چگونگی جلوگیری از حاملگی با کاندوم

مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛ کاندوم یا به اصطلاح کاپوت یک پوشش لاستیکی نازک می باشد. در واقع کاندوم تنها روش مردانه مناسب و قابل برگشت برای جلوگیری از بارداری است میزان عدم موفقیت کاندوم در زوج‌های با تجربه و با انگیزه تا مقدار ۳ تا ۴ درصد در سال می باشد. اگر کاندوم درست استفاده شود علاوه بر قدرت بالای جلوگیری از حاملگی می‌تواند محافظت قابل ملاحظه ای نه صد در صد در برابر انواع زیادی از بیماری های مقاربتی به وجود آورد. این بیماری ها عبارتند از سوزاک، سیفلیس، هرپس، کلامیدیا تریکومونا و ایدز. طبق تحقیقات انجام شده شاید در جلوگیری از تغییرات پیش سرطانی دهانه رحم نیز موثر باشد. طبق آمارهای تهیه شده حدود ۴۰ میلیون زوج در جهان جلوگیری از حاملگی با کاندوم  را دارند. در ژاپن نیمی از زوج‌ها این روش را انتخاب کرده اند.

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از بارداری با استفاده از آی یو دی چگونه است؟

در واقعه کاندوم شناخته شده ترین و پر مصرف ترین وسیله فیزیکی جلوگیری از بارداری می باشد که در جهان به کار گرفته شده است انگیزه قوی و استفاده صحیح از کاندوم درصد شکست را به طور محسوسی کاهش می‌دهد.

دانستن نکات زیر برای افرادی که از کاندوم استفاده می کنند ضروری است.

 1. معمولاً از هر ۴۰۰ تا ۵۰۰ کاندومی که ساخته می‌شود یکی ممکن است معلوم و سوراخ باشد بنابراین بهتر است قبل از استفاده از کاندوم ، کاندوم را باز کرده و در آن دمیده و در برابر نور به امتحان کرد که در صورت سوراخ بودن از به کار بردن آن خودداری نمود.
 2. کاندوم باید دور از حرارت و آفتاب و رطوبت نگهداری شود زیرا عوامل فوق در سوراخ یا پاره شدن احتمالی کاندوم موثرند.
 3. یکی از نکات مهم قبل از استفاده از کاندوم توجه به تاریخ امروز و زمان مصرف آن می باشد.
 4. همیشه باید قبل از هرگونه تماس و نزدیکی کاندوم را روی آلت در حالت نعوظ کشید. به خاطر داشته باشید باید هوای که در نوع کاندوم جمع می شود را تخلیه کنید و کمی فضای خالی حدود ۲ تا ۳ سانتی متر در نوک آلت باقی بمانند که ترشحات منی در انتحا جمع شود و باعث فشار و پارگی کاندوم گردد.
 5. برای لغزندگی و همچنین اثربخشی بیشتر می‌توان از کرم ضد حاملگی مخصوص استفاده کرد و استفاده از وازلین یا سایر روغن ها دوام کاندوم را کم می کند.
 6. کاندوم باید طول آلت تا ریشه آن را کاملا بپوشاند.
 7. در حین آمیزش اگر کاندوم پاره شود سریعا آن را باید با کاندوم دیگری باید تعویض کرد.
 8. باید بعد از استفاده از کاندوم ، آن را معدوم کرد تا در دسترس دیگران خصوصا اطفال قرار نگیرد.
 9. بلافاصله بعد از انزال بایستی به وسیله انگشتان  لبه کاندوم به انتهای آلت نگاه داشته شود سپس آلت بیرون کشیده شود. به خاطر اینکه کاندوم و محتویات آن به داخل می ریزد.
 10. بعد از خارج کردن کاندوم از مهبل کنترل کاندوم ضروری است ، در صورت پاره یا سوراخ بودن اقدامات اورژانسی جلوگیری از بارداری توسط پزشک یا ماما برای جلوگیری از بارداری ناخواسته انجام شود.
 11. اگر همراه با کاندوم از کرم اسپرم کش استفاده شود احتمال جلوگیری از بارداری بالاتر می رود.
 12. هر چقدر جدار کاندوم نازک تر باشد و از جنس مرغوب تر تهیه شده باشد مصرف آن آسان تر و قابل قبول تر خواهد بود.
جلوگیری از حاملگی با کاندوم

جلوگیری از حاملگی با کاندوم

مکانیسم اثر:کاندوم روی آلت مرد را می پوشاند و از ریخته شدن منی به داخل مهبل زن جلوگیری می کند. طبق توضیحات داده شده یکی از راههای که می توان از بارداری جلوگیری کرد این است که نطفه مرد به مهبل زن داخل نشود و به این ترتیب از تشکیل تخم جلوگیری خواهد شد کاندوم یکی از موثرترین طرق جلوگیری از رسیدن نطفه مرد به تخمک می باشد. مطالعه ی مقاله ی مزایا و معایب کاندوم و نحوه ی استفاده از کاندوم زنانه توصیه می گردد.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.