سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی http://sitrin.ir مجله ای متفاوت شامل مطالب سلامت زناشویی، روانشناسی ، انرژی مثبت، آرایش و زیبایی ، دنیای مد Fri, 03 Mar 2017 18:57:06 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.3 بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا http://sitrin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87-%d9%87%d8%a7-%da%86%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7/ http://sitrin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87-%d9%87%d8%a7-%da%86%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7/#respond Fri, 03 Mar 2017 18:47:54 +0000 http://sitrin.ir/?p=1179 بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا مجله آرایش و زیبایی سیترین؛ تاثیر دفع سموم در زیبایی نشان داده شد شما هیچ بهانه ای برای انجام ندادن کارهایی که شما را جذاب تر جلوه می دهند ندارید. این کارها زمان زیادی لازم ندارد. چند حرکت قلم مو اینجا، چند ضربه انجا و حالا شما چهره […]

نوشته بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا

مجله آرایش و زیبایی سیترین؛ تاثیر دفع سموم در زیبایی نشان داده شد شما هیچ بهانه ای برای انجام ندادن کارهایی که شما را جذاب تر جلوه می دهند ندارید. این کارها زمان زیادی لازم ندارد. چند حرکت قلم مو اینجا، چند ضربه انجا و حالا شما چهره ای دارید که به مراتب زیباتر و جذاب تر است. با یک آرایش صحیح و انجام تکنیک های مناسب شما زیباتر و جوان تر به نظر می رسید. چهره ی شما یک بوم نقاشی است و شما نقاش آن هستید.

با پاک کردن چهره شروع کنید

همواره مواد آرایشی را روی پوست تمیز، استفاده کنید. در این صورت آراش شما یکنواخت تر و طبیعی تر به نظر می رسد و مدت بیشتری دوام خواهد داشت.

پس از پاک کردن صورت مقداری مرطوب کننده روی پوست خود بمالید تا مواد ارایشی در منافذ پوست نشت نکند.

از شر موهای زاید خلاص شوید

سریع ترین و ارزان ترین: اپیلاتور ، اپیلاسیون و موچین

نکته: اگر از رتین A، آکپوتان یا رنوا استفاده می کنید ، حداقل دو هفته قبل از انجام اپلاسیون مصرف آنها را کنار بگذارید.

دائمی و گران قیمت: الکترولیز و لیزر

نکته: من با برخی از آرایشگران و هنرپیشه ها کار کرده ام که ترجیح می دادند قبل از اجرای آرایش ، موی صورت هنرپیشه ها را با تیغ بتراشند. این روش خوبی است به شرط آن که تنها گاهی مورد استفاده قرار گیرد. برای اینکار از تیغ های ظریف استفاده کنید. ( راههای از بین بردن موهای زاید )

ابزارهای ضروری

اگر ابزار مناسبی نداشته باشید بهترین محصولات آرایشی جهان نیز نمی توانند به شما کمکی بکنند. لازم نیست برای خرید این ابزار به فروشگاه های محصولات زیبایی بروید و با قیمت های گزاف آنها را خریداری کنید. اغلب آرایشگران معروف دنیا ابزار خود را از فروشگاه های لوازم نقاشی تهیه می کنند.

بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا

بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا

لوازم اصلی

 • اپلیکاتور اسفنجی برای رنگ بالای چشم
 • قلم موی کوچک برای پر رنگ کردن سایه ی چشم
 • مسواک کهنه برای حالت دادن به ابروها
 • قلم موی خط چشم
 • اسفنج به شکل گوی برای استفاده از کرم پودر و زیرسازی پوست
 • قلم موی لب
 • فرمژه ی فلزی
 • قلم موی پودر
 • قلم موی رژگونه ( که از قلم موی پودر کوچک تر است )

مواد آرایشی را تا چه مدت می توان نگه داشت؟

هریک از مواد آرایشی طول عمر مفیدی دارند. نگه داری این مواد به مدت طولانی باعث خرابی انها می شود. پس از گذشت عمر مفید این مواد آنها خشک و شکننده می شوند و بوی بدی به خود می گیرند.

کرم پودرهای مایع: یک سال. علایم انقضای تاریخ ؛ تغییر رنگ و بو و غلیظ شدن کرم پودر.

رژ لب : یک تا دو سال. علایم انقضای تاریخ ؛بوی بد، چسبندگی و شکستن.

سایه ی چشم: دو تا سه سال. رنگ این مواد ممکن است تغییر کند و به راحتی روی پوست صاف نشود.

ریمل : چهار تا شش ماه. پس از این مدت ریمل خشک ، گلوله گلوله و بدبو می شود.

 

نوشته بهترین توصیه ها برای چهره ای زیبا اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%aa%d9%88%d8%b5%db%8c%d9%87-%d9%87%d8%a7-%da%86%d9%87%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7/feed/ 0
اهمیت دفع بر زیبایی http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%af%d9%81%d8%b9-%d8%a8%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/ http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%af%d9%81%d8%b9-%d8%a8%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/#respond Fri, 03 Mar 2017 17:27:12 +0000 http://sitrin.ir/?p=1178 اهمیت دفع بر زیبایی مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ زمانی که پا به جهان زیبایی می گذارید بسیار مهم است که به نقش نظم پی ببرید. اگر بدن به طور منظم سموم را دفع کند اثرات ان در پوست آشکار خواهد شد. علاوم این عدم تعادل غالبا به شکل منافذ باز، قرمزی یا رنگ […]

نوشته اهمیت دفع بر زیبایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
اهمیت دفع بر زیبایی

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ زمانی که پا به جهان زیبایی می گذارید بسیار مهم است که به نقش نظم پی ببرید. اگر بدن به طور منظم سموم را دفع کند اثرات ان در پوست آشکار خواهد شد. علاوم این عدم تعادل غالبا به شکل منافذ باز، قرمزی یا رنگ پریدگی و یا بی روح بودن پوست مشاهده می شود. برای تمام مانکن ها ، هنر پیشه ها و زیبا رویانی که نگران زیبایی بیرونی و درونی خویش هستند، دفع ، یکی از بخش های مهم زندگی است. هنر پیشه ی افسونگر جهان مایوست به خاطر پوست ابریشمی و تنقیه ی روزانه اش معروف بود. پاک کردن کولون از مواد دفعی در هالیوود رواج بسیاری دارد اما این کار غیر ضروری و گران قیمت است.

فیبر و آب

فیبر و آب دو ماده ی محرک مهم برای به جریان انداختن دفع و سلامتی است. دو نوع اصلی از فیبر وجود دارد که می توانید با خواندن برچسب بسته بندیشان ، آنها را از هم تشخیص دهید.

فیبر محلول

کاهش دهنده ی کلسترول است.

فیبر نامحلول

برطرف کننده ی یبوست، هموروئید و سرطان کولون

آب

شما برای بیرون راندن مواد دفعی و سموم از سیستم گوارشی تان به آب زیادی نیاز دارید. سعی کنید روزانه حدود هشت لیوان آب بنوشید.

میوه ها و سبزیجات

با خوردن میوه و سبزیجات بدن را سم زدایی کنید. در صورت امکان سعی کنید غذاهای تازه بیشتری بخورید تا فیبر بیشتری به بدن خود برسانید.

مواد غذایی سم زدا

بروکلی

بروکلی یک غذای فوق العاده است نه تنها برای زیبایی بلکه برای سلامت کل بدن. تحقیقات نشان داده است که بروکلی احتمال ابتلا به برخی از سرطان ها را کاهش می دهد.

کلم

سولفورونان موجود در این ماده ی غذایی موجب می شود کبد به شکل بسیار موثرتری به پردازش سموم آسیب زا بپردازد. از مواد غذایی دیگری که حاوی این ماده ی سم زدا هستند می توان به کلم قرمز و مارچوبه اشاره کرد. کلم علاوه بر این خاصیت، به بدن در دفع استروژن که با سرطان پستان در ارتباط است کمک می کند.

اهمیت دفع بر زیبایی

اهمیت دفع بر زیبایی

ماهی های چرب

به ویژه ماهی ساردین و ماهی آزاد که رطوبت بدن را حفظ می کنند و در عین حال با سرطان پستان و بیماری های قلبی نیز مقابله می کنند.

سویا

برخی از فواید بی شمار سویا شامل : کاهش علایم یائسگی و کاهش احتمال ابتلا به سرطان پستان است. شیر سویا ، لوبیای سویا و توفو بهترین راه برای افزودن سویا به رژیم غذایی شماست. سویا را همراه با حبوبات پخته میل کنید. سویا را به همراه گوشت چرخ کنید و بپزید. از آرد سویا در غذاها استفاده کنید. یک سوم از حجم آردی را که برای پختن نان یا کیک لازم دارید از آرد سویا تأمین کنید، زیرا آرد سویا دارای گلوتن نیست و نان با این آرد پف نمی کند.

ماست

یک سم زدای دیگر که علاوه بر این خاصیت ، استخوان ها را نیز قوی می کند و از پوکی استخوان پیشگیری می نماید

توصیه هایی برای اینکه با ارایش زیباتر شوید .

