معجزه عشق

عشق، مهربان است ، حسادت و غرور نزد عشق جایی ندارد، عشق از نادرستی و دروغ شاد نمی شود ولی از شادی خشنود می گردد، عشق صبر می کند و همه را باور می کند، عشق همواره امیدوار و امید بخش است و هر سختی و مشکلی را تحمل می کند، عشق و محبت هیچ گاه از بین نمی رود.معجزه عشق باورنکردنی است..

عشق و محبت شخصی و غیر شخصی

در عشق و محبت شخصی می توان نسبت به افراد خانواده یا دوستان و خویشاوندان ، مهربانی ، عاطفه ، ملاحظه و ایثار خاصی نشان داد اما عشق و محبت غیر شخصی ، در اصل به معنای توانایی کنار آمدن با مردم بدون دلبستگی شخصی یا وابستگی عاطفی است. برای پدید آوردن آگاهی و پرورش عشق و محبت غیر شخصی نسبت به دوستان و آشنایان و همه ی کسانی که با آنها سروکار دارید عبارت زیر بسیار مؤثراست:

” من بی هیچ وابستگی همه را دوست دارم، همه نیز، بی هیچ وابستگی ، من را دوست دارند.”

عشق در وجود شماست

شاید شما با گروه هایی که به صورت دسته جمعی به دعا می پردازند آشنایی نداشته باشید، اما با این حال باز هم می توانید از اعجاز بی کران عشق بهره مند شوید، چراکه همه ی عشق و محبتی را که برای سلامت، ثروت ، شادمانی و سعادت نیاز دارید، در وجود شما نهفته است؛ به عبارت دیگر عشق الهی یکی از قدرت های معنوی شماست! پس به یاد داشته باشید که :

عشق را نباید خارج از وجود خود جستجو کنید، بلکه محبت را باید در وجود خود کشف کنید و از طریق اندیشه،کلام،اعمال و دعا ، آن را از خود بروز دهید.

اگر به این کار ادامه دهید، به معجزه عشق پی می برید و در روابط خود با همگان پیروز و بر همه اوضاع و شرایط مسلط می شوید. یکی از جامعه شناسان مشهور جهان که در دانشگاه هاروارد، تدریس می کند، پس از بررسی قدرت عشق و محبت به این نتیجه رسید که :

” انسان می تواند آگاهانه عشق را مانند هر فضیلت دیگر ایجاد کند و پرورش دهد.”

پس اگر چنین به نظر می رسد که عشق، شما را فراموش کرده یا بی اعتنا از کنار شما عبور کرده است. لزومی ندارد احساس ناامیدی و شکست کنید، زیرا آنان که اظهار می کنند زندگی شان خالی از عشق و محبت است اشتباهاُ عشق را خارج از وجود خویش جستجو می کنند، در حالی که حقیقت چنین است که عشق نخست ، از درون آغاز می شود و آنگاه به صورت اندیشه ، احساس ، کلام و عمل ابراز می شود و شما تنها زمانی که پرورش عشق را در وجود خود آغاز کنید، می توانید باور کنید که شیوه ای معنوی ، علمی و رضایت بخش را پیش گرفته اید؛ زیرا تنها در این صورت است که دیگر با اوضاع شرایط و دیگران درگیر نیستید و می توانید رها از هر گونه ترس و ناامیدی بر خود و جهان پیرامون خود تسلط یابید.

عشق نیرویی درمانگر است که به محض جریان یافتن، همه جا را نورانی و تابناک می کند و زمانی که از آن سرشار شوید ، اشخاص ، اوضاع و شرایط را به سوی خود جذب می کنید و به این ترتیب ، بر کامیابی و شادکامی خود می افزایید.

قانون های شفا دهنده و حقیقت شگفت انگیز در مورد شفا چیست؟

 

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.

دیدگاه خودتان را بنویسید.