سلولیت

مجله ی آرایش و زیبایی سیترین ؛ در پست های قبلی در مورد ساخت خمیر دندان و دهان شویه توضیح دادیم اکنون در مورد سلولیت مطالعه کنید.

اگر مبتلا به سلولیت هستید باید بدانید تنها نیستید. بیش از ۸۰درصد زنان از این تورم های چربی در زیر پوست خود رنج می برند. اگر چه نمی توان سلولیت را درمان کرد اما اجازه ندهید دیگران به شما بقبولانند که هیچ روش موثری برای کاهش و بهتر نمودن ظاهر آن وجود ندارد.

سلولیت چیست؟

سلولیت به معنای جمع شدن چربی اضافی ، مایعات و سموم در زیر پوست است. فرآیند تشکیل سلولیت از بلوغ آغار می شود اما معمولا در زنان جوان قابل شناسایی نیست زیرا پوست این گروه از زنان هنوز دارای قابلیت ارتجاع است.

اندرمولوژی

این سیستم با روش ماساژ و مکش کار می کند و به درمان ظاهر اسفنجی شکل و برآمدگی های زیر پوست در افراد مبتلا به سلولیت می پردازد. این روش تنها درمانی است که توسط FDA تایید شده است.

اندرمولوژی غشای سلول های چربی را پاره می کند و بدین شکل آنها بار دیگر با چربی پر نخواهند شد. سلولیت هم چنین موجب می شود که رشته های بافت همبند کشیده شده و به پوست ، ظاهری پر از چاله و چوله دهد. اندرمولوژی ظاهر پوست را نیز بهبود می بخشد. درمان ، حدود پانزده جلسه طول خواهد کشید و در دوره ی درمانی بیش از ۲٫۵ سانتی متر از بافت چربی برداشته خواهد شد.

نکته : ترکیب روش اندرمولوژی با لیزر نتایج بهتری خواهد داشت. امواج لیزر سلول های چربی را از بیرون ذوب می کند و قبل از شروع ماساژ از آن استفاده می شود. در هر دوره درمانی با این روش می توان در عرض ۱۵ جلسه ۷۰۰ گرم از چربی هر ران کاست.

سلولیت

سلولیت

ویتامین درمانی

ترکیب کارنیتینL  و کوانزیم Q 10 نتایج مثبت و فوق العاده ای داشته است. کارنیتینL ، چربی را از درون سلول های چربی بیرون می کشد و آنها را خالی و باز می کند. در همین حال کوانزیم Q 10 چربی را به داخل ماهیچه ها و سایر سلول های بدن می برد و انها می توانند چربی را سوزانده و به انرژی تبدیل کنند.

متخصصان چینی تحقیقات وسیعی در این زمینه داشته اند. آنها گزارش کرده اند زنانی که ۱۰۰۰ mg کارنیتینL دریافت کرده اند توانسته اند ۴٫۵ کیلوگرم در عرض دوازده هفته ، بدون تغییر رژیم غذایی شان وزن کم کنند. آنهایی که ۱۰۰ mg  کوانزیم Q 10 نیز دریافت کرده بودند در همین زمان ۷٫۵ کیلو گرم از وزن خود کم کردند.

جلبک

این ماده اصلی ترین ماده ی تشکیل دهنده ی جدیدترین قرص جادویی درمان سلولیت است. نوعی از جلبک های درمانی که غنی از ید هستند قادرند تیروئید را فعال کرده و بدین شکل به سرعت متابولیسم اضافه می کنند.

کافئین

این ماده اصلی ترین ماده موجود در کرم های درمان سلولیت است. مقداری پول کنار بگذارید و سری به فروشگاه فروش قهوه بزنید. مقداری دانه ی قهوه خریداری کنید و برای درمان سلولیت از آنها استفاده نمایید.

برخی از مانکن های معروف هر روز صبح کنار وان می نشینند ( در حالی که دسته ای روزنامه در کنار خود قرار داده اند) و دانه های قهوه را بر روی پوست خود می مالند. این درمان اگر با دانه های گرم قهوه انجام شود نتیجه ی بهتری در برخواهد داشت. بنابراین دانه های قهوه را در ماکروفر گرم کنید. دانه های قهوه را در کیسه ی پلاستیکی قرار دهید و سپس آنها را با کمک لیف بر روی پوست خود بمالید.

خوشبو کننده ها و عطرها را چگونه استفاده کنیم که ماندگاری طولانی تر داشته باشند.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.