رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

چگونه می توانم میلیاردر شوم؟

مجله انرژی مثبت سیترین؛ در پست های قبلی در مورد قانون جذب توضیح داده بودیم که چطور با استفاده از آن انسان قادر خواهد بود آنچه را می خواهد بدست آورد اکنون پاسخ سوال چگونه می توانم میلیاردر شوم را به وسیله ی قانون جذب و قدرت ذهن توضیح می دهیم.

آیا تاکنون این سوال را از خود پرسیده ای؟  می دانی که اگر سوالی نپرسی هرگز پاسخی دریافت نخواهی کرد؟ اما اگر سوالی را مصرانه و مداوم از خود بپرسی صد در صد پاسخهایی دریافت خواهی کرد.

ذهن ما یک ماشین هدفجو (سایکوسایبرنتیک) است. وقتی هدفی را برایش مشخص کنی گنجینه ناخودآگاه شخصی و جمعی را می کاود تا راهی برای دستیابی به هدف تعریف شده بیابد. اما تعداد نادری از آدمها هدف مشخصی در زندگی دارند. مثلا آنها هرگز هدف دقیق مالی برای خودشان تعیین نمی کنند. آیا تو هدف مالی دقیقی داری؟

 چطور می توانم میلیاردر شوم؟

روزی که این سوال را از خودم پرسیدم، هیچ پاسخ فوری به ذهنم نرسید. با این حال من به پرسیدن این سوال ادامه دادم. روزها و ماهها گذشت و من هر روز این سوال را از خودم می پرسیدم. تا اینکه بالاخره آن پاسخ میلیاردی را دریافت کردم.

من بیش از بیست سال بود که روی خودم کار می کردم. خیلی دوست داشتم که خودم را بشناسم. اینکه کیستم؟ چه توانایی هایی دارم؟ و برای چه اینجا هستم؟

این سوالهای من هم به مرور پاسخهای دقیقی پیدا کردند. من به شناخت خوبی از نحوۀ عملکرد ذهن، خودآگاه و ناخودآگاهم رسیدم و شیوه استفاده از قدرتهای ذهنی، روحی، احساسی و جسمی ام را آموختم. فهمیدم که ما انسانها حامل چه قدرت عظیمی برای دستیابی به اهداف و رویاهای خود هستیم. همیشه از قدرت تخیل بشری در اعجاب بودم. اینکه هر چیزی را می توانیم تخیل کنیم برایم همیشه به معجزه می ماند. تخیالت رنگارنگ کودکی ام همیشه احساس خوشایندی به من می داد. بعدها که فهمیدم تخیل دارای چه قدرت آفرینشگری شگفت انگیزی است علاقه ام به مطالعۀ آن صد چندان شد. و به بررسی نقش تخیل در علم و شعر پرداختم. آنچه یافتم حکایت از آن داشت که تخیل منشاء زایش و خلق هر آن چیزی است که بشر تاکنون آفریده است.

« عقل شما را از A به B می برد در صورتیکه تخیل شما را به همه جا می برد .» آلبرت انشتین

فهمیدم که فلاسفه تخیل را “ملکۀ قابلیتهای ذهنی” شمرده اند  .

وبزرگترین رازی که کشف کردم به شیوه ای مربوط می شد که با استفاده از قدرت تخیل برای کاشتن بذر هر رویا و آرزویی، هر چقدر که به نظر ما بزرگ و دشوار بیاید، می توان استفاده و آن خواسته را محقق کرد.

هرگز کسی در طول سالها تحصیلات چیزی در این زمینه به من نیاموخته بود. آنگاه فهمیدم آنچه در مدرسه و دانشگاه آموخته ام به قسمت بسیار بسیار کوچکی از تواناهای بیکران ذهنی ام مربوط می شد که حافظه نام داشت.

هیچکس در مدرسه در مورد قدرت هدفگذاری، اراده و اشتیاق چیزی به من نیاموخت. هیچکس به من نگفت که چگونه قدرتهای درونی ام را برای رسیدن به اهداف و رویاهایم به کار گیرم. من همۀ این ها را با خودآموزی یاد گرفتم. یاد گرفتم که ما نیرویی خدایی برای خلق و آفرینش ثروتی نامحدود در اختیار داریم. اما افسوس و صد افسوس که اکثر ما در دام شیاطین باورها و افکار محدودکننده و منفی اسیر شده ایم. ما مقام الهی خود را به حیوانی ناطق تقلیل داده ایم.

رویاهای بزرگ کودکی خود را فراموش کرده ایم و در چاه ظلمانی “نمی توانم” فرو رفته ایم. خداوند پس از آفرینش ما به خود آفرین گفت. اما ما خود را به روزمرگی و “معمولی بودن” تنزل داده ایم

«  وقتی مردم از آدمهای معمولی حرف می زنند من ناراحت می شوم چون تا حاال آدم معمولی ندیده ام.»  ژوزف کمبل

 کاش می دانستیم که چه گوهر یگانه ای هستیم.  

کاش می دانستیم که چه گنجی از قدرتهای شگفت در درونمان پنهان است.

کاش به قدرت آفرینشگر و خالق درون خود پی می بردیم.

