چگونگی شروع رابطه زناشویی جذاب

باید این مسئله را در مجله ی زناشویی سیترین بیان کنیم که زن و مرد در صورتی که به بینش کامل از ازدواج دست یابند، می توانند از رابطه ی جنسی بهترین بهره را بگیرند، در صورتی که هیچ کدام از زوجین احساس برتری بر دیگری نداشته باشند و فقط در فکر ارضای هوس های خویش نباشند ، چرا که هر دو نفر باید سعی و کوشش نمایند تا بتوانند حداکثر لذت را برای یکدیگر مهیا کنند. در این حالت است که می توان گفت « رابطه جنسی » از یک رابطه جسمانی فراتر رفته است و به صورت یک رابطه زناشویی جذاب در آمده است.

باید یه این موضوع توجه داشت که کسب لذت یکطرفه و خودخواهانه در رابطه ی جنسی، بدون در نظر گرفتن هدف اصلی آن، عملا کاری کودکانه و حقیر است. بنابراین برای اینکه این لذت دو طرفه باشد، باید طرفین در فکر جلب رضایت دیگری نیز باشند و خواسته های طرف مقابل را نیز در نظر بگیرند.

زن و مرد آگاه و هوشمند، در رابطه ی جنسی ، رعایت یکدیگر را به شکل مطلوبی می نمایند.

رابطه زناشویی جذاب

رابطه زناشویی جذاب

مراحل واکنش جنسی طبیعی در رابطه زناشویی جذاب

معمولا زن و مرد یک سلسله واکنش های فیزیولوژیک بصورتی طبیعی نسبت به تحریکات جنسی از خود بروز می دهند. این واکنش به شکل طبیعی خود در چهار مرحله ی پیدایش انگیزش ، پلاتو، ارگاسم و فرونشینی روی می دهد.

  1. مرحله ی پیدایش انگیزش

این مرحله با تحریک روانی ، تخیل و تجسم ، وجود موضوع جالب توجه به وجود می آید که نشانه های آن در مرد با نعوظ و در زن با لیز و مرطوب شدن مهبل که به فاصله ای در حدود ده ثانیه پس از تحریک مؤثر پدید می آید. کلیتوریس سفت و متورم می شود. نوک پستان در هر دو جنس راست می شود لب های کوچک و بزرگ آلت تناسلی در زن ها ضخیم تر می شود. این مرحله از چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد.

  1. مرحله ی پلاتو

با ادامه یافتن تحریک در محوطه ی ارگاسمی انقباض مشخص روی می دهد. کلیتوریس بالاتر قرار می گیرد و به آسانی قابل لمس نیست. حجم سینه ها در زن افزایش می یابد و همین طور آلت مرد سفت تر و متورم تر می شود. در مهبل تغییر رنگ خاصی ایجاد و لب های کوچک تر پهن تر می شود.

  1. مرحله ی ارگاسم

این مرحله عبارت از اوج لذت جنسی و رها شدن از تنش های جنسی است. ارگاسم در مرد با احساس ذهنی غیر اجتناب بودن انزال شروع شده و با دفع منی پایان می یابد. اما ارگاسم در زن با انقباض غیر ارادی منی م مجرای ادرار همراه است. تغییرات دیگری چون حرکات غیر ارادی و ارادی عضلانی ، زیاد شدن فشار خون و تعداد ضربان قلب روی می دهد. پس از ارگاسم مرد تا مدتی ارگاسم دیگری ندارد اما زن می تواند ارگاسم های متعدد و متوالی هم داشته باشد.

  1. مرحله ی فرو نشینی

بازگشت بدن به سکون اولیه ، احساس آرامش ، خوشی و رفع تنش های عضلانی از مشخصات این مرحله است. با ظهور ارگاسم این مرحله سریع روی می دهد.

رفتار صحیح در رابطه ی جنسی

رابطه زناشویی جذاب

رابطه زناشویی جذاب

زوج های جوان پس از ازدواج در مورد برداشت و تعبیر گذشته خود درمورد امور جنسی دست به تغییرات و اصلاحات متعدد میزنند ، به نحوی که اصول احساسات خود را براساس اطلاعات جدید در روابط جنسی اصلاح می کنند.

رفتار صحیح در مورد امور جنسی رفتاری است که قادر باشید به شکلی طبیعی از آن استفاده کنید این رفتارهای جز تجربیات انسانی است که در وجودتان ریشه گرفته است.

نحوه ی برقراری عمل آمیزش به هر فرم و شکلی که انجام شود تا زمانی که موجب نارضایتی و ناراحتی یکی از زوجین نشود طبیعی و قابل قبول است. در واقع هرگونه تحریکات جنسی که آمیزش طبیعی به دنبال داشته باشد از لحاظ اخلاقی قابل قبول است. با ما همراه باشید تا در مقاله بعدی از مجله زناشویی سیترین رابطه ی زناشویی عاشقانه را توضیح دهیم.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.