روش های طبیعی مراقبت از پوست

بهترین مرطوب کننده ها و تونرها را می توانید درون کابینت های خانه تان یا فروشگاه های مواد غذایی بیابید. این مواد طبیعی همان نتایج دلخواه را در اختیارتان خواهد گذاشت، بدون اثرات جانبی مواد شیمیایی چون تحریک ، قرمزی و التهاب پوست. در پست های قبل خواص روغن های گیاهی برای سلامتی  را توضیح داده ایم اکنون روش های طبیعی مراقبت از پوست را با استفاده از روغن های گیاهی  توضیح می دهیم.

روغن بادام

عالی ترین ماده برای نرم و لطیف کردن هر نوع پوستی است. علاوه بر این خارش ، التهاب و حساست پوست را کاهش می دهد.

آلوورا

از ژل این گیاه به عنوان تونر استفاده کنید. گیاه آلوورا علاوه بر اینکه برای پوست بسیار ارامش بخش است ، بازسازی سلولی را نیز افزایش می دهد. هیچ گاه از تونرهای دارای الکل استفاده نکنید. الکل پوست را از چربی طبیعی محروم می کند.

روغن هسته ی زردآلو

این روغن غنی از ویتامین A است و استفاده از آن برای پوست های حساس و شکننده توصیه می شود.

روغن آوکادو

این روغن برای درمان انواع مشکلات پوستی بسیار عالی است. زیرا حاوی مقادیر فراوانی از ویتامین های AوE می باشد. از این روغن برای درمان پوست های دهیدراته (خشک) و آسیب دیده از نور خورشید استفاده کنید.

روغن دانه ی کتان

سرشار از ویتامین E و بسیار موثر برای تحریک بازسازی سلولی است. از این روغن برای درمان ترک های بارداری استفاده کنید.

روغن زیتون

ماده ای بسیار عالی برای پوست و مو است. با کمی گرم کردن این روغن ، درون ماکروفر ، فواید آن را به حداکثر برسانید. استفاده از روغن زیتون به ویژه برای پوست های خشک و ترک دار توصیه می شود.

روغن جوانه ی گندم

استفاده از این روغن برای پوست های حساس ، فوق العاده مفید است. می توانید از روغن جوانه ی گندم هم برای پوست صورت و هم دور چشم استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید از سایر مرطوب کننده ها برای پوست هایی که دارای منافذ گشاد یا حساس هستند و هم چنین دور چشم استفاده نکنید.

 

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.