مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش پنجم هدف اصلی پسران از دوستی با دختران ( مطالعه از ابتدای مطلب ) ، گام سوم برای شناخت پسرها توضیح داده شد.  گام چهارم از مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی را مطالعه کنید.

گام چهارم

خب رسیدیم به روز ملاقات. روزي که خیلی باید دقیق باشید. همونجوري که در مرحله قبل هم اشاره کردم سعی کنید با یه تیپ رسمی و شیک برید سر قرار. درواقع سعی کنید اون چیزي باشید که نشان دهنده شخصیت واقعی شماست. اگه از شیک پوشی خوشتون میاد که قطعا خوشتون میاد. سعی کنید در شیک ترین حالت و درعین حال رسمی به این قرار برید. همه مردها از خانم هاي شیک پوش خوششون میاد. درواقع شما با لباس پوشیدنتون به شخص مقابل میگید که براي این قرار اهمیت قائل بودید و براتون مهمه. اینکه میگم رسمی ممکنه یکم براي شما ابهام ایجاد کنه که منظور من از تیپ رسمی چه تیپی هست؟

دوستاي گلم این مورد هم به تعریف شما از تیپ رسمی برمی گرده. منظور من از تیپ رسمی تیپ و پوششی هست که شما براي ملاقاتی که براتون مهمه دارید. ممکنه شما با دوستاي خودتون براي صرف نهار بیرون برید. ممکن هم هست روزي با عده اي از همکاران یا همکلاسی هاي دانشگاه خودتون که باهاشون رودرواسی بیشتري دارید بیرون برید. قاعدتاً نحوه پوشش شما در این دو حالت متفاوت خواهد بود و روزي که با اشخاص رسمی تري بیرون رفتید که باهاشون رودرواسی داشتید در حالت رسمی تري بودید تا روزي که با دوستانتون بیرون رفته بودید. منظور من از تیپ رسمی دقیقاً همینه و این برمی گرده به تعریف شما از رسمی بودن. حالا ممکنه عده اي از شما رسمی بودنتون مانتو و مقنعه رسمی باشه، ممکنه عده اي تیپ مجلسی و عده اي تیپ اسپرت رو براي چنین ملاقاتی رسمی تلقی کنید. پس به تعریف خودتون از رسمی بودن رجوع کنید و به بهترین و رسمی ترین حالت خودتون به این ملاقات برید. از نحوه پوشش شخص مقابل هم می تونید همین برداشت رو داشته باشید. آقایون در چنین ملاقاتی به چند روش لباس می پوشن:

دسته اي که مانند شما کاملاً رسمی در ملاقات حاضر میشن

دسته اي دوست دارن صمیمیت بیشتري ایجاد کنن و ترجیح میدن یه تیپ اسپرت داشته باشن اما تیپشون موجه و آراسته باشه.

دسته سوم هم سعی می کنند اون چیزي که در حال حاضر مد هست رو کاملاً اجرا کنن و با آخرین مد برسن خدمت شما.

مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی

و شما با توجه به نحوه پوشش شخص می تونید به سبک و شخصیت اون پی ببرید. پسري که در این جلسه با شلوار جین و تی شرت حاضر میشه یعنی که در بیشتر اوقات این حالت رو داره و از این تیپ بیشتر خوشش میاد؛ یعنی در آینده اگر این شخص همسر شما باشه ممکنه در اکثر مراسم ها و بیرون رفتن ها با شما و دیگران تیپ اسپرت بپوشه. اینجاست که شما باید به خودتون رجوع کنید و ببینید این تیپ موردعلاقه شما هست و با سبک و علاقه شما سنخیت داره یا نه. اگر نداره می تونید از شخص غیرمستقیم سؤال کنید؛ که معمولا در مهمانی هاي خانوادگی چه تیپی هست و آیا اکثر اوقات تیپ اسپرت داره یا خیر؟(اینکه میگم سوال کنید به این دلیل هست که شاید به دلایلی در این جلسه چنین تیپی داشته و بهتره که زود قضاوت نکنیم) دوستاي گلم با همین نکات به ظاهر ساده میتونید به سیاري از ویژگی هاي شخصیتی فرد موردنظر پی ببرید.