نوشته اهمیت دفع بر زیبایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a7%d9%87%d9%85%db%8c%d8%aa-%d8%af%d9%81%d8%b9-%d8%a8%d8%b1-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/feed/ 0
مواد مکمل زیبایی http://sitrin.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%da%a9%d9%85%d9%84-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/ http://sitrin.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%da%a9%d9%85%d9%84-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/#respond Wed, 01 Mar 2017 17:37:35 +0000 http://sitrin.ir/?p=1177 مواد مکمل زیبایی مجله آرایش و زیبایی سیترین؛هیچ زنی که به راستی مراقب زیبایی خود باشد از گنجاندن مواد مکمل در رژیم غذایی خود در روز طفره نخواهد رفت. اگر بخواهیم این مواد را با خوردن غذا بدست آوریم ناچاریم مقدار زیادی کالری به رژیم غذایی خود بیفزاییم. برای این که سرزنده، شاداب و زیبا […]

نوشته مواد مکمل زیبایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
مواد مکمل زیبایی

مجله آرایش و زیبایی سیترین؛هیچ زنی که به راستی مراقب زیبایی خود باشد از گنجاندن مواد مکمل در رژیم غذایی خود در روز طفره نخواهد رفت. اگر بخواهیم این مواد را با خوردن غذا بدست آوریم ناچاریم مقدار زیادی کالری به رژیم غذایی خود بیفزاییم. برای این که سرزنده، شاداب و زیبا به نظر برسید داروهای مکمل در رژیم غذایی نقش بسیار مهمی دارند. هیچ محصول آرایشی وجود ندارد که بتواند با درمان داخلی بدن به رقابت بپردازد.

توجه کنید: زمانی که ترکیبی از مواد توصیه شده را در رژیم غذایی خود بگنجانید آن را به مراتب مفید تر خواهید نمود.

ویتامین A

از داروهای مکمل ویتامین A مصرف کنید تا رطوبت پوست را تنظیم کند و پوست و ناخن را ترمیم نماید. ویتامین Aاستخوان می سازد و دندان ها را قوی می نماید. این ماده رشد سلول های پوست را سرعت می بخشد و برای درمان آکنه استفاده می شود.

نکته : زنان باردار باید میزان مصرف این ویتامین را تا حد پایین تر از ۱۰۰۰۰ واحد در روز حفظ کنند. مقادیر بالاتر می تواند موجب نواقص مادر زادی و سقط گردد. با پزشک خود در مورد نحوه ی مصرف داروهای مکمل و ویتامین مشورت کنید.

ویتامین B

این ماده برای نرم نگه داشتن پوست، تقویت رشد مو و ناخن و بهبود جریان خون اهمیت دارد.

بتاکارون

این پیش ساز ویتامین A غشای سلولی را در برابر حملات رادیکال های آزاد محافظت می کند. این بدین معناست که دریافت این ماده به حفظ رطوبت در پوست کمک می کند.

بیوتین

یکی از انواع ویتامین B که به رشد سلولی کمک می کند. مصرف آن رشد مو را بهبود می بخشد و ناخن های سست و شکننده را درمان می نماید.

جلبک سبز آبی

این داروی مکمل غذایی جدید، اکنون بازار داغی دارد. این ماده می تواند میزان انرژی را بهبود بخشد، بدن را از سموم پاک سازد و قدرت حافظه را تقویت کند. کسانی که از این ماده استفاده کرده اند می گویند این ماده باعث شده است کمتر بخورند، کمتر بخوابند اما خلاقیت و انرژی بیشتری داشته باشند.

روغن گل گاوزبان

از این ماده برای درمان اختلالات پوست و سلامتی بخشیدن به پوست استفاده می شود. این ماده یک روغن طبیعی است که نه تنها به پوست رطوبت می بخشد و به پوست های آسیب دیده نرمی و لطافت می دهد بلکه در درمان پوست های پوسته پوسته شده نیز موثر است. این ماده را مصرف کنید تا پوستتان جلوه ای بهتر بیابد.

ویتامین C

این نوع ویتامین از پوست محافظت می کند، لکه های پوست را کم رنگ می کند و از عدم تعادل پیگمان ها می کاهد. ویتامین  Cبرای ساخت کلاژن ضروری است، کلاژن سلول های پوست را در کنار یکدیگر نگه می دارد. بدون وجود این ویتامین در حد لازم ، پوست چروک و متورم می شود. ویتامین C می تواند با کمک به عملکرد مناسب غدد ترشح کننده ی چربی منافذ پوست را نیز منقبض نماید.

پنجه ی گربه

این گیاه پرویی اثرات شگفت انگیزی دارد و مستقیما از جنگل های باستانی آمازون امده است. یک آنتی اکسیدان طبیعی که تنها یکی از فواید فوق العاده ی آن، برطرف کننده ی تورم است. از این ماده برای تکسین تورم مچ دست و تورم کل بدن، هم چنین درمان PMS استفاده می شود.

کولاین

این ماده چربی و کلسترول را متابولیز می کند و به ساخت هورمون کمک می نماید. مصرف این داروی مکمل با اثرات پیری مبارزه خواهد نمود.

کوآنزیم Q10

این ماده به صورت طبیعی در بدن ساخته می شود و مصرف مکمل آن می تواند قدرت مغز را فزونی داده و جوانی را طولانی تر نماید. محققان گزارش کرده اند موش هایی که کوآنزیم Q10 دریافت می کنند بیشتر عمر می نمایند و بسیار فعال تر می مانند. تمام زنان زیبای جوان این ماده را مصرف می کنند زیرا از درون با چروک های پوست می جنگد.

ویتامین E

این ویتامین را به عنوان ویتامین پوست می شناسند. ویتامین ای توانایی درمان بافت زخمی و ترمیم آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد را دارد. مصرف این ماده موجب خواهد شد قبل از این که رادیکال های آزاد اثرات خود را در چهره و پوست آشکار سازند آنها را از بین ببرد.

روغن پامچال

مصرف این ماده برای پوست و مو مفید است و همچنین رشد موها را تقویت می کند و آنها را درخشنده و لطیف می سازد. روغن پامچال یک داروی مکمل بسیار موثر در درمان خشکی پوست است.

روغن دانه ی کتان

آمار نشان می دهد که روغن دانه ی کتان با افزایش جریان خون در پوست سر به رشد موها کمک می کند.

عصاره ی دانه ی انگور

آنتی اکسیدان موجود در دانه ی انگور دیواره ی نازک رگ های خونی را تقویت می کند و مانع از دست رفتن استحکام آن می گردد. مصرف این ماده می تواند از بروز رگ های عنکبوتی پیشگیری و آن را درمان کند.

مواد مکمل زیبایی

مواد مکمل زیبایی

ویتامین K

این ماده اولین توصیه در دمان رگ های عنکبوتی ، کبودی و پارگی رگ ها است. از ویتامین کا در درمان حلقه های تیره ی زیر چشم و لک های قرمز پوست نیز استفاده می شود.

ملاتونین

به عنوان یک خواب آور طبیعی ، کاهش دهنده ی خستگی و ارتقا دهنده ی خلق و خوی شناخته شده است. هم چنین تحقیقات نشان داده که ملاتونین دارای خاصیت ضد پیری است. میزان توصیه شده ۱ میلی گرم تا ۳ میلی گرم می باشد.

MSM

اکنون همه درباره ی خبر داغ قرص جادویی زیبایی حرف می زنند. MSM ماده ی ضروری برای ساخته شدن کراتین است، پروتئینی که ناخن و مو را قوی و سالم می کند. فواید مصرف این ماده شامل بدست آوردن موهای پرپشت تر ، دندان های محکم تر و ناخن های قوی تر است. میزان توصیه شده ۷۵۰میلی گرم در روز است.

ژل رویال

ژله ی رویال یک غذای سرشار از پروتئین است که زنبورها ان را تولید می کنند و برای تغذیه ی فرزندانشان به کار می رود. این ماده در دو شکل کپسول و مایع قابل مصرف است. متخصصان زیبایی نوع مایع را ترجیح می دهند زیرا بلافاصله جذب بدن می شود. از این ماده برای تقویت و سلامتی بدن استفاده کنید.

جلبک

آنچه شما در کنار دریا از لمس آن خودداری می کنید دارای فواید بزرگی است. این ماده هم به صورت پودر و هم قرص فروخته می شود. اغلب مانکن ها ترجیح می دهند این ماده را در آب حل کرده و در سوپ یا سالاد خود بریزند. اما اگر شما از طعم این ماده خوشتان نمی آید از قرص آن استفاده کنید. جلبک قهوه ای پر طرفدارترین نوع جلبک است، از آن برای مرطوب ساختن و تقویت تیروئید کم کار استفاده کنید.

روی

این ماده معدنی به درمان زخم و اثر زخم کمک می کند و برای شکل گیری کلاژن ضروری است. روی به رشد بافت و سلول کمک می کند میزان توصیه شده برای این ماده ۶۰ میلی گرم در روز است.

چه زمانی باید داروهای مکمل غذایی را مصرف کرد؟

گرچه ساعت خاصی برای مصرف این داروها وجود ندارد اما اگر آنها را در ساعت معینی میل کنید موجب خواهد شد مصرف آنها برایتان به صورت عادت درآید. بدین شکل شما این کار را به صورت یک بخش جدی و مهم از برنامه ی زیبایی روزانه ی خود خواهید ساخت.

