده کنید.

نکات کاربردی برای پوست نرمال: پوستهای نرمال به همان اندازه ی پوست های خشک، چرب و یا حساس نیازمند توجه هستند مخصوصا اگر در معرض حرارت زیاد باشند.

هشدار های پوست نرمال: مراقب باشید که از محصولاتی که مستعد خشک کردن بیش از اندازه پوست می‌باشند دوری کنید مانند تونیک‌هایی با درصد الکل بالا.

راههای مراقبت از پوست خشک

در نگاه: نازک و کاغذی، بامنفذهای ریز، مستعد پارگی مویرگ بر روی گونه.

درلمس: بعد از پاک کردن، پوست جمع می‌شود و به وسیله قرمز شدن و لک شدن واکنش نشان می‌دهد.

مشکلات پوستی پوست خشک: کمبود رطوبت زیرا پوست به اندازه کافی سبوم (چربی پوست) ترشح نمیکند،   خط های روی پوست در مقایسه با بقیه پوست ها به آسانی پایدار می شود.

 طریقه تمیز کردن پوست خشک: از پاک‌کننده‌های کرم دار و یا پاک کننده های مایع با قدرت مرطوب کنندگی زیاد و صابون ‌های غیر عطری مرطوب کننده استفاده کنید اما دقت کنید که صابون به طور کامل شسته شده و از روی صورت برداشته شود.

تونیک زدن پوست خشک: از تونیک ملایم بدون الکل، گلاب و یا آب سرد استفاده کنید.

 مرطوب کردن پوست خشک: از کرم های مغزی و کرم هایی با فرمول های محافظت شده که ترجیحا ضد آفتاب نیز داشته باشند استفاده کنید.

 نکات کاربردی پوست خشک: توجه کافی به مرطوب کردن ناحیه ظریف اطراف چشم داشته باشید.

هشدارهای پوست خشک: برچسب های  کرم را چک کنید تا مطمئن شوید از محصولی که حاوی الکل باشد استفاده نکنید.

پوست چرب و مختلط چگونه است؟

در نگاه: براق و چرب، پوست های مختلط تنها در بعضی نقاط چرب می‌باشند مخصوصا در ناحیه اطراف بینی چانه و پیشانی.

در لمس: غیر مسطح و زمخت

مشکلات پوستی پوست چرب و مختلط: مستعد جوش زدن، سر سیاه و منفذهای باز، در پوستهای مختلط ممکن است در اثر خشکی بر روی گونه‌ها، جوش های حساسیتی دیده شود.

 طریقه تمیز کردنپوست چرب و مختلط: از یک لوسیون و یا شیر پاک کن استفاده کنید و جوش ها را توسط یک پاک کننده مایع طبی درمان کنید.

تونیک زدن پوست چرب و مختلط: از تونیکی با پایه الکل استفاده کنید اما مراقب باشید از تونیک هایی که حاوی الکل ساده مانند اتانول، متانول و ایزوپروپیل هستند اجتناب کنید، اینها می توانند پوست را بیش از حد خشک کنند.

مرطوب کردنپوست چرب و مختلط: از کرم مرطوب کننده سبک و بدون روغن که ترجیحا ضد آفتاب نیز داشته باشد استفاده کنید.

نکات کاربردی پوست چرب و مختلط: تمام گردن و گونه ها را مرطوب کنید زیرا این مناطق مستعد خشکی هستند،       روی جوش ها را با استیک های مخصوص درمان کنید.

هشدار های پوست چرب و مختلط: سعی کنید از پاک کننده ها و تونیک های خیلی قوی استفاده نکنید زیرا چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد، هیچگاه جوش و دانه های سرسیاه را دستکاری نکنید، اگر آکنه بر روی صورت زیاد شد با دکتر خود مشورت کنید.

انواع مختلف پوست

انواع مختلف پوست

مراقبت از پوست حساس

در نگاه: شفاف ولی به راحتی قرمز و لک می‌شود.

در لمس: برافروخته، در موقع آزرده شدن خارش دارد.

مشکلات پوستی پوست های حساس: در موقع برخورد با عامل حساسیت‌زا واکنش نشان می‌دهد، این واکنش های داخلی و خارجی به طریق مختلف از قبیل تورم، برآمدگی و یا پوسته پوسته شدن خود را نشان دهد.

 طریقه تمیز کردن پوست های حساس: از پاک کننده های ضد حساسیت که عاری از مواد حساسیت زا می باشد استفاده کنید، از صابون برحذر باشید زیرا لایه ی محافظ رویی پوست را از بین می‌برد و آن را احساس تر    می کند.

تونیک زدن پوست حساس: از تونیک ضد حساسیت و بدون الکل استفاده کنید.

