چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و طبیعی به نظر برسیم؟

مجله ی آرایش و زیبایی ؛ در مقاله قبلی سیترین به قدرت آرایش در تغییر چهره اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله چگونه آرایش ملایم داشته باشیم و چگونه آرایش طبیعی با گریم داشته باشیم را توضیح بدهیم.

آرایش تقریباً طبیعی با گریم

آرایش هایی که بیشتر حالت گریمی دارد و صورت را کاملا طبیعی جلوه می دهد یکی از مشکل‌ترین مدل هاست که نیاز به فردی ماهر دارد که بتواند با دقت رنگ ها را انتخاب کرده و آرایشی ملایم و سبک را ایجاد کند.

هدف از انجام چنین آزمایشی این است که خیلی زیرکانه به وسیله استفاده از کرم ها و رژ گونه ها، برقی طبیعی را برای صورت به ارمغان آوریم و کیفیت طبیعی پوست را افزایش دهیم نه اینکه چهره را تغییر دهیم؛ برای این کار باید رژگونه ی همرنگ پوست استفاده کنید، مژه ها را با مقدار ملایمی از ریمل بپوشانید و لب ها را به گونه ای ملایم رژ زده که کاملا طبیعی جلوه نماید، رنگ های سایه را به تبعیت از رژگونه در زمینه‌های صورتی مایل به قرمز انتخاب کنید.

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

نکات کاربردی برای آرایش طبیعی

 • مژه ها را با برس مخصوص شانه بزنید تا مطمئن شوید به هم نچسبیده اند.
 • ناخن ها نباید خیلی بلند باشد، آنها را به صورت چهارگوش درآورد و آنها را با برق ناخن یا لاک صورتی مایل به کرم بپوشانید.
 • کرم پودری را انتخاب کنید که محافظ در برابر آفتاب نیز باشد، در غیر این صورت برای اینکه پوست طبیعی تر و سالم تر جلوه نماید کمی مرطوب کننده هم بیفزایید، می توانید مرطوب کننده ای را بیفزایید که ته سایه تیره ای را روی پوست ایجاد کند.
 • لباسهایی که با این سبک آرایش هماهنگ می‌شوند از الیاف طبیعی مثل کتان درست شده اند که همچنان حالت طبیعی کار را حفظ می‌کنند.
 • موهایی درخشان، سالم و براق، جلوه ی طبیعی کار را دو چندان می کند.
چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

چگونه آرایش ملایم داشته باشیم

آرایش گام به گام ملایم صورت

 • به ترتیب مرطوب کننده و کرم پودری همرنگ پوست طبیعی صورت را به طور یکنواخت بر روی صورت زده و پخش می‌کنیم و در انتها پودر شفاف کننده را بر روی صورت میزنیم.
 • ابروها را فرم داده سپس سایه قهوه ای مایل به خاکستری را می زنیم.
 • سایه صورتی را به کل سطح چشم می زنیم و سایه قهوه ای را به پشت پلک میزنیم؛ سایه صورتی کمرنگ را در طول خط حدقه ی چشم پخش کرده و سعی می‌کنیم درهم آمیخته شود.
 • سایه قهوه ای کمرنگ را زیر مژه پایینی می زنیم، مقدار ملایم از سایه تیره تر را در بالای خط مژه پخش می‌کنیم.
 • برای ایجاد چهره طبیعی، گونه ها را با یک رژگونه کم حال بپوشانید.
 • مقدار کمی از رژ لب قرمز ملایم را که با رنگ رژگونه هماهنگ است، بر روی لب ها بمالید.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.