راههای درمان کمردرد کدامند؟

گرم نگه داشتن خود به هنگام خواب

به هنگام خواب درجه حرارت بدن کاهش می یابد و با کاهش درجه حرارت بدن، بافت های همبند خاصیت ارتجاعی کمتری خواهند داشت و عضلات با افزایش تون خود سعی در گرم نگه داشتن بدن خواهند داشت اگر کمر درد در حالتی که باعث فشردگی دیسک ها می شود قرار گیرد، عمل انقباض درد و ناراحتی بیشتری را باعث می شود. لباس های گرم مفید خواهند بود. پشت و به ویژه کل ستون مهره ها را بپوشانید. با ما همراه باشید تا راههای درمان کمردرد را توضیح دهیم.

پتوی برقی گزینه ی خوب جهت خلاصی از درد است. برای بعضی اشخاص جلوگیری از کاهش درجه حرارت بدن می تواند بین خواب و ناآرامی تمایز ایجاد کند. اگر از نظر مالی نمی توانید پتوی برقی بخرید، پلیورهای پشمی ، گرمکن ها و شلوارکشی های کهنه خود را به صورت چند لایه به تن کنید.

راههای درمان کمردرد

راههای درمان کمردرد

تخت مناسب کمر درد

چند ساعت از روز را در تخت سپری می کنید؟ به طور متوسط یک سوم زندگی انسان در خواب سپری می شود که زمان زیادی است. اگر چه ممکن است در خواب باشید ولی هنوز زنده اید پس تخت خود را تا می توانید ، نه از لحاظر ظاهر ، که ممکن است به همین ترتیب هم باشد، بلکه از لحاظ راحتی لوکس کنید.

اگر ناحیه ی کمرتان دردناک است تخت سفت لزوما مناسب نیست، به دلیل اینکه ما به سطوح مختلف واکنش های متفاوتی نشان می دهیم و همچنین تا حدود زیادی در وزن و شکل بدن با یکدیگر فرق می کنیم. مردی با شکم بزرگ پی خواهد برد که خوابیذن بر روی شکم در واقع درد ناحیه کمر را کاهش خواهد داد.، به دلیل اینکه قسمت هایی که در آن چربی ذخیره شده است کمر را رو به بالا برده و مانع از قوس کمر خواهند شد. اما اگر شخصی با شکم صاف به همین حالت دراز بکشد ، به دلیل اینکه کمر قوس می یابد ، درد خواهد داشت.

استفاده از تشکچه ی گرم کننده با بطری آب داغ برای کمردرد

گرما تنها پس از تشخیص درد در ناحیه ی کمر و با تأیید پزشک باید استفاده شود. گرما گردش خون موضعی را افزایش می دهد و نقش محرک متقابل را خواهد دشات. به دلیل اینکه تشخیص همزمان دو حس برای انسان مشکل است، احساس گرما ، احساس درد را خنثی خواهد کرد.

می توانید این امر را امتحان کنید. اگر بازوی خود را نیشگون بگیرید تا حدی که بیش از کمرتان درد بگیرد، قادر نخواهید بود هم زمان درد در ناحیه کمر را نیز تشخیص دهید.

تشک آبی برای درمان کمردرد

تشک آبی برای اغلب افرادی که کمر درد دارند بسیار مفید است. ولی نه برای همه. استفاده ازتشک آبی برای بعضی از افراد توأم با حالت تهوع و سرگیجه خفیف خواهد بود. اگر مستعد به حالت تهوع هستبد هرگز از تشک آبی استفاده نکنید. راحتی مهم ترین چیزی است که باید در نظر گرفته شود. اگر کمر درد دارید و شخص دیگری نیز در کنارتان از تخت استفاده می کند از به کار گیری تشک آبی صرف نظر کنید. تغییر در حرکت موجی در نتیجه  ی جابجایی شخص دیگر موجب غافل گیری، گرفتگی عضلات و در نتیج تحمل درد بیشتر می شود.

تشک آبی گرم درجه حرارت بدن را در هنگام خواب بالاتر می برد و از گرفتگی کمر جلوگیری می کند. حرکت موزون و جزئی تشک آبی در واکنش به عمل تنفس برای شل کردن اندام، درد را بدون وارد کردن صدمه تسکین خواهد داد.

نشستن در  زمان کمردرد

تا می توانید از نشستن بر روی صندلی یا درون ماشین خودداری کنید. مگر در موارد اضطراری مثل مراجعه به پزشک.

زمانی که شما کمردرد دارید یا باید از آنچه که زمان برخاستن اتفاق می افتد بترسید، یا علی رغم اینکه هیچ الزامی وجود ندارد نشستن با درد را تحمل کنید. نشستن داخل اتومبیل معمولا برای کسانی که کمر درد دارند، تنها حالتی است که دردناک تر از نشستن بر روی یک صندلی صاف است.

راههای درمان کمردرد

راههای درمان کمردرد

لیست موارد غیر مجاز هنگام کمر درد

  • از شکم بند استفاده نکنید.
  • از کفش پاشنه بلند استفاده نکنید.
  • از متمایل نمودن نشیمنگاه به جلو خودداری کنید.
  • صاف ننشینید.
  • نگذارید درد ادامه پیدا کند.
  • اضافه وزن خود را کم کنید.
  • برای بلند کردن اجسام، از مفصل ران خم نشوید.
  • زانوها را قفل نکنید.
  • ثابت نایستید.
راههای درمان کمردرد

راههای درمان کمردرد

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.