 مرطوب کردن پوست حساس: از کرم ضد حساسیت محافظت شده استفاده کنید که ترجیحا دارای ضد آفتاب باشد. نکات کاربردی: بیشتر از محصولات آرایشی ضد حساسیت و همچنین از کرم های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید.

هشدار پوست های حساس: هرگز از محصولات جدید بدون تست کردن استفاده نکنید ، اول آنها را تست کنید، ۲۴ ساعت منتظر شوید نتیجه را ملاحظه کنید.

آیا فرم صورت خود را می شناسید؟ با مطالعه ی مقاله ی تشخیص فرم صورت از فرم صورتتان مطلع شوید.

نوشته انواع مختلف پوست اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d9%85%d8%ae%d8%aa%d9%84%d9%81-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa/feed/ 0
چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b6%d8%af-%d8%a2%d8%a8-%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/ http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b6%d8%af-%d8%a2%d8%a8-%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/#respond Fri, 02 Feb 2018 14:31:28 +0000 http://sitrin.ir/?p=1715 چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم ؟ نحوه ی آرایش تابستانی مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی نحوه ی آرایش ملایم و طبیعی توضیح داده شد با ما همراه باشید تا به سوال چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم ؟ پاسخ بدهیم . نحوه ی آرایش تابستانی چگونه […]

نوشته چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم ؟ نحوه ی آرایش تابستانی

مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی نحوه ی آرایش ملایم و طبیعی توضیح داده شد با ما همراه باشید تا به سوال چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم ؟ پاسخ بدهیم . نحوه ی آرایش تابستانی چگونه باید باشد؟ این سبک آرایش ضد آب برای روزهای گرم و طولانی تابستان طراحی شده است که شما می توانید با آسایش خیال و بدون ترس از ریختن و خراب شدن آرایش تان ساعت های متمادی را خارج از منزل سپری کنید. اطراف ناحیه چشم را به جای استفاده از سایه چشم، توسط کرم پودر مخصوص دور چشم روشن و بزرگ می کنیم، مژه ها را با مقدار ملایمی از ریمل ضد آب می پوشانیم، اشاره کمی از رژگونه، کرم و لبهای نارنجی پررنگ، نشان دهنده ی یک آرایش طبیعی و فریبنده میباشد.

چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم

چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم

نکات کاربردی برای آرایش تابستانی

 • قبل از استفاده از ریمل ضد آب، مطمئن شوید که پاک کننده ی مناسب آن را داشته باشید.
 • لاکی را برای خود انتخاب کنید که هماهنگ با رنگ های پر هیجان رژلبتان باشد مانند رژ لب نارنجی و لاک قرمز.
 • این سبک آرایش مخصوص روز است و بیشتر با لباس های غیر رسمی و راحت هماهنگ است، همین طور بهتر است مقدار زینت آلات و جواهرات خود را به حداقل برسانید زیرا با این سبک آرایش هماهنگ نمی باشد.
 • این سبک آرایش بیشتر با مدل‌ موهای پسرانه ی نوک تیز مناسب است و اگر که موهایتان از مدل خارج شده است آن را اصلاح کنید، موهای بلند را در بالای سر به صورت دم اسبی جمع کنید.
چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم

چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم

آرایش گام به گام ضد آب صورت

 • به ترتیب کرم مرطوب کننده و پن کیکی که متناسب با رنگ طبیعی پوست است را به طور یکنواخت زده و پخش کنید.
 • یک کرم پودر مخصوص دور چشم را به تمام ناحیه دور چشم می زنیم تا با رنگ طبیعی پوست آمیخته شود.
 • ابرو را فرم داده و هرگونه جای خالی را با مداد قهوه ای پر کنید.
 • اگر دارای مژگانی صاف هستید، آنها را حالت دهید و با ریمل مشکی ضدآب، مژگان بالا و پایین را بپوشانید.
 • رژگونه ی نارنجی مایل به کرم را، به آرامی به صورت دایره وار بر روی خط گونه بکشید.
 • لب ها را به وسیله خط لب نارنجی تیره بکشید و با رنگ لب و یا مداد لب نارنجی، لب را پر کنید.

مطالعه ی مقالات زیر جهت داشتن آرایشی زیبا و صحیح توصیه می گردد. آیا با نوع پوست صورت خود آشنایی دارید؟ دانستن رنگ و نوع پوست در هنگام آرایش ضروری می باشد. مطالعه مقاله انواع مختلف پوست برای آشنایی با نوع پوستتان توصیه می گردد.

