راه های ساده برای کنترل استرس

در مجله سلامت سیترین تعدادی راهکار برای موفقیت در زندگی بدون استرس و دست یابی به آرامش توضیح دادیم برای مطالعه به بخش سوم مراجعه کنید.

۲۳٫  هدفتان را دستیابی به ستاره ها قرار دهید

وقتی هدف هایمان را مشخص می کنیم به خشنودی می رسیم. نمی توانیم مدتی طولانی استرس زده باقی بمانیم. در بسیاری از مواقع با اولویت قایل شدن میان کارهایی که باید انجام بدهید، می توانید هدف هایتان را مشخص کنید تا تجربه ی استرس کمتر را به دست اورد.

۲۴٫ ناملایمات زندگی را کمی پذیرا باشید

برای اینکه استرس زده نشوید ، کیفیت درجه دوم و سوم را هم پذیرا باشید. در ضمن قبل از سپردن اختیار، توضیح بدهید که چه خواسته و توقعی دارید، زیرا طرف دیگر ممکن است به طور دقیق از خواسته و انتظار شما آگاهی نداشته باشد. البته پس از واگذاری کارها به دیگران فراموش نکنید که چند بار به آن سرکشی کنید.

۲۵٫ در هر زمان ، یک کار را بکنید

وقتی احساس می کنید که از اثر کارهای فوق العاده زیادی که باید انجام دهید استرس زده هستید، به این توصیه گوش کرده، عمل کنید: بنشینید یک فنجان قهوه یا چای سفارش بدهید. کارهایی که باید انجام دهید را به ترتیب بنویسید. کارهایی که وقتی انجام شوند، از شدت استرس شما کاسته خواهد شد.

راه های ساده برای کنترل استرس

راه های ساده برای کنترل استرس

۲۶٫ خنده استرس را می کشد

انسان موجود غریبی است. بسیاری از ما دوست داریم به خود آسیب برسانیم، چگونه؟ خیلی ساده. همه ما می دانیم که خنده استرس را از بین می برد. این را هم می دانیم که به کمترین بهای ممکن می توانیم خنده را خریداری کنیم و با این حال و با وجود آنکه می دانیم استرس تا چه اندازه برای ما زیان بار است، هنوز استرس تولید می کنیم.ذهن می تواند تولید استرس یا تولید خنده کند. شروع به سوت زدن بکنید تا شاد شوید. به ناراحتی های خود بخندید تا استرس از شما فرار کند.

۲۷٫ بیاموزید از کاری که برای زندگی کردن می کنید لذت ببرید

اگر خواهان شادی یک ساعته هستید، چرت بزنید.

اگر خواهان شادی یک روزه هستید ، به پیک نیک بروید.

اگر خواهان شادی یک هفته ای هستید، به مرخصی و تعطیلات بروید.

اگر خواهان شادی یک ماهه هستید، ازدواج کنید.

اگر خواهان شادی یک ساله هستید، ثروتی را به ارث ببرید.

اما اگر خواهان شادی برای همه ی مدت عمر هستید، بیاموزید از کاری که برای امرار معاش می کنید، لذت ببرید.

۲۸٫ کتاب را سلاح خود کنید تا در نبردهای زندگی پیروز شوید

برای انسان متفکر امروز، کتاب در حکم سلاح است. از شروع تمدن ، انسان سلاح های خود را تکمیل کرده است و از تبر سنگی به سلاح های اتمی رسیده است.

از راه کتاب است که درایت دوران ها، فرهنگ ها و تمدن ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و موفقیت و شکوفایی مردم شتاب می گیرد. کتاب ها در رشد و تعالی انسان تأثیرفراوان داشته اند. کسی که هوشمندانه کتاب می خواند می تواند بهشت را در این کره ی خاکی خلق کند. در بهشت استرس وجود خارجی ندارد.

۲۹٫ برای تلافی کردن حرف نزنید

بسیاری از مردم در فکر انتقام و عمل تلافی جویانه هستند. این میل باطل، بسیاری از خانواده ها را متلاشی می کند.

اگر می بینید دیگران اشتباه می کنند، اشکالی ندارد اشتباه ان ها را گوشزد کنید، به شرطی که خود شما در آن کار بخصوص مهارت و تخصص داشته باشید. در غیر این صورت سکوت اختیار کنید. فراموش نکنید هرگاه انتقاد می کنید برای خود دشمن تراشی می کنید و داشتن دشمن هم بر استرس شما می افزاید. شجاعت یعنی آنکه به اشتباه های خود اعتراف کنید و برکار خودتان بخندید.

۳۰٫ اگر تلاش هایتان به نتیجه نمی رسد از سطح معیارهایتان بکاهید

همه ی ما در چرخه های اجتماعی زندگی می کنیم. اگر می خواهیم از استرس خلاص شویم باید تنها به چرخه ی خودمان فکر بکنیم. وقتی به چرخه های اجتماعی بزرگتر فکر می کنیم و می خواهیم نام خود را در جمع آن ها وارد کنیم ، استرس زده می شویم.

برای مطالعه از ابتدای مطلب کلیک کنید.

آیا افسرده هستید؟

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.