آشنایی با پسر به قصد ازدواج

مجله روانشناسی سیترین ؛ در بخش هشتم پرونده ویژه دختران ( قصد پسران از آشنایی ، ازدواج یا دوستی ) حالت هایی که بعد از ارتباط دوستی با پسران اتفاق می افتد توضیح داده شد ادامه مطلب را مطالعه کنید.

حالت چهارم:

زمانی که نتونستید متوجه بشید که هدف شخص دوستی هست یا ازدواج:

در این حالت هم مانند پست قبل عمل کنید و بعد از مدت شناخت به او اعلام کنید درباره این رابطه با مادر یا خواهرتون صحبت کردید و عکس العمل شخص رو ببیند. در این مرحله به راحتی میتونید انگیزه شخص رو متوجه بشید و درصورتی که هدفی نداشته باشه میتونید در همین ابتداي کار از ادامه رابطه خودداري کنید و خودتون رو گرفتار یه رابطه بیهوده که نتیجه اي نداره نکنید. سعی کنید در این مدت هم به اندازه کافی از خودتون به شخص مقابل اطلاعات داده باشید و تمام تلاشتون رو کرده باشید که نشون بدید شما هم میتونید اونو خوشبخت کنید در واقع باید اون هم تونسته باشه تا حدودي شما را به خوبی شناخته باشه و اگه قصد ادامه این راه رو داشت با شناخت بهتر و مطمئن تري تصمیم بگیره. درواقع هدف ما از این کار این هست که از روابط بیهوده اجتناب کنیم، نه اینکه شخص رو وادار به کاري کنیم. شما اطلاعات کافی رو به اون می دید و اطلاعاتی که براي تصمیم گیري لازم دارید رو از او می گیرید و سپس بحث اینکه خانواده رو در جریان گذاشتید مطرح می کنید.

آشنایی با پسر به قصد ازدواج

آشنایی با پسر به قصد ازدواج

حالت پنجم:

زمانی که احتمال زیادي می دید که شخص هدفی از این ارتباط داره و اینکه پسر خودش از ابتدا عنوان میکنه که قصدش آشنایی هست:

در این حالت دوستان بعد از چند جلسه اول که او را شناختید باید به او بگید که با مادرتون دراین باره صحبت کردید. این شخص قاعدتا نباید عکس العمل بدي نسبت به عملکرد شما داشته باشه چون قصد آخر او همین است. فقط ممکنه که به شما اعلام کنه که قصد داره بیشتر شما رو بشناسه. چون بعضی از پسرها فکر میکنن که اگر با خانواده شما آشنا شدن دیگه مجبورن تا اخرش بیان جلو و راه برگشت ندارن در نتیجه دوست دارن اول خودشون نسبت به اینکه شما براشون گزینه مناسبی هستید مطمئن بشن. در این حالت میتونید بهش بگید که شما هم قصد دارید اونو بیشتر بشناسید ولی ابتدا باید مطمئن بشید که خانوادتون ازنظر ظاهري شما رو تائید می کنن. چون اگر دختري براي ازدواج با مخالفت خانوادش روبرو بشه هرچقدر که مطمئن باشه اون شخص براش مناسبه و وقت زیادي رو براي شناخت طرف مقابلش صرف کرده باشه بازم به بن بست میخوره و کارش بسیار سخت میشه. پس بهتره اول یه تأییدیه از مادرتون که میتونه مشاور بسیار خوبی براي شما باشه بگیرید و با مشورت اون این رابطه رو ادامه بدید تا به امید خدا به سرانجام خوبی از این رابطه برسید. براي اینکه ترس چنین پسرهایی هم از بین بره میتونید بهش بگید که یه قرار ملاقات ساده در یک رستوران با مادرتون داشته باشه. اینجوري پسر هم نسبت به اینکه مجبوره تا اخر راه رو بیاد وتوي رودرواسی یا هرچیز دیگه اي قرار بگیره ترسش کمتر میشه. اگه پسر حاضر بشه واقعا دیداري رو با مادر شما داشته باشه خب قاعدتا قصدش شناخت هست.

در بخش دهم هدف پسران از دوست شدن ، نکات مهمی در مورد رابطه با پسرها و شناخت پسرهایی که قصد ازدواج دارن ارائه می شود. برای مطالعه کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه 1

  • سلام فرناز خانوم جان
    من ۲۲سالمه و ترم ۹ ام
    من همیشه رو این عقیده بودم که یه عقاب باید تک پر باشه شوخی کردم منظورم اینه هیچوقت به پسری اجازه نزدیک شدن ندادم اصلا دوست نداشتم وارد رابطه عاطفی بشم ولی چند وقته ظاهرا یه نفریو میپسندم چون همش دارم راجع بهش فک میکنم و هیچ ایده ایی نداشتم اگ بیاد بهم بگه چی بگم و چی کار کنم خیلی ازت ممنونم بیشتر برامون بنویس تازه با وبلاگت اشنا شدم
    راستی اگ بخام نظرش رو راجب مهاجرت بدونم همون جلسه اول باید بپرسم یا یکم که صمیمی تر شدیم؟

دیدگاه خودتان را بنویسید.