نوشته چگونه آرایش ضد آب تابستانی داشته باشیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b6%d8%af-%d8%a2%d8%a8-%d8%aa%d8%a7%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/feed/ 0
چگونه آرایش ملایم داشته باشیم http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%85%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/ http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%85%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/#respond Thu, 01 Feb 2018 14:31:25 +0000 http://sitrin.ir/?p=1714 چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و طبیعی به نظر برسیم؟ مجله ی آرایش و زیبایی ؛ در مقاله قبلی سیترین به قدرت آرایش در تغییر چهره اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و چگونه آرایش طبیعی با گریم داشته باشیم را توضیح بدهیم. آرایش تقریباً طبیعی […]

نوشته چگونه آرایش ملایم داشته باشیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و طبیعی به نظر برسیم؟

مجله ی آرایش و زیبایی ؛ در مقاله قبلی سیترین به قدرت آرایش در تغییر چهره اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و چگونه آرایش طبیعی با گریم داشته باشیم را توضیح بدهیم.

آرایش تقریباً طبیعی با گریم

آرایش هایی که بیشتر حالت گریمی دارد و صورت را کاملا طبیعی جلوه می دهد یکی از مشکل‌ترین مدل هاست که نیاز به فردی ماهر دارد که بتواند با دقت رنگ ها را انتخاب کرده و آرایشی ملایم و سبک را ایجاد کند.

هدف از انجام چنین آزمایشی این است که خیلی زیرکانه به وسیله استفاده از کرم ها و رژ گونه ها، برقی طبیعی را برای صورت به ارمغان آوریم و کیفیت طبیعی پوست را افزایش دهیم نه اینکه چهره را تغییر دهیم؛ برای این کار باید رژگونه ی همرنگ پوست استفاده کنید، مژه ها را با مقدار ملایمی از ریمل بپوشانید و لب ها را به گونه ای ملایم رژ زده که کاملا طبیعی جلوه نماید، رنگ های سایه را به تبعیت از رژگونه در زمینه‌های صورتی مایل به قرمز انتخاب کنید.

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

نکات کاربردی برای آرایش طبیعی

 • مژه ها را با برس مخصوص شانه بزنید تا مطمئن شوید به هم نچسبیده اند.
 • ناخن ها نباید خیلی بلند باشد، آنها را به صورت چهارگوش درآورد و آنها را با برق ناخن یا لاک صورتی مایل به کرم بپوشانید.
 • کرم پودری را انتخاب کنید که محافظ در برابر آفتاب نیز باشد، در غیر این صورت برای اینکه پوست طبیعی تر و سالم تر جلوه نماید کمی مرطوب کننده هم بیفزایید، می توانید مرطوب کننده ای را بیفزایید که ته سایه تیره ای را روی پوست ایجاد کند.
 • لباسهایی که با این سبک آرایش هماهنگ می‌شوند از الیاف طبیعی مثل کتان درست شده اند که همچنان حالت طبیعی کار را حفظ می‌کنند.
 • موهایی درخشان، سالم و براق، جلوه ی طبیعی کار را دو چندان می کند.
چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

آرایش گام به گام ملایم صورت

 • به ترتیب مرطوب کننده و کرم پودری همرنگ پوست طبیعی صورت را به طور یکنواخت بر روی صورت زده و پخش می‌کنیم و در انتها پودر شفاف کننده را بر روی صورت میزنیم.
 • ابروها را فرم داده سپس سایه قهوه ای مایل به خاکستری را می زنیم.
 • سایه صورتی را به کل سطح چشم می زنیم و سایه قهوه ای را به پشت پلک میزنیم؛ سایه صورتی کمرنگ را در طول خط حدقه ی چشم پخش کرده و سعی می‌کنیم درهم آمیخته شود.
 • سایه قهوه ای کمرنگ را زیر مژه پایینی می زنیم، مقدار ملایم از سایه تیره تر را در بالای خط مژه پخش می‌کنیم.
 • برای ایجاد چهره طبیعی، گونه ها را با یک رژگونه کم حال بپوشانید.
 • مقدار کمی از رژ لب قرمز ملایم را که با رنگ رژگونه هماهنگ است، بر روی لب ها بمالید.

نوشته چگونه آرایش ملایم داشته باشیم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%85%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%85-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/feed/ 0
چگونه آرایش زیبایی داشته باشم http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d9%85/ http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d9%85/#respond Wed, 31 Jan 2018 14:31:22 +0000 http://sitrin.ir/?p=1713 چگونه آرایش زیبایی داشته باشم و درست آرایش کنم؟ مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی آرایش سریع و ساده صورت  را توضیح دادیم. با ما همراه باشید تا چگونه آرایش زیبایی داشته باشم و نحوه ی آرایش صحیح را توضیح بدهیم. آرایش قدرت این را دارد که شما را در […]

نوشته چگونه آرایش زیبایی داشته باشم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
چگونه آرایش زیبایی داشته باشم و درست آرایش کنم؟

مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله های قبلی آرایش سریع و ساده صورت  را توضیح دادیم. با ما همراه باشید تا چگونه آرایش زیبایی داشته باشم و نحوه ی آرایش صحیح را توضیح بدهیم. آرایش قدرت این را دارد که شما را در حالتی ماورای تصور قرار دهد؛ رضایت درونی را برای شما به ارمغان آورده و احساس اعتماد به نفس شما را در مواجهه با جامعه و اطرافیان افزایش می‌دهد.

