نکات مهم در رابطه با پسرها

مجله ی روانشناسی سیترین؛ در بخش نهم هدف پسرها از دوست شدن چیست ، حالت های پس از دوستی با پسران و نیت آنها از دوستی توضیح داده شد.

نکات مهمی که لازمه مجدداً بهتون یادآوري کنم:

  1. عزیزانم در این مراحل شک نکنید. اصلاً نگران این نباشید که ممکنه اون شخص نظرش نسبت به شما عوض بشه و بذاره بره. اینو به خاطر داشته باشید کسی که شما رو بخواهد هیچ چیز نمیتونه منصرفش کنه و کسی هم که نخواد ازدواج کنه با هیچ ترفند و رابطه و تعهدي نمیشه پاگیرش کرد. پس اول ازهمه به خودتون و عزت نفستون متعهد باشید و سر حرف خودتون بمونید. کسی که لیاقت شما رو داشته باشه باید این جرات رو داشته باشه که براي بدست آوردن شما تلاش کنه. کسی که چیزي رو به سختی بدست نیاره به آسونی هم از دستش میده. پس کاري کنید که آقا پسراي گل به ارزش واقعی شما پی ببرن.

بسیاري از دختران عزیزمون فکر می کنن که با نزدیک شدن هرچه بیشتر و برآورده ساختن هرچه بیشتر نیازهاي یک مرد میتونن به او برسن، اما درواقع کاملاً عکس این تصویر صادقه و تنها راهی که براي واداشتن مردان به ازدواج وجود داره بیش ازحد نزدیک نشدن و تن به خواسته هاي آنها ندادنه. باید بدونید که در بسیاري از موارد ازدواج براي زنان اهمیت بیشتري نسبت به مردان داره و درواقع میزان اهمیتی که مردان به ازدواج میدن به مراتب کمتر از زنان هست. ازدواج براي بسیاري از مردان حکم قیدوبند رو داره و کاهش آزادي. زمانی مردي حاضر می شه این قیدوبند را بپذیره که به ازاي آن نیازهاي حیاتی دیگر او برآورده بشه. حال اگه نیازهاي حیاتی او برآورده بشه بدون اینکه نیاز به محدود کردن خود داشته باشه چرا باید خود را در قیدوبند بندازه؟

پس تنها راه براي اینکه قیدوبند ازدواج براي مردان آسان بشه احساسی است که به برآورده کردن نیازهاي اساسی خود دارند مانند غریزه جنسی که برایشان بسیار مهمه یا سایر نیازها مانند محبت کردن و نیازهاي عاطفی دیگري که  دارن. پس اصلاً تصور نکنید که با در دسترس قرار گرفتن براي مردي می تونید اونو مقید به ازدواج کنید بلکه با اینکار دقیقاً برخلاف خواسته خود عمل می کنید.

  1. دقت داشته باشید که مردان ممکنه در این مراحل از شما درخواست رابطه ی جنسی کنن. شدیدا از این گونه ارتباطات اجتناب کنید.البته دقت داشته باشید درسته که پیشنهاد رابطه جنسی از جانب مردان صورت میگیره اما منشا این پیشنهاد شما دختران عزیز هستید. در واقع مردان می دونن به چه دختری می تونن پیشنهاد رابطه جنسی بدن و به چه دختری نمیتونن، درواقع اونها چه پیشنهادی به شما میدن به رفتار و گفتار شما بستگی داره.

اگه مطابق دستورالعمل ها پیش برید در هیچ مرحله ای طرف مقابل به خودش اجازه نمیده چنین چیزی رو از شما بخواد. دوستان گلم دقت کنین که پسران ممکنه برای راضی کردن شما بخوان از احساستون استفاده کنن. معمولا پسرانی که دختری رو برای اینده و ازدواج می خوان خیلی کم پیش میاد که بهش پیشنهاد رابطه جنسی بدن. ولی اگه چنین پیشنهادی بدن معمولا سعی می کنن با کلماتی چون تو منو دوست نداری ، من فقط می خوام با تو باشم یا اگه منو دوس داری بهم ثابت کن شما رو راضی کنن. در جواب چنین کسایی می تونید به راحتی بگید که اگه تو منو به خاطر پاکیم انتخاب کردی و به پاک بودن من ایمان داری و منو برای خودت می خوای چرا من با ناپاکیم خودم به تو ثابت کنم دوستت دارم؟ تو میتونی با خودداری خودت مردونگی تو به من ثابت کنی. پس چرا تو برای من اینکارو نمیکنی؟ یا میتونید بهش بگید به نظر من تو خیلی خوبی ولی به نظر من یک زن باید تمام وجودش رو برای مردی که قراره کنارش بمونه بذاره. کاملا منطقی پاسخ بدید و مطمئن باشید پسری که شما رو برای آینده اش بخواد حتما مردونگی شو بهتون ثابت میکنه

نکات مهم در رابطه با پسرها

نکات مهم در رابطه با پسرها

  1. کسانی که در مراحل به جای شناخت منطقی شما سعی میکنن سراغ جنبه های احساسی برن و شما رو اسیر احساسات کنن معمولا قصد دوستی دارن. سعی کنید در این مراحل اصلا احساسی برخورد نکنید. پسری که در جلسه ی دوم برای شما هدیه میخره یا حرفای رمانتیک میزنه قصد وابسته کردن شما رو داره پس خوب دقت کنید که رسمی برخورد کنید که اسیر احساسات کاذب نشید.
  2. کسی که از علنی شدن رابطه شما هراس داره یا از آشنا شدن با خانوادتون طفره میره و هر روز برای ملاقات خانواده شما بهانه ای میاره قصد داره شما رو در هوا معلق نگه داره. در صورتی که این روند به درازا کشید خودتون رو در هوا معلق نگه ندارید.
  3. قبلا از اینکه بخواید با کسی آشنا بشید حتما و حتما خودتان را بشناسید. لیستی از مواردی که در ازدواج براتون مهمه تهیه کنید. ابتدا خودتون رو دقیق بشناسید بعد به شناخت شخص مقابل بپردازید.این جوری کاملا می دونید که چه چیزی می خواید و باید چه جنبه هایی از شخص مقابل رو بررسی کنید.
  4. قرار نیست با هر کسی که اشنا شدید همان فرد مورد نظر شما باشه و باهاش ازدواج کنید. پس در صورتی که می بینید که با شما سنخیتی نداره در همان ابتدا رابطه رو تمام کنید و اصلا نگران نباشید. فرد مورد نظر شما نیز از راه خواد رسید پس تا ان موقع صبور باشید و منطقی رفتار کنید.

در انتها امیدوارم این مطالب به شما کمک کنه که از احساس قشنگ خودتون محافظت کنید و از مسیر درست برای تشکیل خانواده خارج نشوید. برای مطالعه از ابتدای مطلب کلیک کنید.

منبع: کتاب قصد او چیست؟ دوستی یا ازدواج؟ از زهرا ستوده

 

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.