سبک شناسی و مد

سبک چیزی غیرقابل توصیف است که به ظاهر هر شخصی مفهموم می بخشد. سبک را با مد اشتباه نگیرید، مد نمیتواند جایگزین سبک خاص شما باشد. مدپرستان کسانی هستند که از هر چیز تازه ای که به بازار می آید تقلید می کنند حتی اگر به ظاهر انها جلوه ی ناخوشایندی ببخشد. اگر شما مد را خیلی جدی بگیرید، قربانی ان خواهید شد.اکنون به تفاوت های سبک شناسی و مد می پردازیم.

مختصر و مفید

ما در ۸۰درصد مواقع تنها از ۲۰ درصد از لباس های خود استفاده می کنیم. در واقع ۸۰درصد از لباس های ما را پوشاکی تشکیل داده اند که مناسب موقعیت های ویژه هستند، از مد افتاده اند، سایزشان مناسب نیست و یا ما به انها وابستگی عاطفی احساس می کنیم. اگر لباسی دارید که بیش از یک سال است آن را نپوشیده اید آن را دور بیندازید.

سبک بسازید

کلاسیک بمانید

مدهای گوناگون می ایند و می روند اما شما هیچ وقت از مد نخواهید افتاد، البته اگر ظاهرتان را براساس سبک ویژه ی خود بسازید. لباس ها را براساس کیفیت جنسشان خریداری کنید. در این صورت سال ها میتوانید از آنها استفاده کنید.

طبیعی باشید

لباس های اصلی خود را با رنگ های طبیعی انتخاب کنید، مشکی،آبی، نخودی یا قهوه ای . البته لازم نیست رنگ های مد روز را کنار بگذارید اما بهتر است لباس های اصلی خود را براساس رنگ روز خریداری نکنید. مثلا اگر ارغوانی مد شده است به جای خریدن یک کت ارغوانی ، بلوزی به این رنگ خریداری کنید. بدین شکل بدون اینکه مضحک به نظر برسید خوش پوش و شیک خواهید بود.

لباس های خود را ساده انتخاب کنید

هر چه لباس ساده تر باشد گران قیمت تر به نظر خواهد رسید. هرچه تزئینات لباس کمتر باشد مدت زمان استفاده از آن طولانی تر خواهد شد.

به جزئیات نیز توجه کنید

روشی که لباس با آن تهیه می شود در چگونه به نظر رسیدن آن اهمیت زیادی دارد. در خرید لباس همه چیز اهمیت دارد، از نحوه ی برش حلقه آستین گرفته تا کیفیت دکمه ها. به خاطر داشته باشید حتما زیپ لباس را کنترل کنید. زیپ سالم باید به راحتی در جای خود حرکت کند.

لباس های مشکی

اگر یک ژاکت روی ان بپوشید به راحتی می توانید از آن برای رفتن به محل کار استفاده کنید. شب ، با افزودن درخشش جواهر یا یک رشته مروارید به ان یک لباس شب مناسب خواهید داشت. می بینید رنگ مشکی برای هر موقعیتی مناسب است.

بلوز سفید

تنها لباس مناسب برای هر زمان و هر فصل است. در طول هفته ان را با کت و دامن می پوشید و در تعطیلات آخر هفته از ان با لباس های جین استفاده می کنید.

دامن سیاه

اگر دامن را درست روی زانو یا بالای زانو انتخاب کنید می توانید با هر نوع پیراهنی از ان استفاده کنید.

شلوار

شلوارهای کمربنددار و پیله دار بخرید تا همیشه یک دست لباس اسپرت داشته باشید.

ژاکت

ژاکت را با شلوار جین یا بلوز بپوشید. برای خرید ژاکت نوع پارچه و اندازه ی مناسب را در نظر بگیرید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

پلیور

پلیوری انتخاب کنید که بافت یا اندازه ی آن خیلی گشاد و شل نباشد. پلیور همراه با شلوار یا دامن بسیار هماهنگ خواهد بود.پلیور جایگزین خوبی برای ژاکت است.

لباس های جین

این لباس ها شناخته شده ،شیک و خوش نما هستند.

سبک شناسی و مد

سبک شناسی و مد

بارانی

بارانی هایی خریداری کنید که بتوان انها را به عنوان کت عصر نیز پوشید. یک بارانی چرم گشاد همراه با کت دامن ، پیراهن یا لباس های جین بسیار عالی جلوه خواهد کرد.

بهترین خرید

 • برای خرید به فروشگاه هایی بروید که بیشترین اقلام را برای فروش دارند. یک فروشگاه بزرگ مسلما بیشترین تخفیف را هم خواهد داشت.
 • هیچ گاه چیزی را نخرید مگر اینکه برای تکمیل آن لباسی در اختیار داشته باشید.
 • لباس هایی بخرید که قادر باشید تمام طول سال انها را بپوشید. پارچه هایی که برای تمام فصول مناسب اند معمولا بهترین کیفیت را دارند.
 • طبق نظر خود خرید کنید. نظر دوستان مهم نیست و فروشنده تنها می خواهد جنس خود را بفروشد.
 • یادداشت کنید، خرید بر طبق لیست از خرید اضافی پیشگیری می کند.
 • براساس کمیت خرید کنید. از خرید چیزی که به راستی مناسب و خوش ظاهر است پشیمان نخواهید شد. این قانون به ویژه برای خرید شلوار به خصوص شلوارهای جین صادق است.
 • از خرید در آخرین لحظه خودداری کنید. در چنین شرایطی به راستی نخواهید دانست چه چیزی برایتان مناسب است و احساس ناراحتی بر واقع بینی شما غلبه می کند.
 • در هنگام خرید بیش از مد به کارایی لباس توجه کنید.
 • خرید را با کمک مشاهده تصاویر انجام دهید . در این صورت بیشتر لباس هایی را خرید می کنید که کاربرد بیشتری دارند.
 • خرید را براساس محاسبه ی خرج و دخلتان انجام دهید.
 • آن چیزی را بخرید که به راستی دوست دارید.
 • از شر اصرارهای فروشنده با گفتن این جمله که نیاز به زمان بیشتری برای فکر کردن دارید خلاص شوید.
 • تنها از یک فروشگاه خرید نکنید، سعی کنید از مراکز تجاری و بازارهای هفتگی بهره بگیرید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.