من همیشه مجذوب جلوه های آرایش و رنگ های مختلف بر روی صورت شده ام. ما اغلب از  تغییر رنگ رژ لب و یا سایه چشم می ترسیم اما با انجام این کار راهی به سوی سبکی جدید گشوده می‌شود. من به امتحان کردن رنگ های متنوع عقیده دارم، گاهی اوقات یک تجربه جدید می‌تواند موفقیت آمیز ترین تجربه را خلق کند و این کتاب به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی رنگ های مختلف را انتخاب ترکیب کنید.

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چهره جدیدتان را کشف کنید

مدل و آرایش را باید کشف کنید، آرایش را در صورت استتار نکنید و آن را به گونه ای انجام دهید که به بهترین وجه، مناسب صورت شما باشد و در عین حال، نشان دهنده ی لایه دیگر شخصیت شما نیز باشد که حتی شاید خودتان نیز ان را نشناسید، گاهی اوقات مسحور کننده، گاهی اوقات جذاب و بعضی مواقع نیز تا حد ممکن طبیعی، انتخاب آنها نیز با توجه به خواسته شما بسیار متنوع می باشد.

 حقه های آرایش

حتی اگر شما دارای بهترین رنگ و فرم چشم باشید و بهترین ایده را برای خلق چهره‌ای با سبک جدید داشته باشید، در صورتی که ندانید چگونه به درستی آرایش کنید، در پایان کار، چهره تان بیشتر مصنوعی و ناموزون به نظر می آید تا زیبا و جذاب اما اگر مدت زمانی را در مقابل آیینه، صرف تمرین کردن قانون‌های کلی کنید و حقه های کار را همانطور که در درس های گام به گام آرایش واضح و آشکار است فراگیرید، با یک حرکت سریع می توانید خط چشم مایع را بکشید، گونه‌های تان را تنها با حرکات ظریف رژگونه برجسته کنید، لب های تان را برای دادن فرمول مناسب تر خط بکشید و حتی یک موژه مصنوعی را به آسانی به کار گیرید.

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه کرم پودر بزنیم؟

اگر می‌خواهید واقعاً موفق باشید، باید سعی کنید کرم پودر را تا جایی که می توانید بر روی پوست تمیز کار کنید؛ به همین دلیل است که پیروی از برنامه های مراقبت پوست و آگاهی از نیازهای نوع پوست خود اهمیت خاصی دارد. بهتر است برنامه تان را هر چند مدت با درمان پاکسازی عمیق مانند ماسک های تمیز کننده و نرم کننده تکمیل کنید و این کار را تنها محدود به صورت نکنید، بلکه بدنتان را نیز با برنامه های مختلف مانند یک حمام داغ طولانی و یا ماساژهای سفت کننده نوازش کنید؛ هر روز زمانی را برای خود صرف کنید تا بتوانید به بهترین چهره و بهترین احساس در مورد خود دست یابید. این کتاب انباشته است از قوانین مختلفی که به شما چگونگی انجام کار را نشان می دهد اما فراموش نکنید قانون ها را می توان در موارد خاص شکست.

نوشته چگونه آرایش زیبایی داشته باشم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d9%85/feed/ 0
پیشگیری از هپاتیت http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa/ http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa/#respond Tue, 30 Jan 2018 14:31:24 +0000 http://sitrin.ir/?p=1703 پیشگیری از هپاتیت و سرایت آن به دیگران مجله ی سلامت سیترین ؛ در مقاله قبلی به راه های پیشگیری از سرایت هپاتیت c و سرایت آن به دیگران اشاره کردیم. در ادامه دیگر راه های پیشگیری از هپاتیت را بیان می کنیم. مشارکت در استفاده از ابزار تیز فامیل و دوستانی که با بیمار […]

نوشته پیشگیری از هپاتیت اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
پیشگیری از هپاتیت و سرایت آن به دیگران

مجله ی سلامت سیترین ؛ در مقاله قبلی به راه های پیشگیری از سرایت هپاتیت c و سرایت آن به دیگران اشاره کردیم. در ادامه دیگر راه های پیشگیری از هپاتیت را بیان می کنیم.

