کرم پودر مناسب

مجله آرایش و زیبایی سیترین ؛ در پست قبلی مجله سیترین نکاتی در مورد رنگ کردن ابرو توضیح داده شد.در این پست در مورد انتخاب کرم پودر مناسب چهره تان شما را راهنمایی خواهیم کرد. امروزه انواع بسیار متنوعی از کرم پودر در فروشگاه ها وجود دارد بیش از پنجاه رنگ کرم پودر وجود دارد و یافتن کرم پودر مناسب از میان انها به راستی دشوار است. اگر پوست شما چرب است باید از کرم پودرهای بدون چربی یا مرطوب استفاده کنید. برای پوست های خشک کرم پودرهای مایع یا کرم غلیظ بهتر است.

کرم پودر خود را در زیر خط فکتان امتحان کنید. اغلب خانمها به اشتباه امتحان کرم پودر را روی گونه، که پوستی تیره تر از سایر نقاط چهره دارد و یا بدتر از آن روی پشت دست انجام می دهند.

زنانی که رنگ پوستشان زرد است باید به دنبال کرم پودرهایی باشند که دارای ته رنگ زرد هستند. پوست های تیره تر نور بیشتری منعکس می کنند و معمولا چرب ترند.

نحوه ی استفاده از کرم پودر

  1. به روی پوست مرطوب کننده بمالید و اجازه دهید جذب پوست شود. این کار موجب خواهد شد کرم پودر روی پوست بماند.
  2. کرم پودر را روی پوست قرار دهید و به سرعت آن را روی پوست بمالید.
  3. قلم مو را در پودر بزنید و آن را به شکل حرکات دایره ای شکل روی تمام نواحی پوست حرکت دهید. از این که پوستتان کمی درخشنده تر باشد نترسید. صورت مات ، مرده و بی روح به نظر می رسد.

توجه کنید: اگر کرم پودر مدت زمان زیادی باقی بماند معمولا در نواحی  چشم و دهان خیلی خشک خواهد شد. کمی مرطوب کننده به کرم پودر اضافه کنید و به آرامی روی این نواحی بمالید.

ترفندهای لازم برای استفاده از کرم پودر

  • کرم پودر را با کمک یک اسفنج یا انگشتانتان به روی پوست بزنید. در این صورت پوست چهره تان علاوه بر این که درخشنده می گردد هم چنان طبیعی است.
  • برای این که به پوست خود حالتی شفاف بخشید، گاز استریل یا حوله ی تمیزی را با روغن هاماملیس آغشته کنید و به آرامی ان را روی چهره ای که آرایش ان کامل شده است قرار دهید. بدین شکل ظاهر مات را از پوست خود می گیرید و پوستی درخشنده تر بر جای می گذارید.
  • هنگام استفاده از کرم پودر دهان خود را باز کنید تا زیر چانه برآمده و مشخص شود و علاوه بر این بتوانید خطوط فک را محوتر کنید.
  • دو نوع کرم پودر خریداری کنید. یکی مناسب زمستان و دیگری برای تابستان . در اغلب روزهای سال می توانید از ترکیب این دو بهره بگیرید.

پس از این که آرایش صورتتان به پایان رسید دستمال کاغذی را برداشته و به آرامی روی چهره ی خود بزنید. با این کار رنگ ها در هم ادغام شده و ظاهرتان یکنواخت تر و طبیعی تر به نظر می رسد

کرم پودر مناسب

کرم پودر مناسب

از دست های خود استفاده کنید

برای استفاده از مواد آرایشی می توانید از دست هایتان استفاده کنید. بدین شکل بسیار راحت تر کار خواهید کرد و حاصل ، چهره ای طبیعی تر و متناسب تر است. از انگشتانتان برای گرم کردن کرم پودر استفاده کنید زیرا بدین شکل راحت تر می توانید ان را روی پوست چهره پخش کنید.

متخصصان آرایش جهان اغلب از دست های خود برای استفاده از انواع محصولات آرایشی بهره می گیرند. آنها رنگ های مختلفی را پشت دست خود با هم ترکیب می کنند و گاهی برای روشن تر کردنشان کمی کرم پودر به انها اضافه می کنند. اغلب آنها کمی پربی لب یا ژله ی پترولیوم به مواد آرایشی می افزایند تا بافت آنها را تغییر دهند.

چگونه به زیباترین حالت چشمان خود را ارایش کنیم؟

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.