مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه

مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛در مقاله ی قبلی به چگونگی جلوگیری از بارداری با استفاده از کاندوم اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم و طرز استفاده از کاندوم زنانه را توضیح دهیم.

مزییت های کاندوم و مقایسه آن با روش جلوگیری ایده‌آل:

 1. کاندوم فراوان و قابل دسترس می باشد در مراکز بهداشتی در اختیار مصرف‌کنندگان گذاشته می‌شود تهیه آن از کلیه داروخانه‌ها بدون نسخه امکان پذیر است.
 2. کاملاً بی ضرر است و عوارض جانبی خاصی در فرد ایجاد نمی‌کنند.
 3. ارزان بوده و به راحتی قابل تهیه می باشد.
 4. استفاده از آن آسان می باشد و احتیاجر به آموزش یا کنترل پزشکی ندارد.
 5. در مواردی که فرد دچار انزال زودرس می باشد تحریک پذیری آلت را کم می کند و فرد دیرتر ارضا می شود.
 6. در خانمهای که نسبت به منی همسرشان حساسیت دارند و یا احتمال وجود عفونت مقاربتی می رود بسیار مفید است.
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

معایب استفاده از کاندوم

 1. در بعضی از افراد به علت داشتن پودر های مصرفی یا جنس لاستیکی کاندوم ممکن است واکنش های حساسیتی ایجاد شود.
 2. چون استفاده از کاندوم درست در زمان آمیزش می باشد در نتیجه در بسیاری از مردان به صورت نامنظم و بدون تمایل و از آن استفاده می‌کنند و همین امر احتمال شکست را در این روش بالا می‌برد.
 3. گاهی به گفته زوجین لذت جنسی را کم می کند.
 4. احتمال پاره شدن و سوراخ شدن کاندوم وجود دارد بنابراین احتیاج به دقت و توجه در هنگام استفاده دارد.
 5. درصد شکست ۸ درصد تعیین شده است البته در زوج هایی که با انگیزه قوی و به طور صحیح از کاندوم استفاده می‌کنند درصد شکست تا ۳ الی ۴ درصد هم دیده شده است.
مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

مزیت ها و معایب استفاده از کاندوم

کاندوم زنانه یا روکش

به کاندوم زنانه کیسه واژینال هم گفته می شود کاندوم زنانه در حال حاضر تحت بررسی می باشد. تنها یک نوع از این وسیله در دسترس است و از طرف FDA پذیرفته شده است.

کاندوم زنانه علاوه بر اینکه می توانند از حاملگی جلوگیری کنند قادر است تا مانع انتقال عفونت های مقاربتی بشود.عفونت هایی مثل ایدز اپاتیت و ویروس سیتومگال درصد شکست آن ۶ درصد می باشد.

طرز استفاده: این وسیله دو حلقه در دو سر خود دارد یک حلقه حلقه باز بیرون مهبل می ماند و حلقه دوم حلقه بسته ای وارد مهبل می‌شود و در صورت عدم حلقه ها وسیله مناسبی است.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.