مشارکت در استفاده از ابزار تیز

فامیل و دوستانی که با بیمار مبتلا به هپاتیت c زندگی می‌کنند به نظر نمی‌آید که دارای ریسک اضافی برای گرفتن ویروس داشته باشند، معذالک شما باید مواظب باشید که خون شما که دارای ویروس هپاتیت c هست به طور تصادفی دیگران را آلوده نکند.

تولد و وضع حمل

چنانچه شما هپاتیت c دارید و حامله شده اید و یا درصدد تشکیل خانواده هستید مسلما دلتان می‌خواهد که بچه سالمی به دنیا بیاورید، مرحله ی ریسک در زایمان و موقعی که از جهات دیگر سالم هستیدف به ندرت ویروس را به نوزاد سرایت میدهد. شانس سرایت هپاتیت c از مادر به فرزند کمتر از ۵ درصد می باشد.

سرایت از راه مقاربت جنسی

این یکی از حساس‌ترین و مشکل‌ترین موضوع برای بیماران می باشد؛ شانس گرفتن هپاتیت c از راه نزدیکی جنسی خیلی کم می باشد ولی بعضی زن و شوهرها بیمناک هستند. اعتماد از بین رفته و جدایی بیشتر و بالاخره کارشان به دادگاه و طلاق می‌کشد.

پیشگیری از هپاتیت

پیشگیری از هپاتیت

چگونه میتوانیم از سرایت دادن آن به دیگران جلوگیری کنیم؟

اغلب بیماران من درباره محافظت کردن فامیل و دوستان از سرایت ویروس سوالاتی می کنند که نمونه آن ها به شرح زیر است:

می توانم بچه هایم را بغل کرده و ببوسم؟ بلی می توانید بچه هایتان را بغل کرده و ببوسید و آنها هم می توانند شما را بغل کرده و ببوسند، تاکنون هیچ گزارشی به دست نیامده که از این راه بتوانید بچه ها را آلوده کنید.

آیا افراد فامیل را برای هپاتیت c آزمایش کنم؟ شانس سرایت از شما به افراد فامیل و همسرتان خیلی کم و به طور کلی لازم نمی باشد. اگر آنزیمهای شوهر و بچه در آزمایش بالا رفته بود آن وقت آن ها باید برای هپاتیت c آزمایش شوند.

آیا می‌توانم برای خانواده‌ام غذا بپزم؟ و اگر در حال پختن غذا خودم را بریدم چطور؟ حتماً می‌توانید برای افراد خانواده غذا بپزید حتی اگر خودتان را ببرید و خون شما در غذا بریزد آنزیمهای سیستم گوارشی ویروس را غیر فعال و یا از بین میبرد.

اگر بچه ها و دوستان از ظرف غذای من بخورند و یا از چنگال من استفاده کنند چطور؟ شما با مشارکت در خوردن و نوشیدن هپاتیت c را سرایت نمی‌دهید، هپاتیت c از راه وارد شدن خون آلوده به جریان خون شما سرایت میکند نه از راه وارد شدن به شکم.

فرزند جوانم قیچی ناخن گیری  مرا قرض گرفته بود آیا عیبی ندارد؟ من توصیه کردم از مشارکت در استفاده از ابزار برنده پرهیز شود؛ امکان این هست که فرزند جوان شما توسط قیچی خودش را ببرد  و خون آلوده که احتمالا شما در اثر بریدن روی قیچی گذاشته اید به او سرایت کند، غیر از این ریسک فرضی من هیچ نوع سرایت مستندی را در این زمینه ندیده‌ام.معذالک بهتر است از مشارکت ابزار برنده مانند تیغ صورت تراشی، قیچی و مسواک خودداری شود.

ما ۱۵ سال است که ازدواج کردیم آیا مقاربت جنسی بی خطر است؟ اطلاعات موجود دلالت بر این می کنند که سرایت از راه نزدیکی جنسی بین افرادی که فقط با یک نفر و به طور طبیعی مقاربت داشتند به ندرت و شاید اصلا پیش نیاید به علاوه افرادی که ارتباط منظم و ثابتی باهم دارند لازم نیست که در برنامه مقاربتی خود تغییراتی بدهند.