نکته: برخی از داروهای مکمل اگر با غذا مصرف شوند بهتر جذب خواهند شد.

 

نوشته مواد مکمل زیبایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%da%a9%d9%85%d9%84-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/feed/ 0
حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی http://sitrin.ir/%d8%ad%d9%84-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/ http://sitrin.ir/%d8%ad%d9%84-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/#respond Wed, 01 Mar 2017 17:30:31 +0000 http://sitrin.ir/?p=1175 حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی مجله آرایش و زیبایی سیترین؛ اگر از مشکلات زیر رنج می برید بهتر است نگاهی به غذاهایی که می خورید بیندازید. مسلما از این که تغییرات کوچکی در رژیم غذایی تا چه اندازه می تواند تأثیرات شگفت انگیزی در حل مشکلات زیبایی شما داشته باشد شگفت زده خواهید […]

نوشته حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی

مجله آرایش و زیبایی سیترین؛ اگر از مشکلات زیر رنج می برید بهتر است نگاهی به غذاهایی که می خورید بیندازید. مسلما از این که تغییرات کوچکی در رژیم غذایی تا چه اندازه می تواند تأثیرات شگفت انگیزی در حل مشکلات زیبایی شما داشته باشد شگفت زده خواهید شد. به خاطر داشته باشید این تغییرات یک شبه عمل نخواهد کرد. ( مواد غذایی که بر زیبایی تاثیر بسزایی دارند.)

چروک

به رژیم غذایی خود سبزیجات برگدار و میوه های تازه چون هلو و زردآلو بیفزایید. این مواد غذایی غنی از ویتامین A هستند که می تواند از پیری پیشگیری کند و به ترمیم سلول های لایه ی خارجی پوست کمک نماید.

تورم

اگر مبتلا به پف زیر چشم ( راههای برطرف کردن پف زیر چشم ) باشید و یا تورم عمومی، کنار گذاشتن مصرف سدیم نتایج سریعی خواهد داشت. سعی کنید از مصرف نوشابه های کربونات دار خودداری کنید. از خوردن غذاهای پردازش شده چون سوپ های آماده ، بیسکوییت و چیپس پرهیز نمایید. برای خوشمزه کردن غذاهایتان به جای نمک به آن سبزیجات خشک اضافه کنید. اگر مایلید گاهی از نوشیدن نوشابه رژیمی لذت ببرید همراه با آن یک لیوان آب نیز بنوشید تا مقداری از تورم را کاهش دهد.

ناخن های شکننده

مشکلاتی چون ناخن های شکننده ( درمان مشکلات ناخن ) یا موهای سست می تواند نشان دهنده ی نیاز فرد به پروتئین باشد. بهترین انتخاب برای تأمین پروتئین ، گوشت ، مرغ و ماهی است. کسانی که گوشت نمی خوردند می توانند به رژیم غذایی خود سویا اضافه کنند.

موهای بی روح

معمولا می توانم به راحتی کسانی را که از رژیم های سخت لاغری پیروی می کنند با مشاهده ی موهایشان بشناسم. موی این افراد کدر و بی روح می شود. دلیل این امر فقدان چربی در رژیم غذایی است. بهتر است چربی های مفید چون روغن زیتون و روغن ماهی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

موهای خود را تغذیه کنید

برای سلامت موها ضروری است که غذاهای سالم و مفید بخورید. موها عمدتا از ویتامینB  کمپلکس و پروتئین ساخته می شوند. مواد غذایی غنی از این مواد را انتخاب کنید تا تغییری سریع و شگرف در موهای خود بیابید. برای این منظور می توانید رژیم غذایی خود را از گوشت قرمز ، هویچ ، بروکلی و ماهی غنی سازید. اگر می خواهید به نتایج سریع تری دست یابید از داروهای مکمل ویتامینB  و پروتئین استفاده کنید.

موهای خاکستری

خاکستری شدن زودرس موها به دلیل رژیم غذایی می باشد. آهن و مس رنگدانه ی موها را حفظ می کنند. بهترین راه برای افزودن اهن به رژیم غذایی مصرف گوشت قرمز است. کسانی که می خواهند از مصرف گوشت قرمز خودداری کنند باید به رژیم غذایی خود تخم مرغ و سبزیجات دارای برگ سبز و میوه بیفزایند.

پوست زرد

به رژیم غذایی خود لیمو بیفزایید. لیمو را روی سالاد ، درون آبی که می نوشید ، ماهی و سبزیجات بچلانید.

حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی

حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی

پوست خشک

بهترین راه این است که بیش از پیش آب بنوشید. این کار به پوست رطوبت می بخشد و به غذای خود روغن زیتون یا روغن ماهی ( کنسرو ساردین دارای مقدار زیادی روغن است) و دانه های خوراکی اضافه کنید.

بثورات پوستی

غذاهای سرخ شده و چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید. مصرف غذاهای پر از شکر را کنار بگذارید و آب بیشتری بنوشید. بثورات پوستی ممکن است به دلیل وجود کرم در بدن باشد.

پوست رنگ پریده

با خوردن گوشت قرمز به غذای خود آهن اضافه کنید. گیاه خوارانی که پوست رنگ پریده دارند باید اسفناج و بروکلی بخورند.

رگ های عنکبوتی

نوشیدن قهوه را کنار بگذارید و آب بیشتری بنوشید. روز خود را با خوردن حبوبات با حداقل ۵ گرم فیبر، آغاز نمایید. (درمان سلولیت )

مکمل های غذایی موثر بر زیبایی برای مطالعه روی لینک کلیک کنید.

نوشته حل مشکلات زیبایی با تغییر رژیم غذایی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%ad%d9%84-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c/feed/ 0
رسیدن به ثروت با قدرت ذهن http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%ab%d8%b1%d9%88%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa-%d8%b0%d9%87%d9%86/ http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%ab%d8%b1%d9%88%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa-%d8%b0%d9%87%d9%86/#respond Tue, 21 Feb 2017 06:58:16 +0000 http://sitrin.ir/?p=1165 رسیدن به ثروت با قدرت ذهن چگونه می توانم میلیاردر شوم؟ مجله انرژی مثبت سیترین؛ در پست های قبلی در مورد قانون جذب توضیح داده بودیم که چطور با استفاده از آن انسان قادر خواهد بود آنچه را می خواهد بدست آورد اکنون پاسخ سوال چگونه می توانم میلیاردر شوم را به وسیله ی قانون […]

نوشته رسیدن به ثروت با قدرت ذهن اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

چگونه می توانم میلیاردر شوم؟

مجله انرژی مثبت سیترین؛ در پست های قبلی در مورد قانون جذب توضیح داده بودیم که چطور با استفاده از آن انسان قادر خواهد بود آنچه را می خواهد بدست آورد اکنون پاسخ سوال چگونه می توانم میلیاردر شوم را به وسیله ی قانون جذب و قدرت ذهن توضیح می دهیم.

آیا تاکنون این سوال را از خود پرسیده ای؟  می دانی که اگر سوالی نپرسی هرگز پاسخی دریافت نخواهی کرد؟ اما اگر سوالی را مصرانه و مداوم از خود بپرسی صد در صد پاسخهایی دریافت خواهی کرد.

ذهن ما یک ماشین هدفجو (سایکوسایبرنتیک) است. وقتی هدفی را برایش مشخص کنی گنجینه ناخودآگاه شخصی و جمعی را می کاود تا راهی برای دستیابی به هدف تعریف شده بیابد. اما تعداد نادری از آدمها هدف مشخصی در زندگی دارند. مثلا آنها هرگز هدف دقیق مالی برای خودشان تعیین نمی کنند. آیا تو هدف مالی دقیقی داری؟

 چطور می توانم میلیاردر شوم؟

روزی که این سوال را از خودم پرسیدم، هیچ پاسخ فوری به ذهنم نرسید. با این حال من به پرسیدن این سوال ادامه دادم. روزها و ماهها گذشت و من هر روز این سوال را از خودم می پرسیدم. تا اینکه بالاخره آن پاسخ میلیاردی را دریافت کردم.

من بیش از بیست سال بود که روی خودم کار می کردم. خیلی دوست داشتم که خودم را بشناسم. اینکه کیستم؟ چه توانایی هایی دارم؟ و برای چه اینجا هستم؟

این سوالهای من هم به مرور پاسخهای دقیقی پیدا کردند. من به شناخت خوبی از نحوۀ عملکرد ذهن، خودآگاه و ناخودآگاهم رسیدم و شیوه استفاده از قدرتهای ذهنی، روحی، احساسی و جسمی ام را آموختم. فهمیدم که ما انسانها حامل چه قدرت عظیمی برای دستیابی به اهداف و رویاهای خود هستیم. همیشه از قدرت تخیل بشری در اعجاب بودم. اینکه هر چیزی را می توانیم تخیل کنیم برایم همیشه به معجزه می ماند. تخیالت رنگارنگ کودکی ام همیشه احساس خوشایندی به من می داد. بعدها که فهمیدم تخیل دارای چه قدرت آفرینشگری شگفت انگیزی است علاقه ام به مطالعۀ آن صد چندان شد. و به بررسی نقش تخیل در علم و شعر پرداختم. آنچه یافتم حکایت از آن داشت که تخیل منشاء زایش و خلق هر آن چیزی است که بشر تاکنون آفریده است.

