راههای درمان افسردگی

مجله روانشناسی سیترین ؛ افسردگی یک پاسخ طبیعی انسان است. در واقع وقتی شخصی از داشتن چیزهایی که باید داشته باشد ناامید می شود، دچار افسردگی می شود که نوعی عقب نشینی است. مسائل بسیاری می توانند ما را به این بن بست بکشانند و بسیاری نیز می توانند برای گذر از ان مفید باشند.

داروهای ضد افسردگی ، بارزترین روش های درمانی متداول هستند ، ما در واقع روش های درمانی دیگری نیز وجود دارند. در اینجا سعی می شود روش های دیگری را که استفاده از انها بی خطرتر و طبیعی تر است، بیان کنیم.

در پست های قبلی انواع افسردگی و یک تعریف کلی از افسردگی را ارائه نمودیم. افسردگی قابل درمان است. درمان پذیر بودن افسردگی به مراتب بیش از ان است که ما هنگام استارت در چنگال بیماری تصور می کنیم.

دو روش درمانی اصلی افسردگی وجود دارد:

روش اول مبتنی بر تشخیص و درمان اختصاصی علل دخیل در بیماری است. لازم نیست برای درمان ، تک تک علت ها را از بین برد. ما انسان ها براساس غریزه می خواهیم بر ایستایی و رکود ناشی از افسردگی غلبه کنیم، در نتیجه از بین بردن هر عامل زمینه ساز می تواند در پیروزی بر بیماری مؤثر باشد.

روش درمانی دیگر، استفاده از روش های درمانی ضد افسردگی از جمله داروها، مکمل های غذایی، ورزش و روان درمانی است. درمان های ضد افسردگی علل کلی افسردگی از قبیل کاهش اعتماد به نفس و تحلیل زیست شیمیایی را هدف قرار می دهد و کمک می کند تا وضعیت روانی و جسمی که در اثر افسردگی دچار اختلال شده اند، به وضعیت طبیعی برسند.

منطق حکم می کند که به کار گرفتن توأم هر دو روش درمانی ، احتمال حصول بهبودی طولانی مدت و رضایت بخش را افزایش می دهد.

گیاهان مفید در درمان افسردگی

همیشه استفاده از گیاهان در سرتاسر دنیا در طب متداول بوده است. حتی امروزه در غرب ، از هر چهار دارو، یکی منشأ گیاهی دارد.

این که گیاهان می توانند اثرات قوی روانی داشته باشند با تجربه های حاصل از ماری جوانا ، کوکائین و خشخاش معلوم می شود. کسانی که به اثرات گیاهان اعتقاد دارند، می گویند گیاهانی وجود دارند که تأثیر روانی خفیف تری دارند و می توانند برای درمان بیماری های روحی با اطمینان بیشتری مصرف شوند. گیاهانی که برای افسردگی مناسبند، نیروبخش های عصبی خوانده می شوند. درمانگرهای گیاهی می گویند اگر این گیاهان هر روز و برای هفته ها یا ماهها استفاده شوند باعث بهبودی آرام ولی واقعی در بیماران افسرده یا ناتوان خواهند شد.

راههای درمان افسردگی

راههای درمان افسردگی

داروهای گیاهی ضد افسردگی رایج

بادرنجبویه: یک درمانگر گیاهی سنتی در ستایشش چنین نوشته است: “بادرنجبویه برای مغز بسیار سودمند است، حافظه را تقویت می کند و ملانکولی را با قدرت از بین می برد.” درمانگرهای امروزی هنوز هم بادرنجبویه را یک گیاه ضد افسردگی آرامبخش می دانند که بخصوص درکودکان قابل تجویز است.

دامیانا: گیاهی است که به علت خاصیت تقویت کنندگی اش معروف است . این گیاه خواصی شبیه تستوسترون دارد که می تواند اثرات محرک و ضد افسردگی اش را توجیه کند.

درخت چهل سکه: طبق پژوهش های به عمل آمده این گیاه ارزشمند هندی می تواند عملکرد ذهن و نیرو و خلق را بهبود بخشد و حتی نسیان سالخوردگی را بهتر کند.

درخت جنسه: هم نوع اسیایی و هم نوع سیبریایی درخت جنسه به عنوان داروی تقویتی عام مشهور است و برای ضعف ، احساس کسالت و سالخوردگی مفید است.

گوتوکالا: این گیاه همان ارزشی را در گیاه درمانی هندی دارد که جنسه در گیاه درمانی چینی دارد. ماده ای است برای تجدید جوانی دستگاه عصبی و ایمنی که احتمالا برای افزایش هوش ، مقابله با کهنسالی ، رفع بیماری های روانی ، از جمله افسردگی تجویز می شود.

جو: زمانی به عنوان پادزهر اعتیاد به داروها به کار می رفت. جو و ساقه ی ان از جمله نیروبخش های عصبی و ضد افسردگی هستند.

در مورد درمان افسردگی با ورزش بیشتر بدانید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.