آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش ششم انگیزه پسرها از دوستی با دخترها ( مطالعه از ابتدای مطلبمراحل شناخت پسرها توضیح داده شد اکنون به این سوال بپردازیم که آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

ادامه رابطه آری یا خیر؟

خب دوستان الآن وقتشه که یباردیگه لیستتون رو چک کنید و پاسخ هایی که از شخص شنیدید رو بررسی کنید.

در این مرحله دو تا اتفاق ممکنه بیفته:

اول اطلاعاتی درباره شخص موردنظر بدست میارید:

 1. این شخص با شما زمین تا اسمون فرق داره
 2. این شخص ممکنه به نظرتون خوب اومده باشه اما شرایط ازدواج رو نداره
 3. این شخص رو پسندید و شرایط ازدواج رو هم داره

دوم اطلاعاتی درباره قصدش از آشنایی بدست میارید:

 1. کاملا مشخصه که قصدش دوستی هست
 2. کاملا مشخصه که از این آشنایی هدف شناخت برای ازدواج رو داره
 3. نتونستید به طور کامل متوجه بشید که هدفش چی هست

در دو حالت زیر رابطه رو به طور کامل فراموش کنید و اصلاً فکرتون رو درگیرش نکنید:

 1. این شخص با شما زمین تا اسمون فرق داره
 2. کاملا مشخصه که قصدش دوستی هست

اصلاً شک نکنید و این جلسه رو فراموش کنید. ببینید دوستاي گلم لطفا در چنین شرایطی اشتباهاتی که بعضی از دختران انجام میدن رو شما انجام ندید. بعضی از این اشتباهات رو براتون میگم:

 1. اسیر زرق و برق های ظاهری شدن و احساسی برخورد کردن
  آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

  آیا به رابطه دوستی ادامه بدهیم؟

شما می دونید که این فرد با شما و خانوادتون فرق داره اما ممکنه بالاخره یه جذابیت هایی دیدید که شما رو به خودش جذب کرده ، لطفا احساسی نشید این مرحله اصلا موقع احساسی برخورد کردن نیست. بذارید مثالی رو براتون بزنم ؛ شخصی رو تصور کنید که بسیار متعهد ، خونگرم ، علاقمند به خانواده ، اهل دانش و بسیار مهربان است. در مقابل فرد دیگری را تصور کنید که بسیار منتقد، دیکتاتور و سرزنش گر است و نمی تواند روابط صمیمانه ای برقرار کند شما کدام شخص را می پسندید؟

خب مسلما شما شخص اول را ترجیح می دهید. حالا فرض کنید که شخص اول یه شخص دیپلمه و کارگري ساده باشه و شخص دوم یک میلیونر کارخانه دار. حالا شما کدام یک را می پسندید؟

ممکنه جواب شما فرد اول فرد دوم و شاید هم هیچ کدام باشد. من در این مثال می خواستم منظور خودم رو از اینکه احساسی برخورد نکنید بیان کنم. اینکه شخص مقابل با ماشین بسیار شیکی اومد به ملاقات شما البته که مهمه اما اگر میدونید که ازنظر شخصیتی با شما سنخیت نداره خب نداره دوست گلم و اینجا و در این حالت دیگه اصلاً مهم نیست که ماشینش چی بود مهم اینه که نمی تونی با این شخص ادامه بدي چراکه در آینده اولین چیزي که برات مهم میشه و اگه باهات سنخیت نداشته باشه دچار مشکلات بسیار زیادي میشی همین اخلاق و فرهنگ شخص هست که باید به شما نزدیک باشه.

 1. وقتی شخص قصد دوستی داره شما نمی تونید قصد اونو عوض کنید

بسیاري از دختران با این تصور غلط به یک رابطه وارد میشن که شخص در این رابطه به اونها علاقه مند میشه و قصد ازدواج رو پیدا می کنه. درواقع فکر می کنن با ایجاد رابطه ممکنه علاقه و یا حتی تعهدي براي شخص ایجاد بشه که قصد ازدواج پیدا کنه درحالی که احتمال چنین موردي بسیار بسیار کمه و معمولاً پسرانی که در ابتداي یک رابطه صراحتا اعلام میکنند که قصدشون دوستی هست و یا غیر مستقیم میگن که شرایط ازدواج رو ندارن معمولا با همین قصد ادامه میدن و متعهد به ازدواج نخواهند شد. پس لطفاً با این امید اشتباه، خودتون رو اسیر روابط بیهوده که براي آینده شما نه تنها مفید نیست که بسیار مضر هم هست نکنید. پسر هرچقدر هم که خوب باشه وقتی قصدي براي ازدواج نداره شما هیچ جایی  براي مانور دادن ندارید و همیشه براي اینکه حفظش کنید باید به خواسته هاش تن بدید چون اون نگران از دست دادن شما نیست چون میدونه یه روز این اتفاق میفته ولی شما نگران از دست دادنش هستید چون قصد دارید که نظر اونو نسبت به ازدواج تغییر بدید پس همیشه مجبورید که براي حفظش تلاش کنید وبه خواسته هاش تن بدید.

در بخش هشتم دوستی دختر و پسر از نظر روانشناسی به مواردی دیگری از نتیجه گیری شما در مورد طرف مقابل اشاره می کنیم و راه حل آن را هم توضیح می دهیم ، برای مطالعه کلیک کنید.

 

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.