« عقل شما را از A به B می برد در صورتیکه تخیل شما را به همه جا می برد .» آلبرت انشتین

فهمیدم که فلاسفه تخیل را “ملکۀ قابلیتهای ذهنی” شمرده اند  .

وبزرگترین رازی که کشف کردم به شیوه ای مربوط می شد که با استفاده از قدرت تخیل برای کاشتن بذر هر رویا و آرزویی، هر چقدر که به نظر ما بزرگ و دشوار بیاید، می توان استفاده و آن خواسته را محقق کرد.

هرگز کسی در طول سالها تحصیلات چیزی در این زمینه به من نیاموخته بود. آنگاه فهمیدم آنچه در مدرسه و دانشگاه آموخته ام به قسمت بسیار بسیار کوچکی از تواناهای بیکران ذهنی ام مربوط می شد که حافظه نام داشت.

هیچکس در مدرسه در مورد قدرت هدفگذاری، اراده و اشتیاق چیزی به من نیاموخت. هیچکس به من نگفت که چگونه قدرتهای درونی ام را برای رسیدن به اهداف و رویاهایم به کار گیرم. من همۀ این ها را با خودآموزی یاد گرفتم. یاد گرفتم که ما نیرویی خدایی برای خلق و آفرینش ثروتی نامحدود در اختیار داریم. اما افسوس و صد افسوس که اکثر ما در دام شیاطین باورها و افکار محدودکننده و منفی اسیر شده ایم. ما مقام الهی خود را به حیوانی ناطق تقلیل داده ایم.

رویاهای بزرگ کودکی خود را فراموش کرده ایم و در چاه ظلمانی “نمی توانم” فرو رفته ایم. خداوند پس از آفرینش ما به خود آفرین گفت. اما ما خود را به روزمرگی و “معمولی بودن” تنزل داده ایم

«  وقتی مردم از آدمهای معمولی حرف می زنند من ناراحت می شوم چون تا حاال آدم معمولی ندیده ام.»  ژوزف کمبل

 کاش می دانستیم که چه گوهر یگانه ای هستیم.  

کاش می دانستیم که چه گنجی از قدرتهای شگفت در درونمان پنهان است.

کاش به قدرت آفرینشگر و خالق درون خود پی می بردیم.

کاش از چنبرۀ باورهای محدودکننده رها می شدیم و مسئولیت خلق زندگی رویایی خود را بر عهده می گرفتیم. در این صورت هر یک ما به خالق زندگی رویایی خود بدل می شدیم.

اما خوشبختانه برای حرکت در جهت خلق زندگی دلخواه هرگز دیر نیست. برای خلق شادی، سلامتی و ثروت میلیاردی هرگز دیر نیست. همه چیز از ذهن آغاز می شود، از یک رویا.

رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

امروز رویای میلیاردر بودن را در وجودت بکار. این بذر را با افکار قدرتمند و احساسات زیبا و اشتیاق سوزان آبیاری کن. و بگذار تمام نور اراده ات بر آن متمرکز شود. خود میلیاردرت را در ذهن تصویر کن. با تمام شور و احساسی که آن زمان خواهی داشت. با این تصویر زیبا و شورانگیز زندگی کن و هرگز اجازه نده که دیو افکار و احساسات منفی این تصویر متعالی را مخدوش کند.

« اگر شما اطمینانی مطلق که ناشی از ایمان قویست در خود به وجود آورید، در آن صورت قادر به انجام هر کاری خواهید بود هر چند که دیگران به غیرممکن بودن آن ایمان داشته باشند.»  آنتونی رابینز

هیچ محدودیتی برای دستیابی به ثروت میلیاردی وجود ندارد جز محدودیتهایی که در ذهن خود داری. خداوند غنی مطلق است و سرچشمۀ همۀ فراوانی هاست.

با تکیه بر قدرت نامنتهای الهی درون خود می توانی به هر مقدار از این ثروت و برکت الهی دست یابی. خود را مطلقا به قدرت مطلق الهی بسپار و از هیچ چیز نترس.

به یاری او یقین داشته باش و با تمام قوا در جهت تحقق رویاهایت گام بردار. اگر در کوتاه مدت شکست خوردی و به آنچه می خواستی نرسیدی، غمگین مباش. یقین بدان که خداوند هدیه ای بسیار بسیار بهتر را برایت تدارک دیده است. و اگر ز حکمت دری را به رویت بست، مطمئن باش که ز رحمت در بزرگتری را به رویت خواهد گشود.

هدف نهایی ثروت میلیاردی و هر هدف مادی چیزی نیست جز احساس شادمانی و خوشبختی. بدان که مخزن بیکران شادمانی و خوشبختی در درون توست. پس هم اکنون شاد باش.

پیوسته شاد باش و بدان که موفقیت دلیل شادی نیست بلکه شادی دلیل موفقیت است. با شاد بودن در لحظۀ حال تو ثروتمندترین آدم جهان خواهی بود زیرا که هدف از تمام داشته ها جز شاد بودن نیست. سپاسگزار موهبتهای کنونی ات باش. سپاسگزار باش که در این معجزۀ حیات سهیم هستی. سپاسگزار باش که می توانی باشی و خلق کنی هرآنچه را که می خواهی.

شادی و سپاسگزاری درهای فراوانی و برکت را به زندگی ات خواهد گشود و آرزوهایت به سهولت و آسانی خوشایندی تحقق خواهد یافت. رویاهای بزرگ داشته باش! بزرگ فکر کن! و بزرگ باش ( قانون شفا دهده ی شکرگذاری )

« زندگی کوتاهتر از آن است که کوچک باشیم.»  دیزرائیلی

اگر همواره این حقایق را مرور کنی تا در اعماق وجودت حک شود بی هیچ تلاشی در مسیر تحقق بزرگترین رویاهایت قرار خواهی گرفت.

حال دوباره این سوال را از خود بپرس:

چطور می توانم میلیاردر شوم؟

دائم این سوال را از خودت بپرس. روزی در لحظه ای ناگهان آن پاسخ را دریافت خواهی کرد. ایده ای، فکری، طرحی که قلبت را به تپش خواهد انداخت و شوری را در درونت خواهد افروخت. آن را بگیر و اقدام کن. و فورا اقدام کن.

هرگز اجازه نده زهرهای ترس و تردید تو را به تاخیر و تعلل وادارد. قدر گنج کتاب را بدان. تمام حکمت و خرد بشری را آنجا می توانی یافت. آنجا می توانی بزرگترین ذهن ها و روح های بشری را ملاقات کنی.

بدان که یک جملۀ یک کتاب ممکن است میلیاردها برای تو ارزش داشته باشد. همیشه در حال مطالعه و آموختن باش. از زندگی بزرگان الهام بگیر. با کسانی دمخور باش که رویاهای متعالی تو را دارند. اجازه نده افکار حقیرانه تو را از پرواز در آسمان رویاهایت باز دارند.

از ابرهای کسالت و روزمرگی فراتر برو و در آسمان آبی اشتیاق و آرزوهایت به سمت نور وجود خود اوج بگیر و رویاهایت را خلق کن. اجازه نده هیچکس پرندۀ رویاهایت را زمینگیر کند.

همیشه به یاد داشته باش که

«  شیفتگان پرواز را میل خزیدن نیست.»  هلن کلر

برگرفته از کتاب چگونه می توانم میلیاردر شوم از موسی توماج

نوشته رسیدن به ثروت با قدرت ذهن اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%b3%db%8c%d8%af%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%ab%d8%b1%d9%88%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa-%d8%b0%d9%87%d9%86/feed/ 0
آشنایی با پسر به قصد ازدواج http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%b5%d8%af-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac/ http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%b5%d8%af-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac/#respond Mon, 20 Feb 2017 11:40:24 +0000 http://sitrin.ir/?p=1088 آشنایی با پسر به قصد ازدواج مجله روانشناسی سیترین ؛ در بخش هشتم پرونده ویژه دختران ( قصد پسران از آشنایی ، ازدواج یا دوستی ) حالت هایی که بعد از ارتباط دوستی با پسران اتفاق می افتد توضیح داده شد ادامه مطلب را مطالعه کنید. حالت چهارم: زمانی که نتونستید متوجه بشید که هدف […]

نوشته آشنایی با پسر به قصد ازدواج اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
آشنایی با پسر به قصد ازدواج

مجله روانشناسی سیترین ؛ در بخش هشتم پرونده ویژه دختران ( قصد پسران از آشنایی ، ازدواج یا دوستی ) حالت هایی که بعد از ارتباط دوستی با پسران اتفاق می افتد توضیح داده شد ادامه مطلب را مطالعه کنید.