نوشته پیشگیری از هپاتیت اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa/feed/ 0
پیشگیری از هپاتیت c http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa-c/ http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa-c/#respond Mon, 29 Jan 2018 14:31:50 +0000 http://sitrin.ir/?p=1702 پیشگیری از هپاتیت c و جلوگیری از سرایت آن به دیگران مجله ی سلامت سیترین ؛ ما در مورد راه‌هایی که می‌توانید فامیل و دوستانتان را محافظت نمایید بحث کرده و علاوه بر آن خلاصه ای مستند و به تاریخ روز از راههایی که پیشگیری از هپاتیت c  میکند شرح می دهیم: – استفاده غیرمجاز […]

نوشته پیشگیری از هپاتیت c اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
پیشگیری از هپاتیت c و جلوگیری از سرایت آن به دیگران

مجله ی سلامت سیترین ؛ ما در مورد راه‌هایی که می‌توانید فامیل و دوستانتان را محافظت نمایید بحث کرده و علاوه بر آن خلاصه ای مستند و به تاریخ روز از راههایی که پیشگیری از هپاتیت c  میکند شرح می دهیم:

– استفاده غیرمجاز از داروهای تزریقی

–  انتقال خون یا تولیدات خونی

–  جراحی قلب

–  هموفیل

–  فرو رفتن تصادفی سوزن

– خالکوبی و سوراخ کردن بدن

–  مشارکت در استفاده از ابزار تیز

– تولد و وضع حمل (به ندرت)

– سرایت از راه مقاربت جنسی (به ندرت)

– پیوند عضو (به ندرت)

چگونه میتوانیم از سرایت دادن هپاتیت به دیگران جلوگیری کنیم؟

مستقیم ترین راه برای گرفتن هپاتیت c چیست؟  استفاده غیرمجاز از داروهای تزریقی، تزریق ویروس از خون آلوده به داخل جریان خون خودتان؛ به همین دلیل است که یکی از بیشترین و متداول ترین فاکتورهای ریسک، داشتن سابقه استفاده از داروهای تزریقی غیر مجاز می باشد.خیلی از معتادین سوزنهای تزریقی را به صورت مشارکتی استفاده می‌کنند و هپاتیت را در بین خودشان منتشر کرده و یک جمعیت آلوده را تشکیل می‌دهند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که بیشتر از ۷۵ درصد از کسانی که در حال حاضر یا گذشته از داروهای غیر مجاز تزریقی استفاده کرده اند ممکن است مبتلا به هپاتیت c باشد. گرچه معتادین حرفه‌ای در رده ریسک بالاتری قرار دارند ولی خیلی از مبتلایان به هپاتیت c اظهار می‌دارند که فقط در گذشته ی خیلی دور و کاملا به ندرت  این کار را انجام داده اند. متاسفانه تصمیم عاقلانه ی ترک اعتیاد نمی تواند ریسک گرفتار شدن در ایام گذشته را از بین ببرند.

پیشگیری از هپاتیت c

پیشگیری از هپاتیت c

انتقال خون یا تولیدات خونی

مقدار ریسک گرفتن هپاتیت c از راه انتقال خون یا تولیدات خونی از اواسط سال ۱۹۸۰  مرتب رو به کاهش بوده است؛ قبل از سال ۱۹۸۶ به غیر از آزمایشALT که بطورپراکنده انجام می‌گرفت هیچ نوع آزمایشی بر روی خون های اهدایی برای هپاتیت c صورت نمی‌گرفت (که در آن زمان نه A و نه B نامیده می شود)

هموفیلی

در خون افراد هموفیلی کمبود فاکتورهای انعقاد خون بخصوصی مشاهده می‌شود، قبلا بیماران هموفیلی با  پلاسمایی که از تعداد زیادی اهداکننده به دست می‌آمد تحت درمان قرار می‌گرفتند؛ پلاسماها مخلوط شده و تحت فعل و انفعالاتی فاکتورهای انعقادی خون از آنها به دست می‌آمد. تا اواسط سال ۱۹۸۰ بیماران هموفیلی در رده ی ریسک بالایی برای گرفتن هپاتیت B و  HIVقرار داشتند.

فرو رفتن تصادفی سوزن و سرایت هپاتیت

کسانی که با بهداشت و سلامتی مردم سروکار دارند با یک خطر شغلی مواجه هستند چون خیلی از بیماران بستری در بیمارستان و یا کسانی که به اتاق اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کنند هپاتیت دارند، پرسنل پزشکی ریسک بالایی برای فرو رفتن سوزن آلوده به طور اتفاقی به بدنشان را دارند که به راحتی می تواند دستکش های لاستیکی آنها سوراخ نماید.

خالکوبی و سوراخ کردن بدن و گرفتن هپاتیت

در خیلی از فرهنگ ها خالکوبی و سوراخ کردن بدن از قدیم مرسوم بوده است در این مملکت (آمریکا) ما مشاهده یک موج تازه ای از تمایل به «هنر روی بدن» هستیم. خالکوبی مخصوصاً در ارتش و اعضای گروه ولگردها و زندانیان متداول است. جدیدا هم به صورت آرایشی مورد قبول واقع شده است، افراد مشهور در بوجود آوردن این تمایل موثر بوده اند. با ما همراه باشید تا در ادامه دیگر راههای سرایت هپاتیت را بیان کنیم.

