در این پست به خواص روغن های گیاهی و سنتی می پردازیم:

۱- روغن نارگیل :

مالیدن روغن کهنه نارگیل برای تسکین درد کمر ، بواسیر و زانو موثر است و در صنعت صابون و شامپو سازی بهترین روغن است ،همچنین خوردن و مالیدن روغن نارگیل بربدن برای تقویت عضلات و موی سر مفید است.

خواص روغن های گیاهی

خواص روغن های گیاهی

۲- روغن بادام زمینی :

مالیدن این روغن قبل از حمام بر پوست سر برای شوره سر و ریزش مو مفید است.

خواص روغن های گیاهی

خواص روغن های گیاهی

 

۳- روغن به :

خوردن روغن به برای درمان اسهال مزمن ، زخم معده و روده مفید است . مالیدن این روغن بر بدن برای درمان جرب و گال، معالجه شوره سر ، شپش بدن ، صدای وزوز گوش ،زخم ها و سوزش دهان مفید است. همچنین مالیدن روزانه یک مرتبه روغن به کف دست و پا از دفع عرق زیاد جلوگیری می کند.

۴- روغن پسته :

روغن پسته قلب را تقویت می کند و خوشبو کننده دهان است. چکاندن چند قطره روغن پسته در بینی برای تقویت حافظه و دفع سموم موثر است.

۵- روغن فندق :

از مغز فندق تهیه میشود و روغنی است به رنگ زرد روشن با طعمی ملایم که در اشپزی کاربرد دارد و اثرات درمانی آن شبیه روغن بادام است. مصرف روغن فندق به مدت دو هفته و روزانه ۱۵ گرم در دفع کرم کدو موثر است. اگر این روغن را سریعا به محل گزیدگی عقرب و رتیل بمالید زهر را ازبین می برد.

۶-  روغن نعنا :

این روغن که همان پماد مانتول است از اسانس نعنا گرفته میشود و در صورت مالش بر عضو ، اثر آرام کننده بر درد های موضعی داشته و برای رفع دردهای عصبی (سیاتیک)، سردرد و درد دندان به کار می رود. همچنین به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده کاربرد دارد.

۷- روغن دارچین:

این روغن برطرف کننده پا دردهای رطوبتی و دردهای رطوبتی مفاصل است. همچنین درمان کننده دردهای معده است. چکاندن این روغن در گوش باعث از بین بردن سنگینی گوش می شود.

خواص روغن های گیاهی

خواص روغن های گیاهی

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.