حالت چهارم:

زمانی که نتونستید متوجه بشید که هدف شخص دوستی هست یا ازدواج:

در این حالت هم مانند پست قبل عمل کنید و بعد از مدت شناخت به او اعلام کنید درباره این رابطه با مادر یا خواهرتون صحبت کردید و عکس العمل شخص رو ببیند. در این مرحله به راحتی میتونید انگیزه شخص رو متوجه بشید و درصورتی که هدفی نداشته باشه میتونید در همین ابتداي کار از ادامه رابطه خودداري کنید و خودتون رو گرفتار یه رابطه بیهوده که نتیجه اي نداره نکنید. سعی کنید در این مدت هم به اندازه کافی از خودتون به شخص مقابل اطلاعات داده باشید و تمام تلاشتون رو کرده باشید که نشون بدید شما هم میتونید اونو خوشبخت کنید در واقع باید اون هم تونسته باشه تا حدودي شما را به خوبی شناخته باشه و اگه قصد ادامه این راه رو داشت با شناخت بهتر و مطمئن تري تصمیم بگیره. درواقع هدف ما از این کار این هست که از روابط بیهوده اجتناب کنیم، نه اینکه شخص رو وادار به کاري کنیم. شما اطلاعات کافی رو به اون می دید و اطلاعاتی که براي تصمیم گیري لازم دارید رو از او می گیرید و سپس بحث اینکه خانواده رو در جریان گذاشتید مطرح می کنید.

آشنایی با پسر به قصد ازدواج

آشنایی با پسر به قصد ازدواج

حالت پنجم:

زمانی که احتمال زیادي می دید که شخص هدفی از این ارتباط داره و اینکه پسر خودش از ابتدا عنوان میکنه که قصدش آشنایی هست:

در این حالت دوستان بعد از چند جلسه اول که او را شناختید باید به او بگید که با مادرتون دراین باره صحبت کردید. این شخص قاعدتا نباید عکس العمل بدي نسبت به عملکرد شما داشته باشه چون قصد آخر او همین است. فقط ممکنه که به شما اعلام کنه که قصد داره بیشتر شما رو بشناسه. چون بعضی از پسرها فکر میکنن که اگر با خانواده شما آشنا شدن دیگه مجبورن تا اخرش بیان جلو و راه برگشت ندارن در نتیجه دوست دارن اول خودشون نسبت به اینکه شما براشون گزینه مناسبی هستید مطمئن بشن. در این حالت میتونید بهش بگید که شما هم قصد دارید اونو بیشتر بشناسید ولی ابتدا باید مطمئن بشید که خانوادتون ازنظر ظاهري شما رو تائید می کنن. چون اگر دختري براي ازدواج با مخالفت خانوادش روبرو بشه هرچقدر که مطمئن باشه اون شخص براش مناسبه و وقت زیادي رو براي شناخت طرف مقابلش صرف کرده باشه بازم به بن بست میخوره و کارش بسیار سخت میشه. پس بهتره اول یه تأییدیه از مادرتون که میتونه مشاور بسیار خوبی براي شما باشه بگیرید و با مشورت اون این رابطه رو ادامه بدید تا به امید خدا به سرانجام خوبی از این رابطه برسید. براي اینکه ترس چنین پسرهایی هم از بین بره میتونید بهش بگید که یه قرار ملاقات ساده در یک رستوران با مادرتون داشته باشه. اینجوري پسر هم نسبت به اینکه مجبوره تا اخر راه رو بیاد وتوي رودرواسی یا هرچیز دیگه اي قرار بگیره ترسش کمتر میشه. اگه پسر حاضر بشه واقعا دیداري رو با مادر شما داشته باشه خب قاعدتا قصدش شناخت هست.

در بخش دهم هدف پسران از دوست شدن ، نکات مهمی در مورد رابطه با پسرها و شناخت پسرهایی که قصد ازدواج دارن ارائه می شود. برای مطالعه کلیک کنید.

نوشته آشنایی با پسر به قصد ازدواج اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1-%d8%a8%d9%87-%d9%82%d8%b5%d8%af-%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%ac/feed/ 0
رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟ http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/ http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/#respond Mon, 20 Feb 2017 11:40:16 +0000 http://sitrin.ir/?p=1087 رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟ مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش هفتم انگیزه پسر از پیشنهاد دوستی چیست؟ ( مطالعه از ابتدای مطلب ) ، در مورد اینکه به رابطه ادامه بدهیم یا نه ، توضیح دادیم . ادامه مطلب را مطالعه کنید. حالت سوم: وقتی پسري به نظر شما خوبه […]

نوشته رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟ اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش هفتم انگیزه پسر از پیشنهاد دوستی چیست؟ ( مطالعه از ابتدای مطلب ) ، در مورد اینکه به رابطه ادامه بدهیم یا نه ، توضیح دادیم . ادامه مطلب را مطالعه کنید.

حالت سوم: وقتی پسري به نظر شما خوبه اما هنوز شرایط ازدواج کردن رو نداره:

منظور از اینکه شرایط ازدواج رو نداره بیشتر به مسائل ظاهري هست مثلاً هنوز سربازه یا در حال تحصیله و مواردي مشابه. درواقع هنوز ثبات مالی نداره که بتونه زندگی رو اداره کنه. ببینید دوستاي گلم اگه قرار باشه پسري هم سربازي رفته باشه هم کار مشخصی داشته باشه هم ماشین، خونه و پول کافی براي ازدواج داشته باشه باید با توجه به شرایط جامعه ما باید سنی بین ۳۰ تا ۳۵ سال رو داشته باشه. مگر اینکه شرایط مالی خانواده جوري بوده باشه که این امکانات براش فراهم شده باشه. پس نمیشه که توقع داشته باشی که ابتدا تمام موارد فراهم باشه. وقتی پسري به نظرتون خوب بود ولی شرایط ازدواج رو هنوز نداره بازم باید به لیست و اولویت هاي خودتون مراجعه کنید و ببینید شرایط مالی در کدام درجه از اهمیت براي شما قرار داره. قطعا براي همه شرایط مالی فرد مهمه اما براي یک نفر اولویت اول و براي دیگري اولویت سوم یا چهار ممکنه باشه. اگر شرایط مالی در اولویت سوم به بعد براي شما بود و اون شخص اولویت اول یا دوم شما رو داشت مثلاً اخلاقش تا حدودي مورد تائید شما بود، میتونید طی جلسات بعدي با این شخص بیشتر آشنا بشید. میتونید طی چند جلسه این شخص رو بیشتر بشناسید و بیشتر مطمئن بشید که واقعا ازنظر سایر موارد با شما همخوانی داره یا نه؛ و همچنین از شرایط و اوضاع مالی خانواده شخص مطلع بشید.

چون کسانی هستند که شاید خودشون فعلاً شرایط رو نداشته باشند اما ممکنه خانواده بتونه حمایتش کنه و شرایطرو براش ایجاد کنه. ببینید دوستاي گلم اینکه تعداد جلساتی که براي شناخت شخص میذارید چند جلسه باشه بستگی به شرایط و نظر خودتون هست. سه یا چهارجلسه معمولا براي شناخت اولیه پیشنهاد میشه ولی بسته به شرایط ملاقات و صحبت هایی که در این جلسات میکنید میتونه کمتر یا مقداري بیشتر بشه؛ اما لطفا دقت کنید که به بهانه شناخت تعداد این جلسات رو خیلی زیاد نکنید که درگیر احساسات بشید و نتونید درست در این باره تصمیم بگیرید. خیلی مهمه که اول عقل شما تاییدیه این رابطه رو بهتون بده وبعد احساستون تایید کنه . (دوستاي گلم حتما سعی کنید دراین جلسات شرایطی رو فراهم کنید که شخص مقابل هم تونسته باشه به خوبی شما رو بشناسه، راجع به عقاید، احساسات و خواسته هاتون خیلی راحت صحبت کنید و به شخص این اجازه رو بدید که اون هم بعد از این جلسات تونسته باشه درك خوبی از شما و اخلاقتون پیدا کرده باشه)

خب دوستان گلم بعد از این چند جلسه تقریبا یک دید کلی از شخص پیدا کردید و تونستید دیدي کلی هم از خودتون به او بدید، اگر بعد از این چند جلسه به نظرتون رسید که شخص براي شما مناسب هست ( درواقع عقلتون ابتدا این تاییدیه رو داد که میتونید با او خوشبخت باشید) آنگاه نوبت به مرحله بعد از شناخت میرسه.

مرحله ی دوم شناخت

در این مرحله عنوان میشه که شما لازم هست بین ۷۰ تا ۱۲۰ ساعت با فرد درارتباط باشید تا بتونید به شناخت خوبی ازش برسید.یعنی چیزي در حدود ۳ تا ۶ ماه براي آشنایی شما می تواند کافی باشد. هنر زن بودن شما در این مرحله است که می تونه خودنمایی کنه و در صورتی که با دقت عمل کنید در این مدت متونید زمینه لازم براي ازدواج رو فراهم کنید. در این حالت پسر خودش پیشنهاد ازدواج رو مطرح خواهد کرد.اگر چنین اتفاقی نیفتاد لازمه از تکنیک ترس از دست دادن استفاده کنید.