نوشته پیشگیری از هپاتیت c اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%be%db%8c%d8%b4%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%d9%be%d8%a7%d8%aa%db%8c%d8%aa-c/feed/ 0
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم http://sitrin.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/ http://sitrin.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/#respond Sun, 28 Jan 2018 14:31:05 +0000 http://sitrin.ir/?p=1662 مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛در مقاله ی قبلی به چگونگی جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه را توضیح دهیم. […]

نوشته مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه

مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛در مقاله ی قبلی به چگونگی جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه را توضیح دهیم.

مزییت های کاندوم و مقایسه آن با روش جلوگیری ایده‌آل:

 1. کاندوم فراوان و قابل دسترس می باشد در مراکز بهداشتی در اختیار مصرف‌کنندگان گذاشته می‌شود تهیه آن از کلیه داروخانه‌ها بدون نسخه امکان پذیر است.
 2. کاملاً بی ضرر است و عوارض جانبی خاصی در فرد ایجاد نمی‌کنند.
 3. ارزان بوده و به راحتی قابل تهیه می باشد.
 4. استفاده از آن آسان می باشد و احتیاجر به آموزش یا کنترل پزشکی ندارد.
 5. در مواردی که فرد دچار انزال زودرس می باشد تحریک پذیری آلت را کم می کند و فرد دیرتر ارضا می شود.
 6. در خانمهای که نسبت به منی همسرشان حساسیت دارند و یا احتمال وجود عفونت مقاربتی می رود بسیار مفید است.
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

معایب استفاده از کاندوم

 1. در بعضی از افراد به علت داشتن پودر های مصرفی یا جنس لاستیکی کاندوم ممکن است واکنش های حساسیتی ایجاد شود.
 2. چون استفاده از کاندوم درست در زمان آمیزش می باشد در نتیجه در بسیاری از مردان به صورت نامنظم و بدون تمایل و از آن استفاده می‌کنند و همین امر احتمال شکست را در این روش بالا می‌برد.
 3. گاهی به گفته زوجین لذت جنسی را کم می کند.
 4. احتمال پاره شدن و سوراخ شدن کاندوم وجود دارد بنابراین احتیاج به دقت و توجه در هنگام استفاده دارد.
 5. درصد شکست ۸ درصد تعیین شده است البته در زوج هایی که با انگیزه قوی و به طور صحیح از کاندوم استفاده می‌کنند درصد شکست تا ۳ الی ۴ درصد هم دیده شده است.
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

کاندوم زنانه یا روکش

به کاندوم زنانه کیسه واژینال هم گفته می شود کاندوم زنانه در حال حاضر تحت بررسی می باشد. تنها یک نوع از این وسیله در دسترس است و از طرف FDA پذیرفته شده است.

کاندوم زنانه علاوه بر اینکه می توانند از حاملگی جلوگیری کنند قادر است تا مانع انتقال عفونت های مقاربتی بشود.عفونت هایی مثل ایدز اپاتیت و ویروس سیتومگال درصد شکست آن ۶ درصد می باشد.

طرز استفاده: این وسیله دو حلقه در دو سر خود دارد یک حلقه حلقه باز بیرون مهبل می ماند و حلقه دوم حلقه بسته ای وارد مهبل می‌شود و در صورت عدم حلقه ها وسیله مناسبی است.

نوشته مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%85%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/feed/ 0
جلوگیری از حاملگی با کاندوم http://sitrin.ir/%d8%ac%d9%84%d9%88%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ad%d8%a7%d9%85%d9%84%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/ http://sitrin.ir/%d8%ac%d9%84%d9%88%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ad%d8%a7%d9%85%d9%84%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/#respond Sat, 27 Jan 2018 14:31:00 +0000 http://sitrin.ir/?p=1661 چگونگی جلوگیری از حاملگی با کاندوم مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛ کاندوم یا به اصطلاح کاپوت یک پوشش لاستیکی نازک می باشد. در واقع کاندوم تنها روش مردانه مناسب و قابل برگشت برای جلوگیری از بارداری است میزان عدم موفقیت کاندوم در زوج‌های با تجربه و با انگیزه تا مقدار ۳ تا ۴ […]

نوشته جلوگیری از حاملگی با کاندوم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
چگونگی جلوگیری از حاملگی با کاندوم

مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛ کاندوم یا به اصطلاح کاپوت یک پوشش لاستیکی نازک می باشد. در واقع کاندوم تنها روش مردانه مناسب و قابل برگشت برای جلوگیری از بارداری است میزان عدم موفقیت کاندوم در زوج‌های با تجربه و با انگیزه تا مقدار ۳ تا ۴ درصد در سال می باشد. اگر کاندوم درست استفاده شود علاوه بر قدرت بالای جلوگیری از حاملگی می‌تواند محافظت قابل ملاحظه ای نه صد در صد در برابر انواع زیادی از بیماری های مقاربتی به وجود آورد. این بیماری ها عبارتند از سوزاک، سیفلیس، هرپس، کلامیدیا تریکومونا و ایدز. طبق تحقیقات انجام شده شاید در جلوگیری از تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم نیز موثر باشد. طبق آمارهای تهیه شده حدود ۴۰ میلیون زوج در جهان جلوگیری از حاملگی با کاندوم  را دارند. در ژاپن نیمی از زوج‌ها این روش را انتخاب کرده اند.

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از بارداری با استفاده از آی یو دی چگونه است؟

در واقعه کاندوم شناخته شده ترین و پر مصرف ترین وسیله فیزیکی جلوگیری از بارداری می باشد که در جهان به کار گرفته شده است انگیزه قوی و استفاده صحیح از کاندوم درصد شکست را به طور محسوسی کاهش می‌دهد.

دانستن نکات زیر برای افرادی که از کاندوم استفاده می کنند ضروری است.

 1. معمولاً از هر ۴۰۰ تا ۵۰۰ کاندومی که ساخته می‌شود یکی ممکن است معلوم و سوراخ باشد بنابراین بهتر است قبل از استفاده از کاندوم ، کاندوم را باز کرده و در آن دمیده و در برابر نور به امتحان کرد که در صورت سوراخ بودن از به کار بردن آن خودداری نمود.
 2. کاندوم باید دور از حرارت و آفتاب و رطوبت نگهداری شود زیرا عوامل فوق در سوراخ یا پاره شدن احتمالی کاندوم موثرند.
 3. یکی از نکات مهم قبل از استفاده از کاندوم توجه به تاریخ امروز و زمان مصرف آن می باشد.
 4. همیشه باید قبل از هرگونه تماس و نزدیکی کاندوم را روی آلت در حالت نعوظ کشید. به خاطر داشته باشید باید هوای که در نوع کاندوم جمع می شود را تخلیه کنید و کمی فضای خالی حدود ۲ تا ۳ سانتی متر در نوک آلت باقی بمانند که ترشحات منی در انتحا جمع شود و باعث فشار و پارگی کاندوم گردد.
 5. برای لغزندگی و همچنین اثربخشی بیشتر می‌توان از کرم ضد حاملگی مخصوص استفاده کرد و استفاده از وازلین یا سایر روغن ها دوام کاندوم را کم می کند.
 6. کاندوم باید طول آلت تا ریشه آن را کاملا بپوشاند.
 7. در حین آمیزش اگر کاندوم پاره شود سریعا آن را باید با کاندوم دیگری باید تعویض کرد.
 8. باید بعد از استفاده از کاندوم ، آن را معدوم کرد تا در دسترس دیگران خصوصا اطفال قرار نگیرد.
 9. بلافاصله بعد از انزال بایستی به وسیله انگشتان  لبه کاندوم به انتهای آلت نگاه داشته شود سپس آلت بیرون کشیده شود. به خاطر اینکه کاندوم و محتویات آن به داخل می ریزد.
 10. بعد از خارج کردن کاندوم از مهبل کنترل کاندوم ضروری است ، در صورت پاره یا سوراخ بودن اقدامات اورژانسی جلوگیری از بارداری توسط پزشک یا ماما برای جلوگیری از بارداری ناخواسته انجام شود.
 11. اگر همراه با کاندوم از کرم اسپرم کش استفاده شود احتمال جلوگیری از بارداری بالاتر می رود.
 12. هر چقدر جدار کاندوم نازک تر باشد و از جنس مرغوب تر تهیه شده باشد مصرف آن آسان تر و قابل قبول تر خواهد بود.
جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

مکانیسم اثر:کاندوم روی آلت مرد را می پوشاند و از ریخته شدن منی به داخل مهبل زن جلوگیری می کند. طبق توضیحات داده شده یکی از راههای که می توان از بارداری جلوگیری کرد این است که نطفه مرد به مهبل زن داخل نشود و به این ترتیب از تشکیل تخم جلوگیری خواهد شد کاندوم یکی از موثرترین طرق جلوگیری از رسیدن نطفه مرد به تخمک می باشد. مطالعه ی مقاله ی مزایا و معایب کاندوم و نحوه ی استفاده از کاندوم زنانه توصیه می گردد.

نوشته جلوگیری از حاملگی با کاندوم اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%ac%d9%84%d9%88%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ad%d8%a7%d9%85%d9%84%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%88%d9%85/feed/ 0