“آنچه درباره مردان باید بدانید”

در این مقاله از مجله سیترین تصمیم گرفتیم ۱۱ راز در مورد مردان که احتمالا برای شما هم دانستن آن خالی از لطف نیست را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

مردان و چشم چرانی

اکثر مردان به چشم چرانی متهم می شوند و زنان کمتر در معرض این اتهام قرار می گیرند.به باور محققان،بعضی از زنان نیز به اندازه مردان چشم چرانی می کنند اما به علت برخورداری از دامنه دید وسیع تر،کمتر می شود مچ شان را گرفت.

چرا پسران به حرف گوش نمی دهند

اغلب پسران به دلیل گوش نکردن به حرف،مورد سرزنش خانواده یا معلم قرار می گیرند.با نزدیک شدن به سن بلوغ،مجاری شنوایی پسران با رشد قبل ملاحظه خود باعث کری می شود.آموزگاران زن به این تجربه دست یافته اند توبیخ دختران باید با توبیخ پسران متفاوت باشد. به نظر می رسد آنان به گونه ای غریزی به تفاوت های شنوایی آنان پی برده اند.اگر دختر هنگام توبیخ شدن از نگاه کردن به معلمش خودداری کند،خانم معلم همچنان به ملامت دانش آموز ادامه می دهد. اما اگر پسری هنگام توبیخ شدن به معلم خود نگاه نکند،معلم می فهمد که پسرک به حرف او گوش نمی دهد و به همین دلیل به او می گوید:((وقتی باهات حرف می زنم به من نگاه کن))

رازهایی در مورد مردان که نمی دانید
رازهایی در مورد مردان که نمی دانید

چرا مردان بی احساس لقب گرفته اند

نمی توان گفت مردان فاقد حس هستند،در واقع حواس مردان به تیزی زنان نیست. زن،به تناسب ادراک حسی نیرومند خود انتظار دارد مرد بتواند منظور او را از کلام و اشارات اش دریابد و نیاز های اورا پیشاپیش حدس بزند. این کاری است که انسانی همجنس او به راحتی می تواند انجام دهد. اما به دلیل آنچه شرح اش رفت،این کار برای مرد ساده نیست. زن با توجه به توانایی هایش گمان می کند مرد از خواسته ها و نیاز های او با خبر است و وقتی انتظارات اش براورده نمی شود،مرد را متهم به بی احساس بودن و بی ذوق بودن می کند.

تفاوت دوستی یا آشنایی دختر و پسر


چرا مردان نمی توانند سلیس و روان صحبت کنند

هزاران سال است که می دانیم مردان در مقایسه با زنان همصحبت خوبی نیستند. دختر بچه ها نه تنها زودتر از پسر بچه ها شروع به حرف زدن می کنند بلکه دامنه لغات یک دختر بچه ۳ ساله تقریبا ۲ برابر پسر بچه ای همسن و سال اوست و حرف زدن او ۱۰۰% قابل فهم است برای مردان حرف زدن مهارت مهم و حیاتی مغز محسوب نمی شود.این فعالیت مربوط به نیمکره چپ مغز است و منطقه خاصی ندارد.

مردان در سکوت با خود صحبت می کنند

مردان برای اهدافی مانند جنگیدن،حمایت کردن از خانواده و حل مشکل تکامل یافته اند.برنامه ریزی مغزی و شرایط اجتماعی مانع می شود که آنان ترس یا عدم اطمینان خود را بروز دهند.به همین دلیل وقتی از مردی خواسته می شود تا مشکلی را حل کند،اغلب می گوید((خودم حلش می کنم)).و این دقیقا کاری است که او انجام می دهد.او مشکل را بی سر و صدا و با چهره ای خونسرد حل می کند.

مردان چگونه صحبت می کنند

جملات مردان کوتاه تر از جملات زنان ست ولی ساختار خاصی دارد. آنان معمولا ساده شروع می کنند،با صراحت منظور اصلی شان را می گویند و بعد نتیجه گیری می کنند. فهمیدن منظور و درخواست آنان بسیار آسان است. اگر شما چند کار را به یک مرد محول کنید او گیج می شود.برای زن،فهمیدن این موضوع حیاتی است. اگر در صدد متقاعد کردن مردی هستید،مسائل مختلف را با هم مطرح نکنید، بلکه آن ها را یکی یکی عنوان کنید.

