چرا می خواهیم ازدواج کنیم؟

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ قبلا در مورد پیش بینی زندگی زناشوبی با آزمون های پیش از ازدواج گفتیم در اینجا در مورد اینکه چرا می خواهیم ازدواج کنیم؟ و چه کسی قصد ازدواج داره توضیح بدیم. ( ویژه دختران )  یا بهتره این جوري بگیم که چرا دوست داریم مورد توجه جنس مکمل خودمون باشیم؟

(پسرها جنس مکمل ما هستن نه جنس مخالف )

  1. چرا ما به ازدواج و تشکیل خانواده علاقمندیم؟
  2. کسانی که میگن ما قصد ازدواج نداریم راست میگن؟
بیاین صادقانه به سؤالات زیر باهم پاسخ بدیم:

” تصور کنید کسی رو کنار خودتون دارید که وقتی ناراحت میشین از ناراحتی شما ناراحت میشه ، وقتی درد می کشین اونم احساس درد می کنه، وقتی چیزي ازش می خواین با جون و دل تلاش می کنه براتون فراهم کنه، کسی که وقتی می خندین اونم می خنده و بهتون میگه که از هر بار خندیدن شما اون هزار بار شاد می شه. کسی که در روابط جنسی سعی می کنه جوري باشه که شما ازش راضی باشید. کسی که می خواد براتون مرد باشه و شما درکنارش احساس آرامش کنید.

خب نظرتون چیه؟

به نظرتون کسی هست که بگه چنین وضعیتی رو نمی خواد؟

همه رازي که باید بدونید همینه. فقط و فقط همین.

راز اینه که شما در وجودتون یه عشق و گرماي خاصی قرار داده شده که مردها اون عشق و گرما رو از وجود شما احساس می کنن و جذب اون میشن. درواقع خداوند در شما عشق و در مردها نیاز به عشق رو قرار داده و در مقابل در مردها قدرت ابراز علاقه و در شما نیاز به ابراز علاقه رو قرار داده. اینجاست که هرکس باید به قدرتی که داره و نیازي که داره آگاه باشه. اینجاست که اگر هرکدوم از دو طرف وظیفه خودشون رو به درستی انجام بدن هردو نفر به آرامشی می رسن که هیچ چیز در دنیا بالاتر از این آرامش وجود نداره.

خب این از سؤال اول که مشخص شد چرا خانم ها به ازدواج و اینکه مردي به اونا ابراز علاقه کنه علاقه مند و مشتاق هستند.

چرا می خواهیم ازدواج کنیم؟

چرا می خواهیم ازدواج کنیم؟

و اما کسانی که قصد ازدواج ندارند

هر انسانی دارای یک مزاج خاص هست که این مزاج شامل خصوصیات فیزیکی و روحیات شخص می شود.در قسمت روحیات ازدواج می توان گفت که بخشی از نیازها در مورد همه یکسان است مثل میل به ازدواج کردن. به این مزاج ، مزاج اولیه گفته میشه ، که البته می تونه به مرور زمان بر اثر عوامل گوناگون دچار تقییرات بشه ، نمیدونم تا چه حد راجع به ضمیر ناخودآگاهتون شناخت دارید ولی این رو بدونید که ضمیر ناخودآگاه شما تابع فکر و عملکرد شما است. بذارید این قسمت رو با مثالی روشن تر بیان کنم:

حتما کسانی رو دیدید که چندین بار با بدشانسی در مسائل گوناگون مواجه شده اند و مثلاً اطرافیان به اونها گفتند که چقدر آدم بدشانسی هستن. این فکر(بدشانس بودن ) کم کم به شخص القا می شه و باعث میشه که باور کنه که آدم  بدشانسی هست. زمانی که این باور در وجود شخص ایجاد شد اون شخص واقعا تبدیل به یک آدم بدشانس میشه.

می پرسید چرا؟ واضحه. چون ضمیر ناخودآگاه شخص باور کرده که بدشانسه و به سمت بدشانسی پیش می ره.

با این مثال خواستم به اینجا برسم که بدونید کسانی که عملاً ازدواج کردن رو تکذیب می کنند و یا میگن علاقه اي به ازدواج ندارن عملاً این گونه نیستن و با ایجاد این باور در ضمیر ناخودآگاه خودشون مزاج ذاتی خودشون رو دچار تغییرات موقت کردند.

خواهشم از همه شما عزیزانم اینه که از فکر و ضمیر ناخودآگاه خودتون غافل نشید و بسیار مواظبش باشید. چراکه ضمیر ناخودآگاهتون بسیار قدرتمند هست. تأکید می کنم دوستاي گلم بسیار قدرتمند هست و میتونه شما رو به سمت بهترین ها و یا بدترین ها پیش ببره. فقط کافیه که شما بهش بفهمونید که کدوم رو می خواید. پس چرا با افکار منفی بیایم و خودمون رو به سمت بدترین ببریم وقتی که لیاقتمون بهترینه. خیلی راحت میتونیم جزو بهترین ها باشیم و بهترین ها رو به دست بیاریم.

در بخش دوم هدف پسران از دوستی به تفاوت دوستی یا آشنایی دختر و پسر می پردازیم برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.