چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد و در طول بارداری باید خورد

مجله ی بارداری و زایمان سیترین ؛ با ما همراه باشید تا به چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد پاسخ بدهیم . هر زمان که احساس گرسنگی گردید بخورید حتی اگر ما بین وعده های اصلی باشد برای وعده های غذایی خوراک کمتری آماده کنید تا هضم آن آسانتر باشد در واقع اصولاً قانونی وجود ندارد که ما را مجبور نماید تا حتماً سه وعده ی  مفصل در واقع شبانه روز غذا بخوریم در حقیقت خوردن وعده های کوچک در دفعات بیشتر به مراتب بهتر بوده و چند امتیاز مهم و مهم در بردارد غذای می‌شود می‌توانید غذاهای متنوع تری میل ‌کنید و از آنچه واقعا نیاز دارید بیشتر بخورید و دیگر آن که هنگام خوردن غذا می توانید با خیال راحت فقط به اندازه‌ای که میل دارید بخورید زیرا دیگر از اینکه ما بین دو وعده گرسنه شوید نمی‌ترسید .

بر ارزش غذایی مواد بیشتر اهمیت دهید ،

هنگام تهیه غذا بیشتر دقت کنید  از مواد اولیه سود جویید که می دانید ارزش غذایی بیشتری داشته و برای شما مفید تر است . بهتر است از غذاهای با ارزش غذایی بالا، به میزان کمتر مصرف کنید تا اینکه بیشتر بخورید ،اما غذای شما تنها حاوی کالری و چربی باشد . این موارد تنها موجب چاقی بیش از حد شده و سودی در بدن ندارند . از خوراکی های سرخ شده و گوشت چربی دار بپرهیزید . تا جایی که می‌توانید از مقدار شکر درغذا کم کنید. از پروتئین و ویتامین و به میزان زیادی سبزیجات خام در روز استفاده کنید و روی هم رفته در این دوره عادت غذایی خود را اصلاح نمایید بخورید اما عاقلانه.

چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد

چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد

مواد حیاتی و ضروری را با روش های درست به بدن برسانید .

اشتباه نکنید ،هر غذایی که حاوی پروتئین، ویتامین و کلسیم است لزوما نباید مفید نیز باشد . ممکن است شما روزانه یک بشقاب بستنی بخورید و خوشحال باشید از اینکه راهی یافته که می توانید با لذت بیشتر کلسیم مورد نیازتان را به بدن برسانید ،در صورتی که می توانید روش درست تری انتخاب کنید که کالری و چربی کمتری به رژیم غذایی بیافزاید . مثلاً اگر مایلید دسر سرد نوش جان کنید به جای بستنی از یک لیوان شیر سرد یا ماست یخ زده استفاده کنید. این مواد علاوه بر آن که کلسیم مورد نظر را برای تان فراهم خواهند کرد شکر و چربی کمتری نیز دارند . برنامه غذایی مناسب بارداری چیست؟

با غذاهای متنوع خود را غافلگیر کنید

. شاید شما نیز از آن جمله افرادی باشید که هر روز صبح خود را با خوردن ذرت پرک شده و شیر آغاز می‌کنید . بهتر نیست رژیم غذایی شما تنوع بیشتری داشته باشد به طور مثال یک روز برای صبحانه ماهی تون و روز بعد سالاد تخم مرغ آماده کنید ؟ در حقیقت به دلیل اینکه غذاهای ما معمولاً در صبحانه شیرین و چرب هستند بهتر است در این دوره و حتی پس از زایمان نوع صبحانه را تغییر داده و بیشتر از مواد پروتئینی مصرف نمایید و یا برای صبحانه حبوبات پخته آماده کرده و هنگام ناهار غذای بیشتری کنید .

حتماً نیاز جنین را تامین نمایید.

جنین شما یک پرخور بی ملاحظه است. شما باید طوری برنامه‌ریزی کنید که حتماً نیازهای او را برای رشد و زنده ماندن تامین کنید .زیرا در غیر این صورت جنین مواد مورد نیاز را از بدنتان خواهد گرفت بنابراین اگر به اندازه کافی پروتئین ویتامین و مواد معدنی مصرف نکنید به همان اندازه که جنین به این مواد نیاز دارد ماهیچه و استخوان های تان صدمه خواهد دید اگر مراقب تغذیه خود نباشید ممکن است فرسوده و بیمار گردید و نیروی کافی برای زایمان شیردهی و مراقبت از کودک نداشته باشید. ایا در دوران بارداری می توان رابطه جنسی داشت؟

چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد

چیزهایی که در ماه اول بارداری باید خورد

 بیش از حد نخورید . شما برای دو نفر نمی‌خورید ،بلکه خوب میخورید. چون باردارید.

جنین با مقدار غذایی که به طور طبیعی خواهیم خورد به حد کافی رشد می کند .باید در انتها دوره بارداری کودک به طور طبیعی نسبتاً کوچک باشد تا زایمان هم برای به هم برای مادر بی خطر تر و راحت تر انجام شود، بنابراین نباید احساس کنید که نیاز دارید به اندازه دو نفر بخورید و بیش از آنچه که میل دارید مصرف کنید . باید تصور شما این باشد که به اندازه و مفید بخوریم در اینصورت دستگاه گوارشتان از شما بسیار ممنون خواهد بود . اگر در دوره بارداری بیش از ۳۰پاوند اضافه وزن نداشته باشید پس از تولد کودک در خواهید یافت که بازگشت به وزن قبل از بارداری بسیار راحت تر است.

کودکتان از پروتئین ساخته می شود

از کافی بودن ذخیره پروتئین بدنتان مطمئن شوید . اغلب خانم‌ها با رعایت رژیم های پر کربوهیدرات و کم پروتئین خود را  لاغر نگه می دارند.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.