آموزش زناشویی حاملگی ؛ چگونه میتوانم در زمان بارداری باز هم همسرم را به خود جلب کنم ؟

در بخش قبلی از مجله ی بارداری و زایمان سیترین به روش هایی برای پیشگیری از حالت تهوع در زمان بارداری اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا آموزش زناشویی حاملگی را بیان کنیم. از او بخواهید تا در پایان معاینات پزشکی قبل از زایمان  شما را همراهی کند.گوش دادن به سوالات شما از پزشکی ماما او را نیز تشویق می‌کند تا سوالات خود را از پزشک بپرسید. گوش دادن به صدای قلب جنین می‌تواند احساس پدری را بهتر کند و با شنیدن جمله همه چیز طبیعی است از روانپزشک آرامش خاطر یافته و خوشنود می گردد.

خوب نگاه کنید .اگر یک سونوگرام( تصویری که توسط سونوگرافی تهیه شده و جنین را نشان می‌دهد) داشته باشید به هر دوی شما کمک می کند تا وجود کودک را بهتر احساس کنید .این تصویر همچنین می‌تواند اولین عکس برای آلبوم کودک شما باشد.

آموزش زناشویی حاملگی

آموزش زناشویی حاملگی

بهتر است با یکدیگر برای خرید لباس حاملگی بروید.همچنین وسایل اتاق کودک را نیز با هم و با سلیقه هر دویتان انتخاب کنید .می توانید با کمک یک کتاب اسامی کودکان، لیستی از اسم های مورد علاقه تان تهیه کرده و اوقات خوشی داشته باشید. این کار مسلماً شما را به خنده خواهد انداخت.واقعاً تا به حال کسی اسم کودکش را از این کتاب‌ها پیدا کرده است؟! اجازه دهید همسرتان بیشتربه شما کمک کند . زنی میگفت هنگامی که در حضور همسرش دچار تهوع و اضطراب استفراغ می‌شود، همواره احساس دستپاچگی می‌کرد تا زمانی که متوجه شدم همسرش هنگام برآورده کردن نیازهای او و مراقبت ازاو احساس خوشایندی دارد .آوردن یک لیوان آب معدنی، خرید بیسکویت ،نمدار کردن صورت با یک دستمال مرطوب و نوازش موها این احساس را درزن به وجود می آورد که ،همسرش همچنان  اورا دوست دارد و وضعیت فعلی تغییری در علاقه به وجود نیاورده است . سهیم شدن به طریقی در مشکلات و استرس های جسمانی که زن باید به تنهایی تحمل کند ،فرصت خوبی برای ابراز علاقه است.

آموزش زناشویی حاملگی

آموزش زناشویی حاملگی

چگونه روابط زناشویی در دوران بارداری را بهبود ببخشیم؟

با یکدیگر از ماه های قبل از ورود کودک بهره ببرید .گردش کوتاهی برای تعطیلات آخر هفته در نظر بگیرید و صبح را در خانه مانده و صبحانه را در تخت خواب میل کنید . با هم به پیاده روی رفته و پیکنیک کوچکی ترتیب دهید . حتی می توانید در خانه مانده و با هم روزنامه بخوانید.هر از گاهی برای شام به بیرون از خانه بروید . عشق بورزید و حرکت کودک را با همدیگر احساس کنید . مردی را می شناختم بهترین خاطره با همسرش را در طول دوره بارداری می‌دانست. آنها در آن زمان با یکدیگر در خانه مانده و لحظات خوشی را می گذراندند . مرد بسیار لذت می‌برد از اینکه دستش را روی شکم همسرش گذاشته و حرکت جنین را احساس کند. ماههای اول تنها ممکن است، موج های ضعیف احساس می‌شود اما در ۳ ماهه سوم این حرکات شدیدتر و ملموس تر شده و مرد بازی برای آن اختراع کرده بود که با همسرش از آن لذت می‌بردند. آنها با یکدیگر حرکت کودک را لمس کرده و حدس می‌زدند فکر می‌کنم این زانوی او باشد . به نظر می‌آید این مشت بچه است که بیرون زده.

امروز حضور زوج ها با همدیگر در کلاس‌های آموزشی زایمان تقریباً یکی از عادات دوره بارداری شده است . این کار می‌تواند آن دو را به یکدیگر نزدیک کند. این کلاس ها نه تنها به همسر شما آموزش می دهد که چگونه می‌تواند هنگام درد زایمان به شما کمک کنند، بلکه این فرصت را در اختیاراو قرار می‌دهد که با مردان دیگری در این مورد این کمک ها به گفتگو نشسته و داستان حاملگی زنان دیگر را نیز بشنود .بسیاری از زوج ها با یکدیگر در کلاس‌های آموزشی دوست شده و رفت و آمدهای خانوادگی جدید شکل می گیرد.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.