در گام بعدي میتونید بهش بگید که درباره این رابطه با مادر یا خواهرتون صحبت کردید و ببینید عکس العمل شخص نسبت به این مسئله چی هست. اگر دیدید او نسبت به این مسئله گارد گرفت و کار شما را اشتباه قلمداد کرد به او بگید که نمی تونستید بیش از این باهاش پنهانی در ارتباط باشید و احساس خوبی از اینکه خانوادتون در جریان نیستند ندارید. با این کار تکلیفتون کاملا مشخص خواهد شد. اگر او به فکر آینده باشه کار شما رو اشتباه قلمداد نمی کنه. ممکنه از بابت اینکه شرایط مناسبی نداره نگران بشه و اعلام کنه که نمی تونه با خانواده شما آشنا بشه ولی قاعدتا شرایط شما رو هم درك میکنه. دراین بین شما می تونید به او بگید که خانواده شما اخلاق و رفتار براشون مهم تر است تا شرایط مالی و ممکنه بشه راه حل مناسبی پیدا کرد؛ اما اگر او از اینکه روابط شما علنی شود به شدت اجتناب کرد خب شما نیز باید در همین مرحله رابطه خود را قطع نمایید. تأکید می کنم باید این رابطه را قطع نمایید.

رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟

رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟

تنها یک استثنا وجود دارد :

در این چنین مواردي ممکنه شخص اعلام کنه که فعلاً آمادگی نداره و درخواست کنه این رابطه تا زمانی که شرایط او مهیا بشه ادامه داشته باشه. در این زمان باید از او بخواین که برنامه خودش رو براي شما بازگو کنه و اعلام کنه که چه زمانی آمادگی پیدا می کنه. اگر واقعا دیدید برنامه اي براي آینده خود داره ولی مشکلی سر راهش هست مثلاً این ترم درسش تمام میشه یا سربازیش را باید تمام کنه، میتونید به او بگید که حداقل باید با خانواده شما آشنا بشه و اگر پدر و مادر شما او را تائید کنن شما براش صبر خواهید میکیند و رابطه خودتون رو در حد بسیار محدود حفظ خواهید میکیند. دوستاي گلم ممکنه به نظرتون بیاد که هیچ پسري اینو قبول نمی کنه و دوست نداره که در رابطه خودش محدودیت داشته باشه و خانواده شخص مقابل اونو کنترل کنن. ولی باور کنید اگر باکسی که شرایط ازدواج نداره غیرازاین برخورد کنید نتیجه نمی گیرید. کاري که به اشتباه بسیاري از دختران ما می کنند اینه که به رابطشون با پسر ادامه میدن به امید اینکه شرایطش جور میشه و این زمان ممکنه آن قدر طولانی بشه که سایر شرایط و موقعیت ها رو از دست بدن. ضمن اینکه در این مدت به او وابستگی هم پیدا می کنن و در آخر بعدازاینکه باهاش به نتیجه نمی رسن سرخورده اون رابطه رو ترك می کنن. اگر شخص واقعا قصدي داره اما شرایطش رو نداره قطعا مسئولیت این کار رو می پذیره و تلاش خودش رو براي مهیاکردن شرایط انجام میده نه اینکه به یه رابطه پنهانی ادامه بده تا در آینده ببینه چه اتفاقی میفته. شما نباید زمان خودتون رو بدون داشتن امیدي هدر بدید.

تنها زمانی منتظر چنین شخصی بمونید که حاضر بشه با خانواده شما آشنا بشه (لااقل با مادرتون-چون براي اونها ارتباط با مادر شما راحت تر از صحبت با پدرتون هست ) در این صورت مشخصه که این شخص برنامه اي براي آیندش با شما داره. در غیر این صورت اگه برنامه اي نداشته باشه و هدفش دوستی باشه حتی اگه بهتون قول ازدواج هم داده باشه حاضر نمیشه با خانواده شما آشنا بشه.

در بخش نهم نیت پسران از ایجاد رابطه دوستی ادامه حالت هایی که پس از شناخت درگیر آن می شوید با راه حل توضیح داده می شود .

نوشته رابطه دوستی را با چه کسی ادامه بدهیم؟ اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85/feed/ 0
آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟ http://sitrin.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85%d8%9f/ http://sitrin.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85%d8%9f/#respond Mon, 20 Feb 2017 11:39:13 +0000 http://sitrin.ir/?p=1086 آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟ مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش ششم انگیزه پسرها از دوستی با دخترها ( مطالعه از ابتدای مطلب )، مراحل شناخت پسرها توضیح داده شد اکنون به این سوال بپردازیم که آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟ ادامه رابطه آری یا خیر؟ خب دوستان الآن وقتشه که یباردیگه […]

نوشته آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟ اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش ششم انگیزه پسرها از دوستی با دخترها ( مطالعه از ابتدای مطلبمراحل شناخت پسرها توضیح داده شد اکنون به این سوال بپردازیم که آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

ادامه رابطه آری یا خیر؟

خب دوستان الآن وقتشه که یباردیگه لیستتون رو چک کنید و پاسخ هایی که از شخص شنیدید رو بررسی کنید.

در این مرحله دو تا اتفاق ممکنه بیفته:

اول اطلاعاتی درباره شخص موردنظر بدست میارید:

 1. این شخص با شما زمین تا اسمون فرق داره
 2. این شخص ممکنه به نظرتون خوب اومده باشه اما شرایط ازدواج رو نداره
 3. این شخص رو پسندید و شرایط ازدواج رو هم داره

دوم اطلاعاتی درباره قصدش از آشنایی بدست میارید:

 1. کاملا مشخصه که قصدش دوستی هست
 2. کاملا مشخصه که از این آشنایی هدف شناخت برای ازدواج رو داره
 3. نتونستید به طور کامل متوجه بشید که هدفش چی هست

در دو حالت زیر رابطه رو به طور کامل فراموش کنید و اصلاً فکرتون رو درگیرش نکنید:

 1. این شخص با شما زمین تا اسمون فرق داره
 2. کاملا مشخصه که قصدش دوستی هست

اصلاً شک نکنید و این جلسه رو فراموش کنید. ببینید دوستاي گلم لطفا در چنین شرایطی اشتباهاتی که بعضی از دختران انجام میدن رو شما انجام ندید. بعضی از این اشتباهات رو براتون میگم:

 1. اسیر زرق و برق های ظاهری شدن و احساسی برخورد کردن
  آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

  آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

شما می دونید که این فرد با شما و خانوادتون فرق داره اما ممکنه بالاخره یه جذابیت هایی دیدید که شما رو به خودش جذب کرده ، لطفا احساسی نشید این مرحله اصلا موقع احساسی برخورد کردن نیست. بذارید مثالی رو براتون بزنم ؛ شخصی رو تصور کنید که بسیار متعهد ، خونگرم ، علاقمند به خانواده ، اهل دانش و بسیار مهربان است. در مقابل فرد دیگری را تصور کنید که بسیار منتقد، دیکتاتور و سرزنش گر است و نمی تواند روابط صمیمانه ای برقرار کند شما کدام شخص را می پسندید؟

خب مسلما شما شخص اول را ترجیح می دهید. حالا فرض کنید که شخص اول یه شخص دیپلمه و کارگري ساده باشه و شخص دوم یک میلیونر کارخانه دار. حالا شما کدام یک را می پسندید؟

ممکنه جواب شما فرد اول فرد دوم و شاید هم هیچ کدام باشد. من در این مثال می خواستم منظور خودم رو از اینکه احساسی برخورد نکنید بیان کنم. اینکه شخص مقابل با ماشین بسیار شیکی اومد به ملاقات شما البته که مهمه اما اگر میدونید که ازنظر شخصیتی با شما سنخیت نداره خب نداره دوست گلم و اینجا و در این حالت دیگه اصلاً مهم نیست که ماشینش چی بود مهم اینه که نمی تونی با این شخص ادامه بدي چراکه در آینده اولین چیزي که برات مهم میشه و اگه باهات سنخیت نداشته باشه دچار مشکلات بسیار زیادي میشی همین اخلاق و فرهنگ شخص هست که باید به شما نزدیک باشه.

 1. وقتی شخص قصد دوستی داره شما نمی تونید قصد اونو عوض کنید

بسیاري از دختران با این تصور غلط به یک رابطه وارد میشن که شخص در این رابطه به اونها علاقه مند میشه و قصد ازدواج رو پیدا می کنه. درواقع فکر می کنن با ایجاد رابطه ممکنه علاقه و یا حتی تعهدي براي شخص ایجاد بشه که قصد ازدواج پیدا کنه درحالی که احتمال چنین موردي بسیار بسیار کمه و معمولاً پسرانی که در ابتداي یک رابطه صراحتا اعلام میکنند که قصدشون دوستی هست و یا غیر مستقیم میگن که شرایط ازدواج رو ندارن معمولا با همین قصد ادامه میدن و متعهد به ازدواج نخواهند شد. پس لطفاً با این امید اشتباه، خودتون رو اسیر روابط بیهوده که براي آینده شما نه تنها مفید نیست که بسیار مضر هم هست نکنید. پسر هرچقدر هم که خوب باشه وقتی قصدي براي ازدواج نداره شما هیچ جایی  براي مانور دادن ندارید و همیشه براي اینکه حفظش کنید باید به خواسته هاش تن بدید چون اون نگران از دست دادن شما نیست چون میدونه یه روز این اتفاق میفته ولی شما نگران از دست دادنش هستید چون قصد دارید که نظر اونو نسبت به ازدواج تغییر بدید پس همیشه مجبورید که براي حفظش تلاش کنید وبه خواسته هاش تن بدید.

