چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در مقاله ی قبلی به نکاتی برای شناخت انواع پوست اشاره کردیم. با ما همراه باشید تا در این مقاله به چگونگی تشخیص فرم صورت و سوال چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم ؟ پاسخ دهیم. اگر که می خواهید آرایشتان جلوه داشته باشد لازم است که فرم دقیقه صورت خود را بدانید، متاسفانه معدود افراد خوش اقبالی هستند که فرم صورت آنها بیضی شکل باشد، درعوض بیشتر افراد در فرم های صورت مربعی، قلبی، گرد و کشیده مانند دوکی و یا مثلثی طبقه‌بندی می‌شود حال آنکه ممکن است فرم صورت بعضی افراد ترکیبی از این فرم ها باشد. همچنین نکات کاربردی برای داشتن چهره ای زیبا را مطالعه کنید.

برای تحلیل فرم صورت خود موهای تان را از پیشانی به سمت عقب بکشید که بتوانید یک عکس از تمام رخ خود بگیرید یا ساختار استخوان صورت خود را در آینه ملاحظه کنید، به استخوان گونه، فک و پیشانی و برآمدگی گونه نگاه کنید، خط فرضی چهره را بکشید و آن را با ۶ فرم مختلف صورت که در ادامه آمده مقایسه کنید.

اگر که شما دقیقا فرم چهره ی خود را بدانید به خوبی می توانید یاد بگیرید که چگونه کرم پودر و رژگونه خود را به کار ببرید که صورتتان بیشتر به فرم بیضی نزدیک شود، اگر فکر می کنید که فرم صورت شما ترکیبی از فرم های مختلف است خط های فرضی مورد نظر را بکشید و آن را برطبق موارد زیر اصلاح کنید.

فرم های اصلی صورت

فرم صورت مربعی : این مدل به راحتی توسط ساختار مکعبی استخوان و فک مربعی شکل قابل تشخیص است. پیشانی پهن و زاویه دار است در حالی که استخوان گونه صاف می باشد، گونه‌ها گوشتی و برآمده است.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت مربعی : (پیشانی: مربعی و زاویه دار/ گونه: گوشتی و پر/خط گونه: صاف/ فک:پر)

فرم صورت قلبی : مشخصه این فرم صورت این است که در بالا و پایین باریک می‌شود، این نوع صورت همچنین ممکن است که کشیده به نظر آید، چانه تیز و برجسته است، استخوان گونه ممکن است بلند باشد ولی معمولا به دلیل عریض بودن صورت به چشم نمی آید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت قلبی : (پیشانی: پهن و صاف/ فک: مخروطی شکل به سمت چانه باریک و نوک دار/ استخوان گونه: ممکن است بلند باشد و به دلیل عریض بودن صورت به چشم نمی‌آید)

فرم چهره ی گرد : در این فرم پیشانی گونه‌ها و مخصوصاً چانه به شکل دایره می باشد که این میتواند سبب شود چهره صاف و بدون جذابیت به نظر آید، گونه های گوشتی و پر باعث می‌شود که استخوان گونه دیده نشود.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت گرد : ( فک: هلالی شکل/ پیشانی: پهن و خمیده /گونه‌ها: پر و بدون زاویه)

مدل صورت کشیده یا مستطیل :  پیشانی بلند وچانه بلند هر دو در این گروه جای می گیرند، در این فرم، صورت ممکن است خسته و استخوانی به نظر آید، استخوان گونه به دلیل کشیدگی صورت کوتاه است.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت کشیده : ( فک: کشیده و معمولا مربعی شکل/ پیشانی: دراز و پهن/ استخوان گونه: کوتاه و صاف)

فرم صورت بیضی : در فرم بیضی صورت، استخوان های گونه بلند وحالت دار به نظر می‌آید؛ فک انحنای ملایمی دارد که به یک چانه ی ظریف ختم می شود، طول پیشانی با قسمت پایین صورت هماهنگ است این هماهنگی باعث شده است که چهره کامل موزون به نظر آید.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت بیضی : (خط گونه: بلند و فرم دار/ پیشانی: مخروطی، ملایم و هماهنگ با فرم پایین صورت/ گونه ها: برجسته/ فک: انحنای ملایم و به سمت چانه ظریف می شود.)

صورت گلابی و یا مثلث : فرم گلابی به صورت هایی اطلاق می شود که پبشانی باریکی دارند ولی چانه و اطراف دهانشان پهن و بزرگ است. بهترین مدل مو برای این افراد مدل هایی است که حجم موها را در قسمت بالای گوش افزایش دهند.

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیمچگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

چگونه فرم صورت خود را تشخیص دهیم

تحلیل فرم صورت گلابی یا مثلث : ( پیشانی : کوتاه و باریک / گونه: گوشتی و پهن / فک: پهن)

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.