تفاوت بین پیشنهادهای دوستی و آشنایی

مجله ی روانشناسی سیترین؛ در بخش دوم (قصد پسران از آشنایی ، دوستی یا ازدواج ) در مورد فرق دوستی یا آشنایی دختر و پسر توضیح دادیم اکنون تفاوت بین پیشنهادهای دوستی یا آشنایی توضیح داده می شود.

زمانی که پسري که شما رو نمی شناسه به واسطه یک دیدار کوتاه یا یک آشنایی موقت به شما پیشنهاد می ده که باهم بیشتر آشنا بشین، چگونه می تونید بفهمید که هدف او از این آشنایی دوستیه یا ازدواج؟ درواقع هدف اصلی ما در اینجا همینه که بتونیم راهکارهایی ارائه بدیم که به وسیله اونها بتونید تشخیص بدید که به هر پیشنهادي چه واکنشی نشون بدید.

اکثر دختران وقتی با این پیشنهاد مواجه میشن نمی تونن خیلی راحت جواب منفی بدن چراکه فکر می کنند شاید یه شانس خوب رو براي ازدواج از دست بدن و با توجه به اینکه شناختی از فرد موردنظر ندارن براي گفتن کلمه خیر ترسی در وجودشون هست . به واسطه حجب و حیا و یا از ترس اینکه شخص موردنظر فکر بدي بکنه هم نمی تونن مستقیماً از فرد سؤال کنن که شما هدفت از آشنایی چی هست؟ آیا می خواي با من دوست بشی یا قصد دیگري از شناخت من داري؟

تفاوت بین پیشنهادهای دوستی و آشنایی

تفاوت بین پیشنهادهای دوستی و آشنایی

بعضی از دختران هم که این رودرواسی رو کنار میذارن و سؤال خودشون رو مطرح می کنند شاید با جواب درست وصادقی از طرف مقابل روبرو نشن؛ مثلاً ممکنه در پاسخ به اینکه از پسر بپرسید هدف از این آشنایی دوستی هست یا خیر ممکنه این پاسخ رو بشنوید که ما باید اول باهم آشنا بشیم بعد راجع به مسائل دیگه صحبت کنیم. درواقع با این پاسخ پسر قصد داره شما رو تشویق کنه که این رابطه را بپذیرید. اون با این پاسخ نه جواب منفی داده و نه جواب مثبت و دست خودش را براي اینکه در آینده بتونه به راحتی این رابطه را به هم بزنه کاملاً باز گذاشته و شما هم چون پاسخ دقیقی نشنیدید بازم از ترس اینکه ممکنه این آقا فرد مناسبی باشه و هنوزم نمی دونید قصدش چیه، نتونید به خواستش جواب منفی بدید و اینجاست که بسیاري از دختران عزیزمون براي فهمیدن جواب این سؤال مدت هاي زیادي رو در یک رابطه باقی می مونن و دست آخر با دست خالی و روحی ناآرام و ضربه خورده اون رابطه رو ترك می کنن.

ببینید دوستاي گلم منظور من از اینکه آقاپسري به شما پیشنهاد آشنایی بده این نیست که شخصی در خیابان بخواد به شما شماره بده و یا با چشم و ابرو و حرکاتی که مناسب نیست به شما بفهمونه که توجهش را جلب کردید چنین کسانی قطعا هدفشون دوستی و درنهایت رابطه جنسی هست و اصلاً موضوع صحبت مانیستند.

این چنین روابطی را بدون هیچ گونه فکر و معطلی پاسخ منفی بدید و اصلاً فکر خودتون را درگیرش نکنید چون هیچ سرانجامی با پسرهایی که چنین طرز فکری دارند وجود نداره. منظور ما از پیشنهاد آشنایی، درباره موقعیت هایی است که فرد مورد نظر موجه بوده و شرایط ازدواج رو از لحاظ ظاهری داشته باشه؛ مثلا فردی که چندین بار در جاهای مختلف دیدید و صحبتی با هم  داشته اید. پسری که در دانشگاه چند بار دیده اید ، صاحب فروشگاهی که چندین بار به فروشگاه او رفته اید. در چنین موقعیت هایی که شخص چندین بار شما را دیده و بعد پیشنهادی را مطرح می کند این احتمال که هدف ازدواج در پیشنهاد او باشد محتمل است.

در بخش چهارم در مورد از کجا بدانیم هدف پسر دوستی است یا ازدواج توضیح می دهیم، برای مطالعه کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.