دوستی یا آشنایی دختر و پسر

دوستی یا آشنایی. آیا این دو تفاوتی دارد؟

مجله ی روانشناسی سیترین؛ در بخش اول از پرونده هدف پسران از آشنایی ،دوستی یا ازدواج(ویژه دختران) مبحث چرا می خواهیم ازدواج کنیم توضیح داده شد. اکنون تفاوت دوستی یا آشنایی را توضیح می دهیم.

رابطه دوستی:

تعریف رابطه دوستی دختر و پسر: به طور عام رابطه دوستی به رابطه اي گفته می شه که در آن دو جنس مکمل باهم ارتباط متقابل داشته باشند که این ارتباط در نوع ارتباط محدود دوستی، ارتباط عاشقانه و ارتباط جنسی مطرح است.

معمولا روابط بین دختر و پسر از ارتباط محدود دوستی شروع شده و اکثراً به ارتباط عاشقانه رسیده و متأسفانه در بسیاري از موارد به ارتباط جنسی نیز خواهد رسید.

بنابراین:

دوستی دختر و پسر یعنی: ارتباطی که بین دو جنس مکمل وجود داره و دراین ارتباط ، محبت، صمیمیت، عشق و علاقه قلبی ویژه وجود داره و ازاین رو، ارتباط دو کودك یا ارتباط تحصیلی یا ارتباط معلم با شاگرد و مانند آن که براي اهداف خاصی است، نمی تونه از مقوله دوستی دختر و پسر باشه.

دوستی یا آشنایی دختر و پسر

دوستی یا آشنایی دختر و پسر

آشنایی دختر و پسر

همان گونه در تعریف رابطه دوستی گفتیم در این گونه روابط بین دو نفر محبت صمیمیت و علاقه قلبی وجود داره. درواقع آشنایی همان دوستی دختر و پسر محسوب می شه که در آن برنامه و هدفی براي ازدواج وجود داشته باشه. آشنایی مرحله پیش از خواستگاري است که برخلاف دوستی می تونه بسیار ضروري و مفید بوده و براي هر دوشخص درگرفتن تصمیم مناسب کمک شایانی باشه.

آیا تعریف دختر و پسر از آشنایی یکسان است؟

عده زیادی از دختران برای همرنگی با دوستان و فاصله گرفتن از سنت ها، به درخواست های دوستی پسران پاسخ مثبت میدن و امیدوارن این دوستی به ازدواج ختم بشه.

تفاوتی که بیشتر در دختران و پسران در اوایل جوانی به چشم می خوره در مورد هدف از ایجاد ارتباط با جنس مخالفه. دختران معمولا تصور می کنند که برای یافتن همسر مناسب باید وارد یک رابطه ی احساسی با پسران بشن. بنابراین اکثر دختران پیشنهاد آشنایی پسران رو با این امید که یک سرانجامی داشته باشه می پذیرند. در واقع برای دختران بیشتر اشنایی مدنظر هست تا دوستی.ولی در مورد پسرها این برعکس هست.

در این شرایط ،طولانی شدن رابطه و عمق گرفتن آن و نزدیک شدن بیش از حد دختر و پسر به هم ، برای دختران معنی قطعی ازدواج رو داره ؛ مثلا دختر خانم فکر می کنه که حالا که ۶ سال با یک نفر دوست بوده امکان نداره بتونه بدون اون زندگی کنه و بی شک طرف مقابل دختر رو برای ازدواج زیر نظر داره ، در حالی که از نگاه پسرا ( اکثریت آنها) طولانی شدن یک رابطه ی دوستی که خانواده ها از ان اطلاعی ندارن ، به معنی گذرا بودن رابطه هست، و به محض فراهم شدن شرایط ازدواجشان و یا به محض آنکه فردی موجه تر و مناسب تر از شما بیابند به دوستی خاتمه می دهند.

بخش سوم در مورد تفاوت پیشنهاد های دوستی و آشنایی پسران است برای مطالعه کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.