کاش از چنبرۀ باورهای محدودکننده رها می شدیم و مسئولیت خلق زندگی رویایی خود را بر عهده می گرفتیم. در این صورت هر یک ما به خالق زندگی رویایی خود بدل می شدیم.

اما خوشبختانه برای حرکت در جهت خلق زندگی دلخواه هرگز دیر نیست. برای خلق شادی، سلامتی و ثروت میلیاردی هرگز دیر نیست. همه چیز از ذهن آغاز می شود، از یک رویا.

رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

رسیدن به ثروت با قدرت ذهن

امروز رویای میلیاردر بودن را در وجودت بکار. این بذر را با افکار قدرتمند و احساسات زیبا و اشتیاق سوزان آبیاری کن. و بگذار تمام نور اراده ات بر آن متمرکز شود. خود میلیاردرت را در ذهن تصویر کن. با تمام شور و احساسی که آن زمان خواهی داشت. با این تصویر زیبا و شورانگیز زندگی کن و هرگز اجازه نده که دیو افکار و احساسات منفی این تصویر متعالی را مخدوش کند.

« اگر شما اطمینانی مطلق که ناشی از ایمان قویست در خود به وجود آورید، در آن صورت قادر به انجام هر کاری خواهید بود هر چند که دیگران به غیرممکن بودن آن ایمان داشته باشند.»  آنتونی رابینز

هیچ محدودیتی برای دستیابی به ثروت میلیاردی وجود ندارد جز محدودیتهایی که در ذهن خود داری. خداوند غنی مطلق است و سرچشمۀ همۀ فراوانی هاست.

با تکیه بر قدرت نامنتهای الهی درون خود می توانی به هر مقدار از این ثروت و برکت الهی دست یابی. خود را مطلقا به قدرت مطلق الهی بسپار و از هیچ چیز نترس.

به یاری او یقین داشته باش و با تمام قوا در جهت تحقق رویاهایت گام بردار. اگر در کوتاه مدت شکست خوردی و به آنچه می خواستی نرسیدی، غمگین مباش. یقین بدان که خداوند هدیه ای بسیار بسیار بهتر را برایت تدارک دیده است. و اگر ز حکمت دری را به رویت بست، مطمئن باش که ز رحمت در بزرگتری را به رویت خواهد گشود.

هدف نهایی ثروت میلیاردی و هر هدف مادی چیزی نیست جز احساس شادمانی و خوشبختی. بدان که مخزن بیکران شادمانی و خوشبختی در درون توست. پس هم اکنون شاد باش.

پیوسته شاد باش و بدان که موفقیت دلیل شادی نیست بلکه شادی دلیل موفقیت است. با شاد بودن در لحظۀ حال تو ثروتمندترین آدم جهان خواهی بود زیرا که هدف از تمام داشته ها جز شاد بودن نیست. سپاسگزار موهبتهای کنونی ات باش. سپاسگزار باش که در این معجزۀ حیات سهیم هستی. سپاسگزار باش که می توانی باشی و خلق کنی هرآنچه را که می خواهی.

شادی و سپاسگزاری درهای فراوانی و برکت را به زندگی ات خواهد گشود و آرزوهایت به سهولت و آسانی خوشایندی تحقق خواهد یافت. رویاهای بزرگ داشته باش! بزرگ فکر کن! و بزرگ باش ( قانون شفا دهده ی شکرگذاری )

« زندگی کوتاهتر از آن است که کوچک باشیم.»  دیزرائیلی

اگر همواره این حقایق را مرور کنی تا در اعماق وجودت حک شود بی هیچ تلاشی در مسیر تحقق بزرگترین رویاهایت قرار خواهی گرفت.

حال دوباره این سوال را از خود بپرس:

چطور می توانم میلیاردر شوم؟

دائم این سوال را از خودت بپرس. روزی در لحظه ای ناگهان آن پاسخ را دریافت خواهی کرد. ایده ای، فکری، طرحی که قلبت را به تپش خواهد انداخت و شوری را در درونت خواهد افروخت. آن را بگیر و اقدام کن. و فورا اقدام کن.

هرگز اجازه نده زهرهای ترس و تردید تو را به تاخیر و تعلل وادارد. قدر گنج کتاب را بدان. تمام حکمت و خرد بشری را آنجا می توانی یافت. آنجا می توانی بزرگترین ذهن ها و روح های بشری را ملاقات کنی.

بدان که یک جملۀ یک کتاب ممکن است میلیاردها برای تو ارزش داشته باشد. همیشه در حال مطالعه و آموختن باش. از زندگی بزرگان الهام بگیر. با کسانی دمخور باش که رویاهای متعالی تو را دارند. اجازه نده افکار حقیرانه تو را از پرواز در آسمان رویاهایت باز دارند.

از ابرهای کسالت و روزمرگی فراتر برو و در آسمان آبی اشتیاق و آرزوهایت به سمت نور وجود خود اوج بگیر و رویاهایت را خلق کن. اجازه نده هیچکس پرندۀ رویاهایت را زمینگیر کند.

همیشه به یاد داشته باش که

«  شیفتگان پرواز را میل خزیدن نیست.»  هلن کلر

برگرفته از کتاب چگونه می توانم میلیاردر شوم از موسی توماج

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.