رازهایی در مورد مردان که نمی دانید
رازهایی در مورد مردان که نمی دانید

چگونه می توان مردی را به گوش دادن وا داشت

وقت را تعیین کنید،موضوع مورد بحث را عنوان کنید و به او بگویید که انتظار راه حل یا پیشنهاد را ندارید.مثلا به او بگویید((می خوام بعد از شام در مورد مشکل امروزم با تو صحبت کنم  و هیچ احتیاجی به راه حل ندارم فقط می خوام به حرفام گوش بدی)). از آنجا که مکان،زمان و موضوع بحث مشخص است، بیشتر مردان به چنین درخواستی پاسخ مثبت می دهند. با این روش که مطابق برنامه ریزی مغزی مردانه تنظیم شده است مشکلی نخواهید داشت. علاوه بر این شوهرتان مجبور به انجام کاری نخواهد شد.

از کجا بفهمیم قصد پسر دوستی است یا ازدواج؟

چرا مردان احساسات شان را پنهان می کنند

مردان امروزی هنوز میراث گذشتگان مبتنی بر شجاع بودن و نشان ندادن ضعف را با خود دارند.مرد ذاتا بد گمان،اهل رقابت،خوددار،مدافع و تک رو است.او احساساتش را پنهان می کند تا همه چیز را در دست خود داشته باشد.برای مردان احساساتی شدن به منزله از کف دادن اختیار است.جامعه هم از دیرباز چنین رفتارهایی را در مردان تقویت کرده و به آنان آموخته که مرد باشید.

چرا مردان از نصیحت بیزارند

مرد نیاز دارد که احساس کند از عهده حل مشکل خود بر می آید. برای مرد بحث درباره مشکل شخصی اش با دیگران به معنای تحمیل باری بر دوش اوست. حتی بهترین دوست اش را با طرح مشکل خود به دردسر نمی اندازد، مگر اینکه حدس بزند دوست اش راه حل بهتری دارد.

چرا مردان راه حل ارائه می کنند

مردان ذهنی منطقی دارند و همیشه درگیر حل مسائل هستند. وقتی مردی برای اولین بار وارد اتاق یا رستورانی می شود،به اطراف نگاه می کند تا چیز هایی را که نیاز به تغییر و باز سازی دارند،بیابد. چشم او به دنبال تابلو هایی که باید صاف آویخته شوند می گردد و مرتب در این فکر است  که چگونه می شود وسایل اتاق را صحیح تر چیدمان کرد. مغز او محاسبی است که هرگز تعطیلی ندارد. حتی اگر مردی در بیمارستان در بستر مرگ باشد باز هم ذهن اش به دنبال تغییر و باز سازی است. او در این فکر است که چگونه می شود طوری آن بخش از بیمارستان را عوض کرد که بشود از نور طبیعی و مناظر اطراف ساختمان بهره بیشتری گرفت.

رازهایی در مورد مردان که نمی دانید
رازهایی در مورد مردان که نمی دانید

چرا مردان طاقت زنان ناراحت و احساسی را ندارند

وقتی زنی ناراحت یا احساساتی می شود،ممکن است گریه کند،دست اش را تکان دهد و مرتب از تعابیر احساسی برای توصیف حال خود استفاده کند. او دوست دارد با وی مادرانه رفتار کنند و به او توجه کنند و به حرفش گوش دهند. اما مرد برداشت دیگری از رفتار او می کند((مرا نجات بده و مشکل را حل کن))بنابراین به جای آرام کردن و اطمینان دادن به زن او را نصیحت می کند،سوال می کند یا به او می گوید که ناراحت نباشد. او به جای مادرانه رفتار کردن پدرانه رفتار می کند. مرد از پدربزرگ اش الگو برداشته است و همان راهی را پیش می گیرد که مردان دیر باز پیش گرفته اند.

سخن آخر

در این مقاله از بخش روانشناسی سیترین در مورد رازهایی در مورد مردان که نمی دانید مطالبی را بیان کردیم. آیا شما در مورد این رازها تجربه یا نظر خاصی دارید؟ در زیر همین پست نظراتتان را برایمان کامنت کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.