گام های شناخت پسرها

مجله ی روانشناسی سیترین ؛ در بخش چهارم قصد پسران از دوستی ، مراحل شناخت هدف پسرها از دوستی( گام اول و دوم ) توضیح داده شد. اکنون گام سوم را مطالعه کنید.

گام سوم:

دوستان عزیزي که با توجه به اطلاعاتی که از شخص موردنظر دارن فکر می کنن شاید گزینه مناسبی براشون باشه، در این گام باید به فرد موردنظر اطلاع بدن که قصد دارن بیشتر با این شخص آشنا بشن. این گام هم دوستاي گلم روش هاي خاص خودش رو داره که بسیار مهمه که به قاعده انجام بشه.

اول:

به فرد موردنظر بگید نیاز هست یک جلسه باهم صحبت کنید تا بتونید باهم بیشتر آشنا بشید تأکید می کنم در این مرحله باید شخص متوجه بشه که شما هنوز تصمیم نگرفتید که ارتباطی باهاش برقرار کنید بلکه تنها می خواید یک جلسه باهم صحبت کنید تا اطلاعات بیشتري از هم داشته باشید؛ و نباید لحن صحبت شما جوري باشه که فکر کنه شما تصمیم گرفتید ارتباطی باهم داشته باشید. با این کار دست خودتون رو براي مراحل بعدي باز می ذارید که اگر در جلسه اول به نتیجه منفی در مورد شخص رسیدید راحت تر بتونید از رابطه کنار بکشید.

دوم:

در مورد مکان ملاقاتتون از قبل تصمیم بگیرید و برای ملاقات پیشنهاد بدید. البته می تونید ابتدا یشنهاد شخص رو بشنویید. این کار میتونه شما رو بیشتر با اون شخص آشنا کنه ، اینکه اون چه مکانی رو برای ملاقات پیشنهاد میکنه می تونه نشان از علایق و طرز فکر شخص باشه؛ اما در نهایت شما خودتون مکان رو انتخاب کنید و همون جا هم اونو ملاقات کنید. سعی کنید در مکان های بسته تر ملاقات کنید. این شخص باید بدونه که شما برای ابرو و غزت خودتون احترام قایل هستید و تا زمانی که کسی رو نشناسید هر جایی با او ملاقات نخواهید کرد. به طور مثال قدم زن یا پیاده روي در پارك ایده زیاد جالبی نیست زیرا اگر شخص آشنایی شما رو ببینه اولین فکري که خواهد کرد ارتباط شما با شخص موردنظره و اگر بعدازاین ملاقات نخواستید با این شخص رابطه خودتون رو ادامه بدید ممکنه با توجه به شرایط جامعه ما مشکلاتی براتون پیش بیاد درنتیجه بهتره در یک مکان رسمی و با یک تیپ کاملا رسمی به ملاقات ایشان برید. زمانی که کاملاً رسمی هستید اگر شخصی هم شما رو ببینه خیلی بهتر می تونید اوضاع رو کنترل کنید و این قرار رو یک قرار کاري و چیزي مشابه قلمداد نمایید.

ضمن اینکه شخص موردنظر هم متوجه میشه که شما دختر عاقلی هستید و به آبرو و اعتبار خودتون اهمیت می دید و براي خودتون ارزش قائل هستید درنتیجه اگر فکر ازدواج داشته باشه در مورد شما دید مثبت تري پیدا می کنه و اگر هم قصد دوستی و اتلاف وقت داشته باشه حساب کار خود رو می کنه چراکه متوجه می شه شما ازجمله دخترهایی نیستید که هرجایی با او برید و به هر کاري تن دهید. با این روش اگر پسر به دنبال دوستی باشه، احتمال داره ازاین قرار ملاقات خودداري کنه چراکه می دونه شما بدرد او نمی خورید. البته ممکن هم هست که به این ملاقات بیاد به امید اینکه در این ملاقات دل شما رو بدست بیاره و ادامه این دوستی رقم بخوره؛ و اگر هم که واقعا قصدي براي آینده داشته باشه حتما با شرایط شما موافقت می کنه و اون رو تائید می کنه دوستاي گلم به جرئت بهتون میگم که به هیچ کدوم از این مراحل شک نکنید و اگه واقعا می خواید که در مسیر ازدواج قرار بگیرید و دچار روابط بیهوده و زودگذر نشید حتما گام به گام پیش برید اصلاً تردید نکنید که ممکنه شخص از دستتون بپره. مطمئن باشید پسري که نظرش نسبت به شما مثبت باشه وقصد ازدواج هم داشته باشه به این راحتی ها از دستتون نمی ده و میدون رو خالی نمیکنه. پسر یکه با آگاهی پیش اومده باشه نه تنها با این روش ها از دست نمی ره بلکه مصمم تر هم میشه. پس اگر با این روش پیش رفتید و اون شخص سر قرارش با شما حاضر نشد قطعاً برنده شما بودید چون از یک رابطه دردسرساز خودتون رو رها کردید و این لطف خداوند رحمان به شماست که تونستید از گنجینه عشق خودتون مراقبت کنید.