در بخش هشتم دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی به مواردی دیگری از نتیجه گیری شما در مورد طرف مقابل اشاره می کنیم و راه حل آن را هم توضیح می دهیم ، برای مطالعه کلیک کنید.

 

نوشته آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟ اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%87-%d8%a8%d8%af%d9%87%db%8c%d9%85%d8%9f/feed/ 0
مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی http://sitrin.ir/%d9%87%d8%af%d9%81-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c/ http://sitrin.ir/%d9%87%d8%af%d9%81-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c/#respond Mon, 20 Feb 2017 11:39:03 +0000 http://sitrin.ir/?p=1081 مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش پنجم هدف اصلی پسران از دوستی با دختران ( مطالعه از ابتدای مطلب ) ، گام سوم برای شناخت پسرها توضیح داده شد.  گام چهارم از مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی را مطالعه کنید. گام چهارم خب رسیدیم به روز ملاقات. […]

نوشته مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش پنجم هدف اصلی پسران از دوستی با دختران ( مطالعه از ابتدای مطلب ) ، گام سوم برای شناخت پسرها توضیح داده شد.  گام چهارم از مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی را مطالعه کنید.

گام چهارم

خب رسیدیم به روز ملاقات. روزي که خیلی باید دقیق باشید. همونجوري که در مرحله قبل هم اشاره کردم سعی کنید با یه تیپ رسمی و شیک برید سر قرار. درواقع سعی کنید اون چیزي باشید که نشان دهنده شخصیت واقعی شماست. اگه از شیک پوشی خوشتون میاد که قطعا خوشتون میاد. سعی کنید در شیک ترین حالت و درعین حال رسمی به این قرار برید. همه مردها از خانم هاي شیک پوش خوششون میاد. درواقع شما با لباس پوشیدنتون به شخص مقابل میگید که براي این قرار اهمیت قائل بودید و براتون مهمه. اینکه میگم رسمی ممکنه یکم براي شما ابهام ایجاد کنه که منظور من از تیپ رسمی چه تیپی هست؟

دوستاي گلم این مورد هم به تعریف شما از تیپ رسمی برمی گرده. منظور من از تیپ رسمی تیپ و پوششی هست که شما براي ملاقاتی که براتون مهمه دارید. ممکنه شما با دوستاي خودتون براي صرف نهار بیرون برید. ممکن هم هست روزي با عده اي از همکاران یا همکلاسی هاي دانشگاه خودتون که باهاشون رودرواسی بیشتري دارید بیرون برید. قاعدتاً نحوه پوشش شما در این دو حالت متفاوت خواهد بود و روزي که با اشخاص رسمی تري بیرون رفتید که باهاشون رودرواسی داشتید در حالت رسمی تري بودید تا روزي که با دوستانتون بیرون رفته بودید. منظور من از تیپ رسمی دقیقاً همینه و این برمی گرده به تعریف شما از رسمی بودن. حالا ممکنه عده اي از شما رسمی بودنتون مانتو و مقنعه رسمی باشه، ممکنه عده اي تیپ مجلسی و عده اي تیپ اسپرت رو براي چنین ملاقاتی رسمی تلقی کنید. پس به تعریف خودتون از رسمی بودن رجوع کنید و به بهترین و رسمی ترین حالت خودتون به این ملاقات برید. از نحوه پوشش شخص مقابل هم می تونید همین برداشت رو داشته باشید. آقایون در چنین ملاقاتی به چند روش لباس می پوشن:

دسته اي که مانند شما کاملاً رسمی در ملاقات حاضر میشن

دسته اي دوست دارن صمیمیت بیشتري ایجاد کنن و ترجیح میدن یه تیپ اسپرت داشته باشن اما تیپشون موجه و آراسته باشه.

دسته سوم هم سعی می کنند اون چیزي که در حال حاضر مد هست رو کاملاً اجرا کنن و با آخرین مد برسن خدمت شما.

مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

و شما با توجه به نحوه پوشش شخص می تونید به سبک و شخصیت اون پی ببرید. پسري که در این جلسه با شلوار جین و تی شرت حاضر میشه یعنی که در بیشتر اوقات این حالت رو داره و از این تیپ بیشتر خوشش میاد؛ یعنی در آینده اگر این شخص همسر شما باشه ممکنه در اکثر مراسم ها و بیرون رفتن ها با شما و دیگران تیپ اسپرت بپوشه. اینجاست که شما باید به خودتون رجوع کنید و ببینید این تیپ موردعلاقه شما هست و با سبک و علاقه شما سنخیت داره یا نه. اگر نداره می تونید از شخص غیرمستقیم سؤال کنید؛ که معمولا در مهمانی هاي خانوادگی چه تیپی هست و آیا اکثر اوقات تیپ اسپرت داره یا خیر؟(اینکه میگم سوال کنید به این دلیل هست که شاید به دلایلی در این جلسه چنین تیپی داشته و بهتره که زود قضاوت نکنیم) دوستاي گلم با همین نکات به ظاهر ساده میتونید به سیاري از ویژگی هاي شخصیتی فرد موردنظر پی ببرید.

نکته مهم:

در این ملاقات به سؤالاتی که شخص از شما می پرسه بسیار دقت کنید. چراکه در بسیاري از موارد سؤالات شخص از شما نشان دهنده قصد و هدف او از این رابطه است و خیلی چیزا رو می تونید از سوالاتی که از شما می پرسه متوجه بشید. کسی که در این جلسه از خانواده، خصوصیات اخلاقی شما، از هدف هاي شغلی و کاري شما براي آیندتون می پرسه مشخصه که قصد داره شما رو بشناسه و بررسی کنه که آیا براي زندگی آیندش میتونید مناسب باشید یا خیر؟

اما کسی که در این جلسه سعی می کند با شما صمیمیت زیادي ایجاد کنه و اصلاً براش مهم نیست که شما رو واقعا بشناسه باید نسبت به هدفش شدیدا تردید کنید و بدونید که این شخص قصد داره دل شما رو براي ادامه این رابطه بدست بیاره و به احتمال بسیار زیادي هدف شخص از این رابطه درحد دوستی هست و نه بیشتر. درواقع کسی که قصد دوستی داره سعی میکنه سریع صمیمی بشه و با تعریف و تمجید از شما دلتون رو بدست بیاره. این جور پسرا زیاد درباره خانواده خصوصیات اخلاقی شما سوال نمی پرسن. در این جلسه سعی کنید ازلحاظ بیان و صحبت کردن نه زیاد رسمی باشید که صحبت کردن زیاد سخت بشه و نه زیاد راحت و صمیمی. سعی کنید حد متعادلی رو در نحوه بیانتون حفظ کنید و حتی اگر شخص مقابل سعی در ایجاد جو صمیمی تر کرد شما به همان روش خودتون ادامه بدید.

و اما روش گفتگو در این جلسه:

روش گفتگو در این چنین جلساتی بیشتر میتونه به دو روش خود افشایی و یا سؤالی باشه. درروش خود افشایی شخص (معمولاً پسر) صحبت رو شروع می کنه و به معرفی خودش می پردازه و سپس نفر دوم خودش رو معرفی می کنه. تو این روش می تونید در ابتداي صحبت از شخص بخواید که خودش رو براي شما معرفی کنه. از نحوه معرفی کردن و صحبتاش می تونید تا حدودي به صورت کلی او نو بشناسید. اینکه در وهله اول چطوري خودش رو معرفی می کنه بیانگر چیزهایی هست که براش مهمه؛ مثلاً وقتی کسی در معرفی خودش ابتدا تحصیلاتش رو بیان می کنه و روي این موضوع تأکید می کنه خب مشخصه که اهل تحصیله و این موضوع براش یه افتخار هست و مهمه.

یا اگر کسی در وهله اول در معرفی خودش اول شرایط مالیش رو بیان می کنه مشخصه که این بخش از سایر بخش هاي زندگی براش مهم تر بوده و بیشتر بهش تأکید داره (البته همیشه این گونه نیست و استثناهایی هم وجود داره ولی به صورت کلی میشه یه برداشت کلی از شخصیت فرد به این صورت به دست آورد). این مورد درباره شما هم صدق می کند و شما هم در زمان معرفی خودتون به نکاتی ابتدا اشاره می کنید که براتون مهم تر بوده و در زندگی به اونها افتخار می کنید؛ مثلاً وقتی با تلاش زیاد الآن دانشجوي کارشناسی ارشد یا دکتري هستید در ابتداي معرفی به احتمال زیاد اول به این موضوع اشاره می کنید چون براش زحمت کشیدید و بهش افتخار می کنید و براتون مهمه (می تونید یه ترفند کوچک به کار ببرید در این قسمت و اونم اینه که خودتون رو مختصرتر معرفی کنید و صبر کنید و ببیند بعد از معرفی شما چه قسمت هایی براي شخص مبهم می مونه و از شما سؤال می کنده. اگر شخص هدف دوستی داشته باشه احتمالاً سؤال زیادي از شما نمی پرسه و بیشتر سعی می کنه با صحبت هاي متفرقه صمیمیت ایجاد کنه و ارتباط راحت تري رو ایجاد کنه؛ مثلاً وقتی شما میگید که مهندسی کامپیوتر خوندید. ممکنه شخص به همین اطلاعات بسنده کنه و اگر براش مهم باشه ممکنه از شما بپرسه که در چه مقطعی این رشته رو خوندید)

سعی کنید تمام اطلاعاتی که در مرحله قبل در لیستتون داشتید رو در این جلسه بدست بیارید و تا حدودي با توجه به نکاتی که گفتیم از قصد شخص مقابل مطلع بشید و به شخص این پیام رو با رفتارتون برسونید که براتون مهمه که اونو بشناسید و به این راحتی ها رابطه صمیمی رو با او ایجاد نمی کنید. در پایان جلسه معمولا آقاپسرها منتظرن که قرار ملاقات بعدي رو با اونها تنظیم کنید. مطلقاً این کار رو نکنید و بهش بگید که براي جلسه بعدي اگر مایل بودید خودتون باهاش هماهنگ می کنید. اصلاً هیچ پاسخ مثبت یا منفی در رابطه با ادامه این ارتباط ندید.

