خواص کندر در دوران بارداری برای باهوش شدن بچه

مجله ی سلامت سیترین؛ اطباء سنتی معتقدند از خواص کندر در دوران بارداری این است که موجب باهوش شدن کودک می گردد. علم پزشکی جدید نیز با توجه به تحقیقات صورت گرفته پذیرفته است که کندر هوش و حافظه را زیاد می کند اما هنوز علت دقیق آن مشخص نشده است. کندر در بزرگسالان نیز برای تقویت حافظه و رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار مؤثر است و تجویز می شود.

زمان دقیق مصرف کندر در بارداری و مقداری که باید مصرف شود هنوز دقیقا مشخص نیست و نیاز به تحقیقات علمی بیشتری دراد اما بسیاری از اطباء طب سنتی توصیه می کنند کندر از روز ۴۰ بارداری به مدت ۷ تا ۱۰ روز به اندازه یک عدس جویده شود.

کندر کمی تلخ مزه است و به طرق مختلف می توان آن را مصرف کرد اما بهترین راه جویدن آن است.

کندر در دوران بارداری نباید بیش از اندازه مصرف شود زیرا مصرف بیش از اندازه آن در دوران بارداری می تواند خطرات خاص خود را داشته باشد.

کندر را می توان از عطاری ها تهیه کرد. البته ممکن است کندری که مرغوبیت کمی دارد به شما داده شود و حتی شنیده شده ممکن است صمغ صنوبر به جای کندر فروخته شود. به همین علت مشخصات کندر را در اینجا ذکر می کنیم:

کندری که به هنگام سوختن ، دود کمتر و استعال بیشتری تولید کند، کمتر ناخالصی دارد. بنابراین شما می توانید جهت شناختن کندر خوب آن را بسوزانید. کندر اصلی در سوختن ، کمترین دود و بیشترین شعله را دارد و هر چه دود بیشتری را از خود متساعد کند، نامرغوب تر است.

خواص کندر در دوران بارداری

خواص کندر در دوران بارداری

بهترین نوع کندر ، کندری است که ظاهرش کمی سفید بوده و خیلی زود شکسته نشود و وقتی آن را می شکنیم، داخلش یک حالت چسبنده و زرد و طلایی داشته باشد.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.