نکته مهم:

در این ملاقات به سؤالاتی که شخص از شما می پرسه بسیار دقت کنید. چراکه در بسیاري از موارد سؤالات شخص از شما نشان دهنده قصد و هدف او از این رابطه است و خیلی چیزا رو می تونید از سوالاتی که از شما می پرسه متوجه بشید. کسی که در این جلسه از خانواده، خصوصیات اخلاقی شما، از هدف هاي شغلی و کاري شما براي آیندتون می پرسه مشخصه که قصد داره شما رو بشناسه و بررسی کنه که آیا براي زندگی آیندش میتونید مناسب باشید یا خیر؟

اما کسی که در این جلسه سعی می کند با شما صمیمیت زیادي ایجاد کنه و اصلاً براش مهم نیست که شما رو واقعا بشناسه باید نسبت به هدفش شدیدا تردید کنید و بدونید که این شخص قصد داره دل شما رو براي ادامه این رابطه بدست بیاره و به احتمال بسیار زیادي هدف شخص از این رابطه درحد دوستی هست و نه بیشتر. درواقع کسی که قصد دوستی داره سعی میکنه سریع صمیمی بشه و با تعریف و تمجید از شما دلتون رو بدست بیاره. این جور پسرا زیاد درباره خانواده خصوصیات اخلاقی شما سوال نمی پرسن. در این جلسه سعی کنید ازلحاظ بیان و صحبت کردن نه زیاد رسمی باشید که صحبت کردن زیاد سخت بشه و نه زیاد راحت و صمیمی. سعی کنید حد متعادلی رو در نحوه بیانتون حفظ کنید و حتی اگر شخص مقابل سعی در ایجاد جو صمیمی تر کرد شما به همان روش خودتون ادامه بدید.

و اما روش گفتگو در این جلسه:

روش گفتگو در این چنین جلساتی بیشتر میتونه به دو روش خود افشایی و یا سؤالی باشه. درروش خود افشایی شخص (معمولاً پسر) صحبت رو شروع می کنه و به معرفی خودش می پردازه و سپس نفر دوم خودش رو معرفی می کنه. تو این روش می تونید در ابتداي صحبت از شخص بخواید که خودش رو براي شما معرفی کنه. از نحوه معرفی کردن و صحبتاش می تونید تا حدودي به صورت کلی او نو بشناسید. اینکه در وهله اول چطوري خودش رو معرفی می کنه بیانگر چیزهایی هست که براش مهمه؛ مثلاً وقتی کسی در معرفی خودش ابتدا تحصیلاتش رو بیان می کنه و روي این موضوع تأکید می کنه خب مشخصه که اهل تحصیله و این موضوع براش یه افتخار هست و مهمه.

یا اگر کسی در وهله اول در معرفی خودش اول شرایط مالیش رو بیان می کنه مشخصه که این بخش از سایر بخش هاي زندگی براش مهم تر بوده و بیشتر بهش تأکید داره (البته همیشه این گونه نیست و استثناهایی هم وجود داره ولی به صورت کلی میشه یه برداشت کلی از شخصیت فرد به این صورت به دست آورد). این مورد درباره شما هم صدق می کند و شما هم در زمان معرفی خودتون به نکاتی ابتدا اشاره می کنید که براتون مهم تر بوده و در زندگی به اونها افتخار می کنید؛ مثلاً وقتی با تلاش زیاد الآن دانشجوي کارشناسی ارشد یا دکتري هستید در ابتداي معرفی به احتمال زیاد اول به این موضوع اشاره می کنید چون براش زحمت کشیدید و بهش افتخار می کنید و براتون مهمه (می تونید یه ترفند کوچک به کار ببرید در این قسمت و اونم اینه که خودتون رو مختصرتر معرفی کنید و صبر کنید و ببیند بعد از معرفی شما چه قسمت هایی براي شخص مبهم می مونه و از شما سؤال می کنده. اگر شخص هدف دوستی داشته باشه احتمالاً سؤال زیادي از شما نمی پرسه و بیشتر سعی می کنه با صحبت هاي متفرقه صمیمیت ایجاد کنه و ارتباط راحت تري رو ایجاد کنه؛ مثلاً وقتی شما میگید که مهندسی کامپیوتر خوندید. ممکنه شخص به همین اطلاعات بسنده کنه و اگر براش مهم باشه ممکنه از شما بپرسه که در چه مقطعی این رشته رو خوندید)

سعی کنید تمام اطلاعاتی که در مرحله قبل در لیستتون داشتید رو در این جلسه بدست بیارید و تا حدودي با توجه به نکاتی که گفتیم از قصد شخص مقابل مطلع بشید و به شخص این پیام رو با رفتارتون برسونید که براتون مهمه که اونو بشناسید و به این راحتی ها رابطه صمیمی رو با او ایجاد نمی کنید. در پایان جلسه معمولا آقاپسرها منتظرن که قرار ملاقات بعدي رو با اونها تنظیم کنید. مطلقاً این کار رو نکنید و بهش بگید که براي جلسه بعدي اگر مایل بودید خودتون باهاش هماهنگ می کنید. اصلاً هیچ پاسخ مثبت یا منفی در رابطه با ادامه این ارتباط ندید.

در بخش هفتم هدف پسران از پیشنهاد دوستی به شما می گوییم که آیا رابطه تان را ادامه بدهید یا نه. برای مطالعه کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.