گام های شناخت پسرها

گام های شناخت پسرها

سوم:

بعد از آنکه قرار ملاقات رو گذاشتید باید به سراغ خودتون بیاین و یه لیست مناسب از چیزایی که می خواید

راجبه این شخص بدونید تهیه کنید:

این لیست میتونه شامل موارد زیر باشه:

  1. شغل
  2. تحصیلات
  3. وضعیت مالی
  4. وضعیت خانوادگی ( تعداد اعضای خانواده، شغل پدر و مادر ، محل زندگی و…)

اطلاعات فوق میتونه به شما کمک کنه که بفهمید اصلاً این شخص آمادگی ازدواج کردن رو داره یا خیر. چون شخصی که شغل مناسبی نداره قطعا در حال حاضر نمیتونه برنامه اي براي ازدواج داشته باشه. درباره سایر موارد این خودتون هستید که باید لیستتون رو تکمیل کنید. باید بدونید از چه چیزهایی خوشتون میاد و چه چیزهایی براتون اولویت داره؛ مثلاً میتونید با این پرسش که از چه نوع دختری خوشش میاد و یا اینکه چه چیزي در شما توجه اونو به خودش جلب کرده تا حدودي با روحیاتش و اولویت هاش آشنا بشید. سعی کنید چیزهایی که براتون مهمه رو به طور غیرمستقیم و با طرح سؤالات غیرمستقیم متوجه بشید. سعی کنید سؤالاتی که ازتون می پرسه رو پیش بینی کنید و بهترین جواب ها رو براش در نظر بگیرید. جواب هایی که واقعا عقیده و احساسات شما رو به درستی بیان کنه.

نکته مهم :

حتما باید سعی کنید سوالاتون روغیر مستقیم بپرسید. دقیقا اینگونه تصور کنید که میخواید روحیات یک شخص رو بشناسید. به نظرتون چطور باید این کارو بکنید؟ یکی از روشها اینه که یه شرایط مشابه رو براش تعریف کنید و نظرشو دراین باره بپرسید؛ مثلا وقتی میخواید بدونید چقدر اهل مطالعه هست میتونید یه قسمت کوچیک از یه کتاب رو براش تعریف کنید ونظرشو بپرسید و یا درمقابل ازش بخواین اگه وانم از کتاب خاصی خوشش میاد راتون تعریف کنه. این طوري خیلی غیر مستقیم درباره اینکه اون اهل مطالعه هست یا نه اطلاعات بدست میارید.

دومین نکته خیلی خیلی مهم:

ببینید دوستاي گلم در کشور ما فرهنگ خاصی بین خانواده ها وجود داره که همه ما ازش اطلاع داریم. در فرهنگ ما ارتباط بین دختر و پسر مفهوم زیاد جالبی نداره. درواقع اگر شما در خیابان در کنار پسري دیده بشید قطعا فکر دیگه اي درباره شما خواهد شد. درنتیجه باید مواظب باشید و بااحتیاط عمل کنید که هم بتونید شخص موردنظر رو بهتر بشناسید و هم از آبروي خودتون در اجتماع حفاظت کنید. پیشنهاد من به شما در مرحله اول اینه که اعضاي خانواده در جریان پیشنهادي که به شما شده قرار بگیرند. در بسیاري از خانواده ها مادران با دختراشون روابط خوبی دارن و درواقع به نوعی مادران سنگ صبور دختراشون هستن. این رابطه واقعا عالیه و اگر کسی از شما دوستان گلم هست که چنین رابطه عالی و خوبی با مادرش داره واقعا بهش تبریک میگم. ولی خب همیشه این جوري نیست و یه عده از دختراي گلمون با مادرشون یه مقداري رودرواسی دارن به خصوص در مورد این مسائل. در چنین مواقعی هم به هرحال اگر خواهر یا کس دیگري در خانواده هست که میتونید باهاش راحت صحبت کنید و ازش مشورت بگیرید حتما در جریان این پیشنهاد قرارش بدید. دوستاي گلم این کار بهتون کمک می کنه که درجاهایی که به مشکل برمی خورید بتونید ازنظر یک نفر دیگه که مورد اعتمادتون هست استفاده کنید و احتمال اشتباهتون کمتر میشه.

بخش ششم پرونده هدف پسرها از رابطه دوستی در مورد گام چهارم برای شناخت پسرها است. مطالعه ان به شما دوستان عزیز پیشنهاد میشود.

درباره نویسنده

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی

فرناز سهیلی هستم؛ کارشناس مدیریت آموزش، نویسنده در سایت سیترین و چندین سایت پرمحتوای دیگر! دو سال است که در زمینه ی تولید محتوا فعالیت دارم و پس از مدت کوتاهی آنقدر به نویسندگی علاقمند شدم که فکر میکنم نمی توانم از نوشتن دست بردارم. از دیگر علایق من یادگیری چیزهای تازه است . هر چیزی که بتواند من را به چالش بکشد مسلماَ عاشق آن خواهم شد. یادگیری سئو ، موسیقی و فوتبال از چالش های جدید در زندگی من هستند.

دیدگاه خودتان را بنویسید.