در بخش هفتم هدف پسران از پیشنهاد دوستی به شما می گوییم که آیا رابطه تان را ادامه بدهید یا نه. برای مطالعه کلیک کنید.

نوشته مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%87%d8%af%d9%81-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c/feed/ 0
نکات مهم در رابطه با پسرها http://sitrin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7/ http://sitrin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7/#respond Mon, 20 Feb 2017 11:38:27 +0000 http://sitrin.ir/?p=1089 نکات مهم در رابطه با پسرها مجله ی روانشناسی سیترین؛ در بخش نهم هدف پسرها از دوست شدن چیست ، حالت های پس از دوستی با پسران و نیت آنها از دوستی توضیح داده شد. نکات مهمی که لازمه مجدداً بهتون یادآوري کنم: عزیزانم در این مراحل شک نکنید. اصلاً نگران این نباشید که ممکنه […]

نوشته نکات مهم در رابطه با پسرها اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
نکات مهم در رابطه با پسرها

مجله ی روانشناسی سیترین؛ در بخش نهم هدف پسرها از دوست شدن چیست ، حالت های پس از دوستی با پسران و نیت آنها از دوستی توضیح داده شد.

نکات مهمی که لازمه مجدداً بهتون یادآوري کنم:

 1. عزیزانم در این مراحل شک نکنید. اصلاً نگران این نباشید که ممکنه اون شخص نظرش نسبت به شما عوض بشه و بذاره بره. اینو به خاطر داشته باشید کسی که شما رو بخواهد هیچ چیز نمیتونه منصرفش کنه و کسی هم که نخواد ازدواج کنه با هیچ ترفند و رابطه و تعهدي نمیشه پاگیرش کرد. پس اول ازهمه به خودتون و عزت نفستون متعهد باشید و سر حرف خودتون بمونید. کسی که لیاقت شما رو داشته باشه باید این جرات رو داشته باشه که براي بدست آوردن شما تلاش کنه. کسی که چیزي رو به سختی بدست نیاره به آسونی هم از دستش میده. پس کاري کنید که آقا پسراي گل به ارزش واقعی شما پی ببرن.

بسیاري از دختران عزیزمون فکر می کنن که با نزدیک شدن هرچه بیشتر و برآورده ساختن هرچه بیشتر نیازهاي یک مرد میتونن به او برسن، اما درواقع کاملاً عکس این تصویر صادقه و تنها راهی که براي واداشتن مردان به ازدواج وجود داره بیش ازحد نزدیک نشدن و تن به خواسته هاي آنها ندادنه. باید بدونید که در بسیاري از موارد ازدواج براي زنان اهمیت بیشتري نسبت به مردان داره و درواقع میزان اهمیتی که مردان به ازدواج میدن به مراتب کمتر از زنان هست. ازدواج براي بسیاري از مردان حکم قیدوبند رو داره و کاهش آزادي. زمانی مردي حاضر می شه این قیدوبند را بپذیره که به ازاي آن نیازهاي حیاتی دیگر او برآورده بشه. حال اگه نیازهاي حیاتی او برآورده بشه بدون اینکه نیاز به محدود کردن خود داشته باشه چرا باید خود را در قیدوبند بندازه؟

پس تنها راه براي اینکه قیدوبند ازدواج براي مردان آسان بشه احساسی است که به برآورده کردن نیازهاي اساسی خود دارند مانند غریزه جنسی که برایشان بسیار مهمه یا سایر نیازها مانند محبت کردن و نیازهاي عاطفی دیگري که  دارن. پس اصلاً تصور نکنید که با در دسترس قرار گرفتن براي مردي می تونید اونو مقید به ازدواج کنید بلکه با اینکار دقیقاً برخلاف خواسته خود عمل می کنید.

 1. دقت داشته باشید که مردان ممکنه در این مراحل از شما درخواست رابطه ی جنسی کنن. شدیدا از این گونه ارتباطات اجتناب کنید.البته دقت داشته باشید درسته که پیشنهاد رابطه جنسی از جانب مردان صورت میگیره اما منشا این پیشنهاد شما دختران عزیز هستید. در واقع مردان می دونن به چه دختری می تونن پیشنهاد رابطه جنسی بدن و به چه دختری نمیتونن، درواقع اونها چه پیشنهادی به شما میدن به رفتار و گفتار شما بستگی داره.

اگه مطابق دستورالعمل ها پیش برید در هیچ مرحله ای طرف مقابل به خودش اجازه نمیده چنین چیزی رو از شما بخواد. دوستان گلم دقت کنین که پسران ممکنه برای راضی کردن شما بخوان از احساستون استفاده کنن. معمولا پسرانی که دختری رو برای اینده و ازدواج می خوان خیلی کم پیش میاد که بهش پیشنهاد رابطه جنسی بدن. ولی اگه چنین پیشنهادی بدن معمولا سعی می کنن با کلماتی چون تو منو دوست نداری ، من فقط می خوام با تو باشم یا اگه منو دوس داری بهم ثابت کن شما رو راضی کنن. در جواب چنین کسایی می تونید به راحتی بگید که اگه تو منو به خاطر پاکیم انتخاب کردی و به پاک بودن من ایمان داری و منو برای خودت می خوای چرا من با ناپاکیم خودم به تو ثابت کنم دوستت دارم؟ تو میتونی با خودداری خودت مردونگی تو به من ثابت کنی. پس چرا تو برای من اینکارو نمیکنی؟ یا میتونید بهش بگید به نظر من تو خیلی خوبی ولی به نظر من یک زن باید تمام وجودش رو برای مردی که قراره کنارش بمونه بذاره. کاملا منطقی پاسخ بدید و مطمئن باشید پسری که شما رو برای آینده اش بخواد حتما مردونگی شو بهتون ثابت میکنه

نکات مهم در رابطه با پسرها

نکات مهم در رابطه با پسرها

 1. کسانی که در مراحل به جای شناخت منطقی شما سعی میکنن سراغ جنبه های احساسی برن و شما رو اسیر احساسات کنن معمولا قصد دوستی دارن. سعی کنید در این مراحل اصلا احساسی برخورد نکنید. پسری که در جلسه ی دوم برای شما هدیه میخره یا حرفای رمانتیک میزنه قصد وابسته کردن شما رو داره پس خوب دقت کنید که رسمی برخورد کنید که اسیر احساسات کاذب نشید.
 2. کسی که از علنی شدن رابطه شما هراس داره یا از آشنا شدن با خانوادتون طفره میره و هر روز برای ملاقات خانواده شما بهانه ای میاره قصد داره شما رو در هوا معلق نگه داره. در صورتی که این روند به درازا کشید خودتون رو در هوا معلق نگه ندارید.
 3. قبلا از اینکه بخواید با کسی آشنا بشید حتما و حتما خودتان را بشناسید. لیستی از مواردی که در ازدواج براتون مهمه تهیه کنید. ابتدا خودتون رو دقیق بشناسید بعد به شناخت شخص مقابل بپردازید.این جوری کاملا می دونید که چه چیزی می خواید و باید چه جنبه هایی از شخص مقابل رو بررسی کنید.
 4. قرار نیست با هر کسی که اشنا شدید همان فرد مورد نظر شما باشه و باهاش ازدواج کنید. پس در صورتی که می بینید که با شما سنخیتی نداره در همان ابتدا رابطه رو تمام کنید و اصلا نگران نباشید. فرد مورد نظر شما نیز از راه خواد رسید پس تا ان موقع صبور باشید و منطقی رفتار کنید.

در انتها امیدوارم این مطالب به شما کمک کنه که از احساس قشنگ خودتون محافظت کنید و از مسیر درست برای تشکیل خانواده خارج نشوید. برای مطالعه از ابتدای مطلب کلیک کنید.

منبع: کتاب قصد او چیست؟ دوستی یا ازدواج؟ از زهرا ستوده

 

نوشته نکات مهم در رابطه با پسرها اولین بار در سیترین مجله ی سلامت ، زناشویی ، روانشناسی پدیدار شد.

]]>
http://sitrin.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%87%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d8%b3%d8%b1%d9%87%d8%a7/feed/ 0